Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz''
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yine , yeni , yeniden , görüşeceğiz

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009Yüreğimde ince bir sızı... Avuçlarımda kanıyor çiçekler. Gözlerimden kayıyor kelebekler. Tutunduğum dal uçlarında sararıp soluyor umutlarım. Bir Leylâ hatırına düştüğüm bu çöle Mecnûn kumlar gözlerimi kapatıyor. Eski bir köy evinin penceresinden el sallıyor yetim çocukluğum:

- Görüşeceğiz …Uzunca bir yol... Ayaklarımın mecalini çoktan yemiş bitirmiş. Hasretim çamura saplanmış. Kızgın güneş altında eriyor ümitlerim. Hoyrat rüzgâr. Çekip alıyor yakamdan serinliğimi. Bir Şirin derdiyle delik deşik ettiğim Ferhat yüreğim feryat ediyor yarım bıraktığım her adımda. Ucu yırtık bir mektubun nemli yüzünden korkarak sesleniyor aşklarım:

-Görüşeceğiz …Kaç güneş battı benim gözlerimde! Kaç mevsimi soldurdum yüreğimde! Kaç “Ah!”ın dizi dibinde eskittim masumiyeti! Kaç günahın kuyusuna kaç Yusuf yüzlü sevabı s/attım ben! Aslı’mı yitirdiğim ateşli ayrılıklarda bir Kerem eline düşüyor gözyaşlarım. Aynada göz göze geldiğimde utandı(rdı)ğım adam sessizce fısıldıyor:

-Görüşeceğiz …Topraktan unutuşlarda eridiğinde yüzüm, vefasız kalplerden itildiğinde hatırım, bir kervanın ucuza sattığı bir Yusuf gibi düştüğümde gözlerden, geride kalan gömleğim düğüm düğüm konuşacak:

-Görüşeceğiz …Bir hüznün gözünde büyüdüğünde acım, bir sevincin uzağında tutulduğunda adım, en fazla bir hıçkırık bile etmediğinde hatıram, sıcacık bir dudağa değecek bu sözlerim, taze nefeslere dolanacak hecelerim. Mezar taşını yazarmış gibi içten midir yazdığım? Ardımda sözcü olarak bırakmaya değer mi cümlelerim? Kalbimden taşıp da geldi kelimelerim? Bir haşir sabahı kendi yüzümün içyüzüyle, kendi sözümün özüyle

Görüşeceğiz…

Senai Demirci

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' ,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' Öğretmen Forumu,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' yükle,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' download,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' indirmek istiyorum,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' ödev yükle,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' bedava, Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' ÖDEV İNDİR,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Yine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz'' eğitimYine, Yeni, Yeniden ''Görüşeceğiz''dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Icon9 Yine Sen Olmadan... eğitimsokağı 0 1,080 17-06-2010, 8:20
Son Yorum: eğitimsokağı
  Geldi Hazan, Yine Hüzün, Yine Gam DİLEK 0 1,262 10-04-2010, 11:06
Son Yorum: DİLEK
  Düşer Bakışlarım Yere Yine... eğitimsokağı 0 1,251 07-02-2010, 23:31
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Bu Gece Yine Yavaşça Süzüldün Gözlerimden eğitimsokağı 1 1,338 24-10-2009, 21:51
Son Yorum: muhibbi
Heart Yeniden Başlayabilir miyim ? eğitimsokağı 0 936 30-09-2009, 1:45
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe