Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Hoşgeldin, Misafir
Sitemize mesaj yazabilmek için Üye Olmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Adı/E-Posta:
  

Şifre
  

Arama

(Detaylı Arama)

Forum İstatistikleri
» Üyeler: 55,277
» En Son Üye: sevgi5
» Forum konuları: 12,926
» Forum mesajları: 46,607

Tüm İstatistikler

En Son Konular
Düşündüren Karikatürler
Forum: Sohbet&Eğlence
En Son Mesaj: sirlimen
10 saat Önce
» Cevaplar: 70
» Gösterim: 9,643
KPSS Sınavına Girecek Ola...
Forum: KPSS
En Son Mesaj: sirlimen
10 saat Önce
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 24
2015 Temmuz Öğretmenlerin...
Forum: Serbest Paylaşım Alanı
En Son Mesaj: sirlimen
Dün, 15:43
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 43
Çocuğunuz hangi okula kay...
Forum: Eğitim Haberleri
En Son Mesaj: sirlimen
Dün, 13:17
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 43
Deneyde yaralanan öğrenci...
Forum: Serbest Paylaşım Alanı
En Son Mesaj: sirlimen
Dün, 13:16
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 18
Hayırlı Cumalar
Forum: Dini Paylaşımlar
En Son Mesaj: sirlimen
Dün, 13:08
» Cevaplar: 12
» Gösterim: 567
KPSS A grubu ve Öğretmenl...
Forum: KPSS
En Son Mesaj: sirlimen
Dün, 13:07
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 24
Çocuklarımızı Kimlere Ema...
Forum: Serbest Paylaşım Alanı
En Son Mesaj: baba_can
30-06-2015, 12:05
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 62
Teog Sınav Sonuçları Açık...
Forum: Eğitim Haberleri
En Son Mesaj: baba_can
29-06-2015, 13:49
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 54
TEOG puanları Pazartesi a...
Forum: Eğitim Haberleri
En Son Mesaj: baba_can
26-06-2015, 21:17
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 44

 
  2015 Temmuz Öğretmenlerin Ne Kadar Zam Alacağı Belli Oldu
Gönderen: sirlimen - Dün, 15:43 - Forum: Serbest Paylaşım Alanı - Cevap Yok

haziran ayında enflasyon bir önceki aya göre yüzde 0,51 oranında düşmüştür. böylece yılın ilk altı ayında oluşan enflasyon yüzde 4,76'ye gerilemiştir.


altı aylık enflasyona göre, öğretmenler, temmuz'da yüzde 3'lük zamma ek olarak, yüzde 1,76 oranında enflasyon farkı alacaktır. buna göre;

öğretmen-(yeni başlayan ) 2.321 tl

öğretmen-(1/ 4 – 30 yıl) 2.697 tl (vergi dilimine gireceği için azalacak miktar dahil değil)

Bunu Yazdır

  Deneyde yaralanan öğrenci için Dava Açıldı
Gönderen: sirlimen - Dün, 13:16 - Forum: Serbest Paylaşım Alanı - Cevap Yok

Üsküdar'da 6. sınıf öğrencisi Mert Öztoprak'ın yaralanmasıyla sonuçlanan deneyi yapan fen bilgisi öğretmeninin, "taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan yargılanmasına başlandı. Mahkeme, Mert Öztoprak'ın Adli Tıp Kurumu'na sevk edilerek, yaralanmanın niteliğinin organ işlevinin zayıflamasına, yitirilmesine veya yüzde değişikliğe sebebiyet verip veremeyeceği konusunda rapor düzenlenmesi istendi. cnnturk.com'a konuşan Öztoprak'ın avukatı Aynur Tanay Kanat, Milli Eğitim Bakanlığı hakkında ağır hizmet kusuru nedeniyle 472 bin liralık maddi-manevi tazminat davası açtıklarını söyledi.Işıtan Önder: Beni yıldıramayacaklar

Üsküdar'da, Fen Bilgisi dersinde yapılan deney sırasında meydana gelen patlama sonucu 6. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Mert Öztoprak'ın gözünden ve yüzünden yaralanmasına ilişkin davanın ilk duruşması görüldü.

Anadolu 34. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuksuz sanık Fen Bilgisi öğretmeni Mehmet Aslan, olayda bir gözünü kaybeden Mert Öztoprak ve tarafların avukatları katıldı.

"Taksirle yaralama" suçundan dolayı 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşına çıkan Aslan, olay günü deney yapmak için hazırlık yaptığını belirterek, "Deney malzemelerini birbiriyle karıştırdım. Bu malzemeleri bir demir boruya koymaya başladık. Malzeme birdenbire parladı. Parlaması için su olması gerekiyor. Tükürükle de reaksiyona geçebilir. Üflediğim söyleniyor ama üflemedim de. Neden patladığını hâlâ bilmiyorum" dedi.

"Kimyasalları üfleyerek boruya soktu, patlama oldu"

Patlamada bir gözünü yitiren Mert Öztoprak ise öğretmeninin deney için herhangi bir güvenlik önlemi almadığını iddia ederek, "Elime dökülen kimyasalları üfleyerek borunun içine soktu. Birdenbire parlama oldu. Ben yaralandım" diye konuştu.

Avukat: "İş şansı bırakılmış"

Öztoprak'ın avukatı Aynur Tanay Kanat ise deney sonrası öğrencinin sol gözünü kaybettiğini vurgulayarak, "Diğer gözü de birçok acılı ameliyattan sonra kısmen görür hale gelmiştir. Olayda hiçbir tedbir alınmamış, gözlük, eldiven kullanılmayarak iş şansa bırakılmıştır" şeklinde konuştu. 

