Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yüreğin , yüreğe , gülümsemesi

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

İslâm sevenlerin sevgi dünyasıdır. İslâm’ın ve Müslümanların imajıyla oynayanların söz sahibi oldukları bir dünyada güvendiğimiz dağlara kar yağdı. Yolumuz ne sol ve ne de sağdı.
Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi… Habubullah bağlandığımız yegâne kopmaz tek bağdı. Vefasız sevgiye pusu kurdu yarım kaldı şarkımız. Kanatları kırılmış kuşlardan yok farkımız!

Sevgi Allah’ın en kıymetli nimetlerindendir. Her nimetin bir bedeli olduğu gibi sevginin de bir bedeli vardır. Rabbimizin bahşettiği sevgi de bizden bedel ister. Seven sevilir sevilen sever. Rabbimiz buyuruyor: “De ki siz gerçekten Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve suçlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok esirgeyici ve bağışlayıcıdır.” (Âl-i İmran Sûresi/ 31)

Seven arayandır sevilen de bulunandır. Sevgi inanmakla başlar yaşamakla da devam eder. İnanmakla sevmek ikizdir. İnanan sever seven yaşar.

Sevgi; fıtrat atmosferinde yüreğin yüreğe gülümsemesidir. Sevgi mutluluk yolunda olmazsa olmaz soluktur. Sevgiye fiyat biçilmez. Sevgiye fiyat biçenler kendilerine fiyat biçenlerdir. Yani kendilerini maddi değerlerle satışa arz edenlerdir. Unutmayalım ki sevgiyi satın alabilecek maddi değer yoktur.

Sevmeye zaman ayıranlar sevilmeye çare bulurlar. Çünkü sevilmenin çaresi sevmede saklıdır. Sevmek sevilmenin hem çaresi ve hem de çırasıdır. Sevgi olan yerde gurbetin hasreti çekilmez. Sevmeyen ve sevilmeyen mutluluğun adresini bilmez.

Seven sevilir. Kim başkasını severse kendisi de sevilecektir. Başkalarını kazandırmış olan kendisi de kazanmış olacaktır. Tüm insanlar kendileri arasında karşılıklı bir sevgi hissederlerse güçlüler zayıfları avlayamazlar sayıları çok olanlar daha az sayıdakileri baskıları altına alamazlar usta olanlar da beceriksizlerle alay edemezler. Sevgide adalet kişisel sevgide yanılmayı önler. Çünkü adaletli sevgi kişisel sevginin de güvencesidir.
Bilgi sevginin sevgi de mutluluğun bereketidir.
Sevgi fıtrat doğrultusunda yürümektir. Sevgisizlikse yerlerde sürünmektir. Sevgi üretmek sevgisizlikse tüketmektir. Sevgi mutluluğun en doğru ve en kısa adresidir.

Sevilmek fıtri bir zevktir. Ancak sevilmek ile sevmek ikizdir. Bunun için diyoruz ki; sevmek kalbin özelliği sevilmek ise ruhun güzelliğidir. Kalblerini özelliksiz ruhlarını ise güzelliksiz bırakanların mutluluğu olmaz.

Sevgi; bazen bir kelam-ı ehsen/güzel sözdür bazen tatlı bir tebessümdür bazen bir damla gözyaşıdır bazen bir selamdır bazen sevda uğruna çekilen cefadır bazen de derde derman olan bir vefadır. Sevgi kalbi bir eylemdir. Hatta insan kalbinin en soylu eylemi sevgidir.
Sevgi ilme dayanırsa bire sonsuz veren bir tohuma dönüşür. Sevgi cehalete dayanırsa insanı tutuklayan bir tutkuya dönüşür.

Başkası tarafından sevilen gönülde bulunmuştur. Önemli olan sürekli gönülde kalmayı başarmaktır. Sevgi kalb kadar hassastır. Kalbin bozulması sekteye uğraması hayatın sonu olduğu gibi sevginin tükenmesi de münasebetin ölmesi yani son bulmasıdır.

Gökten düşen cismin parçaları bulunur ama gönülden düşenin parçaları bulunmaz. Ne yazık ki günümüzde gönülden düşmeme hassasiyetini gösteren medenilerin sayıları pek az. Gönül ihram giymiş bir Gülbeyaz.

Onun genç ve diri kalmasını istiyorsan ömrünün her sayfasına sevgiyi yaz!.
Selam ve Dua ile…


Sevgili size küsmüşse, çaresi vardır…
gitmişse, çaresi yollardır…
ölmüşse dahi! âhiret vardır…
ama…
sevmemişse!
derdin devâsızdır…

alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi ,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi Öğretmen Forumu,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi yükle,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi download,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi indirmek istiyorum,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi ödev yükle,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi bedava, Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi ÖDEV İNDİR,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Yüreğin Yüreğe Gülümsemesi eğitimYüreğin Yüreğe Gülümsemesidosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Aksam Üstü Yüreğin Daralırsa sirlimen 4 1,815 21-03-2011, 22:12
Son Yorum: xroute42
Heart Yine Kanıyor Yüreğin... eğitimsokağı 0 914 11-12-2009, 12:04
Son Yorum: eğitimsokağı
  İyi ki başın var kızım; örtünüyorsun.Yüreğin var; ağlıyorsun! eğitimsokağı 0 1,335 10-12-2009, 1:17
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe