Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: tuba86250 - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1391
Çalışan annenin rehberi
Çalışan bir anne olmanın zorluklarını hepimiz biliyoruz fakat bu hayata küsmek anlamına gelmiyor. Bazı kolaylıklarla bunun üstesinden geleceğinize eminiz.

Dış görünüşünüzü ihmal etmeyin

Anneliğin ilk yılları bir kadının kendine en az dikkat ettiği dönemdir. Fakat çalışmak niyetindeyseniz, yüzünüzde elma püresi artıklarıyla, saçınız başınız dağılmış bir halde ofise gidemezsiniz. O yüzden işe başlamadan birkaç gün önceyi tamamen kendinize ayırın ve tepeden tırnağa kişisel bakımınızı yaptırın
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1520
Çalışan annenin suçluluk duygusu
Bunlardan biri de evde çocuk büyüten, mutfakta kek yapan anne figürüdür. Bugün bu kalıptan giderek uzaklaşan anne, her değişimin hafızasında bilmeden yer edenlerle olan farklılığın faturasını ödemekte. Yani toplumsal kalıplar, öğretiler anneye evde olması adına adeta çığlık atarken, anne iş yerinde.

Buna ekonomik ve çevresel baskıları da eklersek -ki bunlar koca, aile büyükleri, yakın arkadaşlar olabilir- çalışan annenin nasil birkaç gün arasında ezildiğini anlamak hiç zor değil.

Oysa çocu
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1852
MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu imzasıyla Mevsimlik Gezici Tarım İşçisi Çocuklarının Eğitimi konulu bir genelge yayınlandı. Çubukçu, genelgede, birçok vatandaşın yılın belirli dönemlerinde ikamet ettikleri yerleşim birimlerinden mevsimlik gezici tarım işçisi olarak, yurdun farklı bölgelerine göç ettiğine dikkat çekti. Çubukçu, eğitim öğretim dönemine rastlayan zorunlu göçler neticesinde, öğrenim çağındaki bir çok çocuğun eğitim ortamından uzaklaştığını belirtti.

Çubukçu, genelgede, mevsimli
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2504
Çalışan memur, KPSS ile yeni yerleştiği memur kadrosuna istifa edip geçemez
SORU: Ben Mühendisim ve 2011/1 KPSS atamasıyla mühendislik dışı bir memuriyete yerleşirsem.
daha sonraki 2012 kpss puanıyla mühendislik bölümümle ilgili biryeri kazanmam halinde atama yapılırmı? istifa edip 6 ay beklemem mi lazım?
acil bir şekilde cevaplarsanız sevinirim.

CEVAP: Bilindiği üzere memur olarak çalışmaya başlayanlar, yeniden KPSS'ye girebilmekte ve tercih işlemlerine katılabilmektedir.

Diğer taraftan da, KPSS tercih kılavuzunda 657'e tabi memur kadroları ile 399'a tabi sözle
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1702
Dersini çalışan öğretmene tercihe bağlı kariyer şansı
Öğretmenlikte ‘tayin’ yerine Kariyer Planlama Sistemi başlıyor. Aynı seviyeden mesleğe başlayacak öğretmenler yükselmek için sınava girecek. Eğitimci istediği okulu tercih edebilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin rotasyonu (tayin) için köklü bir değişikliğe gidiyor. Ulusal Öğretmen Stratejisi üzerinde çalışan Bakanlık, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde yapacağı değişiklikle, bölgeler arası zorunlu çalışma yükümlülüğü kaldırılacak. Öğretmenlerde rotasyon kalkıyor yerine K
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1789
Aynı Okulda 12 Yıl Çalışan Öğretmenlere Tayin
[color=#000000][size=x-small][font=verdana, sans-serif][size=small]Aynı okulda 12 yıl görev yapan ve gençlerin önünü tıkayan 60 bin öğretmenin yeri değiştirilecek. Yer değiştirme yöntemi her yıl yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlikte taşlan yerinden oynatacak bir karan uygulamaya hazırlanıyor.

MEB, aynı okulda yıllarca görev yapan ve bu sebeple verimi düşen, yerini bırakmadığı için de genç öğretmenlerin önünü tıkayan binlerce öğretmenin görev yerini değiştirmeye hazırlanıy
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe