Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yökte , kopya , için , kanaat , var , kanıt , yok

Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Alınan bilgiye göre, YÖK Denetleme Kurulu’nca hazırlanan ve bir örneği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan raporda, KPSS’de kopya çekildiği yönünde kanaat oluştuğu ifade edildi ancak kopyayı kanıtlayan “güçlü ve somut” deliller yer almadı. Raporun 5-6 sayfalık özetinde, ÖSYM’den şüpheli isimlerle ilgili alınan bilgiler ile bu kişilere ait kimlik ve kişisel bilgiler sıralandı. Şüpheli adayların yanıtladığı sorulara ilişkin istatistiklerin yer aldığı raporda, “sınav genelindeki doğru yanıt dağılımında tutarsızlık” olduğu belirtildi.

Raporda, KPSS’nin iptal edilmesi sürecini getirecek “güçlü ve somut” kanıtlara yer verilmedi. Somut kanıtların, savcılık soruşturması sürecinde ortaya çıkacağı kaydedildi. Raporda, kopyaya ilişkin kanıtın yer almaması, “sınavın bu aşamada iptal edilmeyebileceği” yönünde yorumlandı.

Atamalar iki hafta içinde

Savcılık tarafından yürütülen işlemlerin bu hafta sonunda sonuçlanabileceği, 30 bin kadroya yapılacak atamaların okulların açılacağı 20 Eylül haftasında veya bir hafta sonra yapılabileceği belirtildi. YÖK tarafından şüpheli bulunan kişilerin TC kimlik numaralarına göre işlem yapılmasının dondurulabileceği ve atamalara KPSS’ye giren diğer adayların başvurabileceği de kaydedildi.

Erdoğan, savcılığı bekliyor

Öte yandan Özcan’ın Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmede YÖK raporunu tek suret olarak ilettiği öğrenildi. Erdoğan’ın Özcan ile yaptığı görüşmenin ardından Bakanlar Kurulu’nda KPSS’deki kopya iddiaları gündeme geldi. Kurulda, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu (DDK)ve savcılığın soruşturma kapsamında yaptığı çalışmalar konuşuldu.

Alınan bilgiye göre, Erdoğan, toplantıda herhangi bir karar vermek ve yargıya varmak için henüz erken olduğunu söyledi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma sonucunun bekleneceğini kaydeden Erdoğan, DDK tarafından hazırlanan raporun da dikkate alınacağını belirtti. Erdoğan’ın, “savcılığın kararı ne olursa olsun, bu karara uyulacağı” yönündeki ifadeleri üzerine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, “bu durumun sınavı iptale götüreceğini” kaydetti. Erdoğan, bunun üzerine “Adaletli bir işlem yapılması için soruşturmanın neticelenmesinin bekleneceğini” belirtti.


Milliyet
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok ,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok Öğretmen Forumu,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok yükle,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok download,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok indirmek istiyorum,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok ödev yükle,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok bedava, Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok ÖDEV İNDİR,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Yökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yok eğitimYökte Kopya İçin Kanaat var Kanıt Yokdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Icon4 KOPYA'YA KARŞI ALINAN ÖNLEM BÖYLE: Kalem ve şeker artık ÖSYM’den Fidansss 4 2,449 06-10-2010, 16:43
Son Yorum: sirlimen
  KPSS de kopya iddiasında gözaltılar sirlimen 1 1,586 17-09-2010, 19:22
Son Yorum: Mavi Ay
  KPSS’deki kopya organize sirlimen 1 1,570 26-08-2010, 14:52
Son Yorum: baba_can
  gittigidiyor.com un sınav kopya kalemi sorumsuzluğu sirlimen 19 7,908 12-03-2010, 14:18
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe