Eğitim Sokağı

Orjinalini görmek için tıklayınız: ANNEM
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
5 sene evvel kaybettiğim Din Kültürü öğretmenimiz Erzicanlı Kazım öğretmenimizin yazdığı daha doğrusu yarım kalan ANNEM adlı denemesini eski raflarden indirdim..Eğitim sitelerinde "bedirdekihamza" kullanıcı adıyla bir şeyler karalayan öğretmenimizin karalaması:

ANNEM

Hiç tanımadım annemi ben, hiç görmedim.Ben çok küçükken gitmiş uzaklara geri dönmemecesine bir gün.Beni böyle boynu bükük bırakıp,ağlayacağımı,
özleyeceğimi bile bile. Beni nasıl sevdiğini,canım oğlum dediğini, babam anlatırdı hep.Annemden bir şey kalmadı bana ne yaşanan bir an ne anlatılacak bir hatıra ne de solmuş birkaç resim.Sadece bir mezar taşı ve bir numara 1960/1026-A. Tanımadım ki annemi ben.Nasıl olur anneler bilmem.
Nasıldı annem acaba melekti herhalde bütün annelerin olduğu gibi.Peki melekler bırakıp giderler mi çocuklarını hiç mi özlemezler? Bilemiyorum.Zorunlu gitmiş ti ya ondandır belki özlemediği,arayıp sormadığı.Yoksa bir tanesini,canını hangi anne özlemezdi ki.Hangi anne bırakır gider özleneceğini bile bile.Çok yalnızım anne,anneciğim çok özledim seni içim yanıyor, anne kelimesini her duyuşumda. Çaresizliğimi yaşıyorum seni görememenin.Kader mi yoksa, bahtsızlık mı desem.Bu sefer Hak’ka isyan diyorlar.Bu masum bir isyan diyorum kendi kendime.Kendimi kandırıyorum.Annemin gelmeyeceğini bile bile.

Nasıl olur anne sevgisi hiç tatmadım ki.Annem olsaydı eğer saçımı koklar,yanağımı okşar, sımsıkı sarardı beni sevgisinle,gönlünde saklardı beni.
Başucumda beklerdi,akşamları tatlı sesiyle masallar okurdu bazen ninni söylerdi.Uyumazdım, uyumak istemezdim annemi yaşamak isterdim doya doya.
Nefesini duyardım, çekerdim içime hep,sonsuzluğu yaşardım onunla, ayrılığı belki değil.Hiç tanımadım ki,görmedim annemi ben.Hasreti yakıyor bir kor gibi hala sönmemiş bir volkan gibi gönlüm.Bazı geceler daralıyorum,ağlıyorum,sen yoksun ki anne.Çok ihtiyacım olduğu anda yine senin yokluğunu yaşıyorum.
Rüyamda görmeye bile razıyım,seninle konuşup,dertleşmek için kapıyorum gözlerimi bekliyorum sen, gelmiyorsun niye anne.

Mezarına, her hafta bir çiçek bırakıyorum,seni okşuyor seviyorum biliyor musun anne?Cennet “Anaların Ayağı Altındadır” demişler atalarımız.Ben cenneti göremem ki seni göremediğim için anne.
Beni dünyaya getirdin,besledin hakkını helal et anne.Anne sen olsaydın ne güzel anlatırdım ama ben anne sevgisini bilmem ki hiç yaşamadım ki. Nasıl anlatırım anne.

Sensizliğe hala alışamadım.Ölmek istiyorum.Seni bir an evvel görüp,sarılmak istiyorum,affet beni anne.“Bedirdekihamza”

Olduğu gibi yazdım..
Allah rahmet eylesin..
Allah Rahmet eylesin :(

Post_thanksPost_thanksPost_thanks
Dünyanın hiç ama hiç vefası yokmuş...Neler yapmadı ki...Kitap topladı, köy okullarına gönderdi......
Denemesinin bir nüshası bende duruyor..Bulabilirsem burada paylaşırım..
(12-04-2011, 22:43)baba_can Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Dünyanın hiç ama hiç vefası yokmuş...Neler yapmadı ki...Kitap topladı, köy okullarına gönderdi......
Denemesinin bir nüshası bende duruyor..Bulabilirsem burada paylaşırım..

hocam dünya yüze gülen içten pazarlıklı bir insan misali...

şairin dediği gibi Öyle kuru kuruya bağlanmayacaksın...

ama geride güzel eserler bırakmak elbette dünyaya yapabileceğimiz en güzel çalım )
İnsan yaptıklarının karşılığını ahirette alacak.Arkamızdan iyiydi dedirtebiliyorsak ne mutlu bize.Annelerin de değeri sağlığında bilinemiyor.
Allah rahmet eylesin...