Mahkeme, Mert Öztoprak'ın Adli Tıp Kurumu'na sevk edilerek, yaralanmanın niteliğinin organ işlevinin zayıflamasına, yitirilmesine veya yüzde değişikliğe sebebiyet verip veremeyeceği konusunda rapor düzenlenmesi istendi.

İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü'nde görevli öğretim üyesi bilirkişiye dosyanın gönderilerek, sanık öğretmenin kusurunun olup olmadığı yönünde rapor alınmasının istenmesine de karar veren mahkeme duruşmayı erteledi. 

"Takipsizlik kararına itiraz ettik"

cnnturk.com'un sorularını cevaplayan avukat Aynur Tanay Kanat, "Savcılık öğretmen Mehmet Aslan hakkında TCK'nın 89. maddesine istinaden taksirle yaralamadan dava açtı. Okul müdür ve müdür yardımcısı hakkında ise idari sonuşturma izin vermeyip, takipsizlik kararı verdi. Buna yönelik karara itirazımızı yaptık" dedi.

Tazminat davası da açıldı

Avukat Aynur Tanay Kanat, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı hakkında ağır hizmet kusuru nedeniyle 472 bin liralık maddi-manevi tazminat davası açtıklarını söyledi.

CNN TÜRK

Bunu Yazdır

  Çocuklarımızı Kimlere Emanet Ediyoruz...
Gönderen: baba_can - 30-06-2015, 12:05 - Forum: Serbest Paylaşım Alanı - Cevap Yok

Antalya Muratpaşa İlçesi’ndeki 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki S.Z.D., geçen aralık ayında müdür yardımcısı 51 yaşındaki M.D.’nin kendisini taciz ettiğini söyledi. S.Z.D, okulda bayıldığını bu sırada M.D.’nin hem revirde hem de odasında masaj bahanesiyle kalçasını ve göğüslerini okşayarak taciz ettiğini iddia etti.undefined


S.Z.D., olayı okulda bir kadın öğretmene anlatması üzerine soruşturma başlatıldı. Bu olayın yankıları devam ederken 10’uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki N.C. de aynı müdür yardımcısı hakkında benzer şikayette bulundu. Antalya MilliEğitim Müdürlüğü hakkında soruşturma başlatılan M.D.’yi açığa aldı. M.D., cinsel istismar iddiaları nedeniyle tutuklandı. M.D. hakkında, S.Z.D’ye cinsel saldırı suçundan 1’inci, N.C.’ye cinsel saldırı suçundan ise 6’ncı Ağır Ceza mahkemelerinde dava açıldı. 

GEÇEN ŞUBAT AYINDA İKİ DAVADAN DA TAHLİYE EDİLMİŞTİ

geçen şubat ayında yapılan yargılamada, 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade veren N.C., müdür yardımcısı M.D.’nin 10 ve 11 Aralık’ta, odasında göğüslerini sıktığını söyledi. Duruşmada şahitlik yapan bir okul personeli öğrencinin cinsel saldırı iddiaları yalandı. Mahkeme, bunun üzerine 27 yıllık eğitimci M.D.’nin bu suçtan tahliyesine karar verdi. 

Öğrencisi S.Z D.’yi, ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ’çocuğun basit cinsel istismarı’ iddialarıyla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan M.D, mahkemede yaptığı savunmasında mesleğini küçük düşürecek hiçbir eylem içinde bulunmadığını kaydetti. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen M.D., duruşmada 10 öğrencinin lehine ifade vermesi üzerine, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

DAVALAR BİRLEŞTİRİLDİ

Hakkındaki iki dava birleştirilen M.D’nin yargılanmasına 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. İddialar nedeniyle başka bir okulda görevlendirilen M.D.’nin hazır bulunduğu duruşmaya, N.C.’nin annesi Halime C., babası Temuçin C., cinsel saldırıya uğradığını iddia eden S.Z.D. ile tarafların avukatları 
da katıldı. 

TANIK ÖĞRENCİ BİR ŞEY GÖRMEDİM DEDİ

Duruşmada, cinsel saldırıya uğradığı iddia edilen N.C.’nin okul arkadaşı 17 yaşındaki Y.F. tanıklık yaptı. Okulda N.C.’nin rahatsızlandığını, annesine telefon açtıklarını anlatan Y.F, "Annesi gelmeyince N.C’yi müdür yardımcılarından M.D’nin odasına götürdük. Ben daha sonra derse girmek için ayrıldım. Ben derse gittikten sonra orada ne oldu bilmiyorum. N.C. bir erkek arkadaşımıza ’M.D. benim göğüslerimi sıktı’ diye bir mesaj atmış. Başkalarına da benzer şeyler anlatmış. Ama ben bir şey görmedim" dedi. 

REVİRDE VE ODASINDA TACİZLERE UĞRADIM

Diğer olayın mağduru S.Z.D. ise duruşmada M.D.’den şikayetçi olduğunu söyledi. Her adet döneminde rahatsızlandığını ve bayıldığını kaydeden S.Z.D., bu zamanlarda M.D.’nin revirde ve odasında kendisine masaj yapmak bahanesiyle tacizde bulunduğunu iddia etti. Anne ve babasının ayrı yaşadığı anlatan S.Z.D., tacizlerin geçen kasım ve aralık ayında bir ay kadar devam ettiğini söyledi. İlk tacizden sonra ’bana kimse inanmaz’ düşüncesiyle olayı kimseyle paylaşmadığını kaydeden S.Z.D, "Tacizler devam edince olayı bir öğretmenimize anlattım. M.D, beni taciz etti, şikayetçiyim" diye konuştu.


Bu alçak müdür muavini yine delil yetersizliğinden serbest kalacak mı?

Bunu Yazdır

Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe