Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
ygs , de , tüm , kitapçıklar , incelemeye , alındı

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

YGS ile ilgili olarak Ankara Başsavcılığı soru kitapçıkları üzerindeki incelemeyi tamamlayarak yazılı açıklama yaptı.

Ankara Savcılığı’nın YGS ile ilgili soru kitapçıklarını incelemesini bitirdi.

Savcılık incelemenin ardından bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “1 milyon 700 bin adayın cevap anahtarı inceleniyor. Soru kitapçıkları üzerindeki inceleme tamamlandı. Önemli olan gerçeğin ortaya çıkarılmasıdır” dendi.

Soruşturmanın kısa sürede tamamlanacağı da açıklamada yer aldı.

Savcılık ayrıca soruların tamamını doğru yapan öğrencileri de inceledikleri belirtti. Böylelikle savcılığın sınav sonuçlarını elinde bulundurduğu anlaşıldı.

Ankara Savcılığı ayrıca, "Sınavın iptaline ve soruşturmanın içeriğine dönük çıkan haberler ve yapılan yorumların, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ile bir ilgisinin bulunmadığını'' bildirdi.

YAZILI AÇIKLAMADA İSE ŞU İFADELER YER ALDI:

CUMHURİYET Başsavcılığımız tarafından yürütülmekte olan 2011 YGS sınavına ilişkin soruşturmayla ilgili olarak yazılı ve görsel basın ile kamuoyunda son günlerde yer alan yorum ve açıklamalar dikkate alınarak aşağıda belirtilen hususların açıklanmasında fayda görülmüştür.

CUMHURİYET Başsavcılığımız 2011 yılı YGS sınavına ilişkin başlattığı soruşturmada ayrıntılı geniş kapsamlı bir inceleme ile soruşturmanın en kısa sürede bitirilmesini amaçlamaktadır.

Soruşturmanın ilk aşamasında olayın öğrenilmesinne itibaren CUMHURİYET Başsavcılığımız tarafından verilen talimat doğrultusunda 81 ilde sınava giren adaylara ilişkin soru kitapçıklarından sondaj usulü ile seçilen yeterli sayıda soru kitapçıklarının reesen seçilen uzman bilirkişi marifeti ile incelemeleri tamamlanmıştır.

Soruşturma kapsamında, ÖSYM’nin TAB bölümünde ve soru kitapçıklarının basıldığı matbaada inceleme yapılmış;

Adaya özgü soru kitapçığı ve cevap anahtarlarıyla ilgili kullanılan programda ve kaynak kodlarında bilirkişiler aracılığı ile kapalı dönem tabir edilen (tüm dinyadan izole) dışarıya çıkmanın yasak olduğu ve sınav sonuna kadar görevlilerin dışarı ile irtibatının bulunmadığı dönemde matbaa içerisinde kalınarak incelemeler sürdürülmüş, matbaada yapılan incelemenin son aşamasına CUMHURİYET Başsavcılığımız tarafından nezaret edilmiştir.

ÖSYM’de 2011 yılı YGS sınavına giren 1,7 milyon adaya ilişkin tüm cevap anahtarlarının bulunduğu veri tabanı aday bazlı olarak tek tek incelemeye başlanmış, bu incelemenin son aşamasına gelinmiştir.

Ayrıca, sınav sonuçlarına göre tam puan yapanların listesi tespit edilerek bu adaylara ait veri tabanları ile birlikte bu adayların soru kitapçıkları da tek tek incelenmeye başlanmış olup, incelemenin son aşamasına gelinmiştir.

Soruşturma kapsamında bir kısım görevlilerin ifadelerine ve bilgilerine başvurulmuş olup gerek duyulduğunda diğer görevlilerin de gerek duyulduğunda diğer görevlilerin de ifadelerine başvurulabilecektir.

Yazılı, görsel basında ve kamuoyunda;

Sınavın iptaline, soruşturmanın içeriğine dönük çıkan haberlerle ve yapılan yorumların Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturma ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma kapsamında yapılan incelemeler tamamlandığında sürecin hassasiyeti de dikkate alınarak en kısa zamanda detaylı ve kapsamlı olarak soruşturmanın sonucu kamuoyuna açıklanacaktır.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

ŞİFRELİ kitapçık iddialarıyla ilgili soruşturma sürerken ÖSYM, 8 ildeki cezaevlerinde hatalı kitapçık nedeniyle mağdur olan 150 kişinin sınavını yenileyecek. ÖSYM yetkilileri, Hürriyet’in konuya ilişkin sorusu üzerine, “Çalışmalar devam ediyor” demekle yetindiler.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ÖSYM’nin bu kararı ile sınav bütünlüğünün tamamen bozulduğunu savunarak, şu bilgiyi verdi: “Bu 150 adaya özel soru hazırlanması eşitlik ilkesine aykırı, sınavdaki bütünlüğü de bozuyor. ÖSYM tarihinde ilk kez böyle bir olay yaşanıyor. Sınav soruları belki zor, belki kolay olacak. Eşitlik tamamen ortadan kalkacak. En doğru olanı sınavın tamamının iptal edilmesidir.”
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Ankara Cumhuriyet Savcılığı, YGS'deki şifre iddialarıyla ilgili suç unsuruna rastlanmadığını açıkladı.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı ,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı Öğretmen Forumu,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı yükle,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı download,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı indirmek istiyorum,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı ödev yükle,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı bedava, YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı ÖDEV İNDİR,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,YGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındı eğitimYGS de Tüm kitapçıklar incelemeye alındıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakanlık Süt Dağıtımını İncelemeye Aldı sirlimen 0 1,465 02-05-2012, 23:56
Son Yorum: sirlimen
  Öğrenciler şikayet etti, 3 yönetici açığa alındı sirlimen 8 3,886 18-12-2010, 1:13
Son Yorum: sirlimen
  Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı sirlimen 7 4,075 02-04-2010, 8:43
Son Yorum: N@RKOZ
  YİBO'da öğrenci kayıp-3 öğretmen açığa alındı sirlimen 0 1,739 31-03-2010, 1:36
Son Yorum: sirlimen
  Tokatçı öğretmen görevinden alındı bilgeturk 3 2,112 24-03-2010, 19:28
Son Yorum: DİLEKKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe