Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Yüreğim Ellerinde Kaldı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yüreğim , ellerinde , kaldı

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Küçücüktü yüreğim; Korkak, tedirgin. Küçücüktü, avuçlarına bıraktım. Saftı, güven doluydu. Korkaklığı, kırılganlığı dışarıda öylece kalakalma ihtimaliydi. İhtimali küçük yüreğinden de küçüktü. Oysa öylesine güvenle bırakmıştım ki ellerine yüreğimi küçücük bir ihtimal bile yoktu öylece kalakalmaya.

Yüreğim ne kadar küçücükse ellerin kocaman ama sıcacıktı. Yüreğim üşürken avuçlarının sıcaklığıyla ısınırdı. Yüreğim ellerindeyken ben sadece tek yürektim ellerinde. Sen ellerindin, bense yüreğimdim. Başka hiçbir şey yoktu. Ne seni sen yapan kafesin, ne beni ben yapan ten evim vardı. Ben küçük bir yürek sen kocaman, sıcacık bir el. İsteseydi(k)n sonsuzluğa küçük bir yürek ve sıcacık bir el gidebilirdik.

Dalgalar kıyıya neden gelir gider acep. Tam kavuşmuşken sahiline kendini neden geri çeker. Geri çektiğinde sebep ne ki tekrar gelir hasretlisinin kucağına. Bu böyle neden devam eder. Kavuştuğunda niye kalmaz, geri çekildiğinde niye geri gönderir..

Tıpkı yaralı titreyen yürekler. Önce çekersin kendini derin nefes alarak, titrek yüreğin hep titrer, zemheride kalan ten misali. Sonra tutulmaz derinden alınan nefes, bırakılır, yürek yine üşür, hep üşür. Gelirsin sahiline titreye titreye, sonra tekrar geri çekilirsin yine titreye titreye.Sessizleşir yürek kimse duymasın diye değil sessizliği. Kollarına bırakırken ki sevinç çığlığını duyanlara inat, ayrılıklar acılaşmasın diye;sessiz yürek, sessiz kırılganlık Sessiz sensizliğim.

Şimdi kocaman oldum, yüreğim ten evimde benim. Senin ellerinse bomboş kaldı. Şimdi yüreğim ne korkak ne tedirgin. Korkaklığı, kırılganlığı öylece kalakalma ihtimaliydi ya.. ihtimali yaşadığından beri ellerin olmadan, ellerinin sıcaklığını hissetmeden güven dolu yüreğim.

Kocaman yüreğim; Üşümüyor artık. Sen ellerinle bomboş kalakalmışken ben bütün oldum kocaman yüreğimle. Sen azalırken ben çok oldum. Gel gitlerim yok artık dalgalar misali. Koynuna gelmek, kıyılarında olmak istemiyorum artık. Gelmemek için acı da çekmiyorum. Daha dündü belki küçücük yürek olup ellerine bırakıverme arzum. Daha dündü belki gözlerini gözlerimde hissetmem.

Şimdiyse sana dair her ne varsa büyüyen yüreğimde kayboldu.

Yaptıklarınla sen kaybettin. Kolay mı avuçlarına kendini bırakıverecek bir yürek bulabilmek. Kolay mı aşkla atan, titreyen yürek bulabilmek, kolay mı ellerinin arzusunu hep hisseden bir yürek bulabilmek;

Şimdi sen yan; Yan ellerinin bomboş kalışına. Bil ki hangi yürek ellerine yüreğini bıraksa benim yüreğimin titremesi gelecek aklına. Sen geç kalmışlığına yanacaksın...

alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Yüreğim Ellerinde Kaldı ,Yüreğim Ellerinde Kaldı Öğretmen Forumu,Yüreğim Ellerinde Kaldı yükle,Yüreğim Ellerinde Kaldı download,Yüreğim Ellerinde Kaldı indirmek istiyorum,Yüreğim Ellerinde Kaldı ödev yükle,Yüreğim Ellerinde Kaldı bedava, Yüreğim Ellerinde Kaldı ÖDEV İNDİR,Yüreğim Ellerinde Kaldı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Yüreğim Ellerinde Kaldı eğitimYüreğim Ellerinde Kaldıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ağla Yüreğim ben1öğrenciyim 1 1,659 20-05-2010, 18:59
Son Yorum: eğitimsokağı
Icon2 BİLSEN NELERİN KALDI BENDE? N@RKOZ 6 2,533 16-02-2010, 21:04
Son Yorum: sirlimen
  Yüreğim Karlar Altında... eğitimsokağı 0 1,187 12-02-2010, 23:23
Son Yorum: eğitimsokağı
  Zaman Ne Kaldı Senden Bana Geriye... eğitimsokağı 0 1,539 28-10-2009, 18:39
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Ağlama Yüreğim... eğitimsokağı 0 1,269 26-10-2009, 21:07
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe