Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Zihninizi Keskinleştirin
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
zihninizi , keskinleştirin

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Uzmanlar güne nane ile başlamanın kişinin gücünü artırdığını belirtti. Araştırmalara göre bu kokunun olduğu yerlerde çalışanlar, sıkıcı ama yapılması şart olan işlere daha fazla yoğunlaşabiliyor. Zihinsel olarak tembelleştiğinizi hissettiğinizde naneli sakız çiğnemek, şeker yemek ya da nane kokusunu içe çekmek, beynin “Yapabilirim!" komutunu harekete geçiriyor.

DETAYLARA DİKKATİ ARTIRIYOR

Nane kokulu yerlerde titizlik gerektiren işlerde çalışan insanların daha iyi performans gösterdikleri bilimsel olarak da kanıtlanmış. Araştırmaya katılanlar arasından nane kokulu yerlerde çalışanların, kokusuz yerlerde çalışanlara göre, daha az yazım hatası yaptıkları ve alfabetik işlemleri daha çabuk gerçekleştirdikleri saptanmış.

Tedavi amacıyla; detaylara dikkati arttırmak, zihninizi dinlendirmek ya da kilo vermeye yardımcı olunması için kokuların kullanılması, aromaterapinin uygulama alanına giriyor. Aromaterapide en sık kullanılan bitki ise nane.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Zihninizi Keskinleştirin ,Zihninizi Keskinleştirin Öğretmen Forumu,Zihninizi Keskinleştirin yükle,Zihninizi Keskinleştirin download,Zihninizi Keskinleştirin indirmek istiyorum,Zihninizi Keskinleştirin ödev yükle,Zihninizi Keskinleştirin bedava, Zihninizi Keskinleştirin ÖDEV İNDİR,Zihninizi Keskinleştirin YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Zihninizi Keskinleştirin eğitimZihninizi Keskinleştirindosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe