Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yeni , öğrenciler , yeni , öğretim , yılını , açıyor

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Okul öncesi ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri, 14-18 Eylül 2009 tarihleri arasında okullarda ``uyum`` programına alınacak.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği genelgede, okul hayatının başlangıcının çocuğun yaşamının dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayarak, okula başlarken zihinsel açıdan hazır olmanın yanı sıra, sosyal ve duygusal yönden de hazır olmanın da önem taşıdığını ifade etti.
Çocukların bir kısmının okula uyum sağlamakta zorlandıklarını belirten Çubukçu, ev ortamından ayrılarak farklı bir ortama geçmenin, çocuk ve aile için belli bir uyum süreci gerektirdiğini vurguladı. Çubukçu, genelgede şunları kaydetti:

''Okul öncesi ve ilköğretim birinci sınıf öğrencilerinin eğitim-öğretime diğer sınıflardan önce başlaması uygulamasıyla, çocukların okula adaptasyonlarının sağlanması, okul kaygısının giderilmesi, öğretmenine güven duyup günlük akışa uyum sağlaması, oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıması, okul kurallarını öğrenmesi, aynı zamanda evine güvenle gidip gelme eğitimi alması ve okula iyi bir başlangıç yapması amaçlanmıştır. 2009-2010 eğitim-öğretim yılı için söz konusu uygulamanın 14-18 Eylül 2009 tarihleri arasında yapılması, daha sonraki eğitim-öğretim yıllarında ise okullar açılmadan bir hafta öncesinden uyum programının düzenlenmesini ve konu üzerinde gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.''

Genelgede, anaokulu, anasınıfı, uygulama sınıfları ile ilköğretim okulu birinci sınıflara başlayacak çocuk ve öğrencilerin bir hafta önceden eğitim-öğretime hazırlanması çalışmalarına dair açıklamalar da yer aldı.
Buna göre, bağımsız anaokulları ve anasınıfları ile uygulama sınıfları için ilgili öğretmenler tarafından okul öncesi eğitimin temel ilkeleri ve amaçları doğrultusunda oyunun temel etkinlik olarak dikkate alındığı, çocuğun okulu tanıma ve uyumunu sağlamasını kolaylaştıracak bir haftalık esnek bir program hazırlanacak.

Velilerin öğrencilerle beraber okula gelip gitmelerinin alışkanlık haline gelmemesi için veliler zaman zaman sınıf ortamına alınabilecek.
Normal öğretim yapan okullarda birinci sınıflar kendi sınıflarında, ikili öğretim yapan okullarda ise birinci sınıflar başka bir sınıfta uygulama yaparken kendi sınıflarını dönüşümlü olarak kullanacak. Uyum programı, 09.00-12.00 saatleri arasında 40'ar dakikalık üç ders saati ile 15-20'şer dakikalık iki dinlenme saatinden oluşacak.

Taşımalı eğitime tabi ve YİBO öğrencileri, mevzuata aykırı olmamak şartıyla yerel imkanlar ölçüsünde eğitimden faydalandırılacak.
Bu arada, 2009-2010 eğitim-öğretim yılı, Ramazan Bayramı'nın ardından 24 Eylül Perşembe günü başlayacak.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor ,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor Öğretmen Forumu,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor yükle,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor download,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor indirmek istiyorum,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor ödev yükle,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor bedava, Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor ÖDEV İNDİR,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor eğitimYeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyordosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Okul İdarecilerinin Dikkatine YENİ baba_can 0 585 28-01-2016, 19:23
Son Yorum: baba_can
  Yeni Yılda Tek Derdimiz Uzay Projeleri Üretmek Olsun... sirlimen 0 775 04-01-2016, 19:03
Son Yorum: sirlimen
  Yeni Atanan Öğretmenler Kıdemlilerle Derse Girecek sirlimen 0 947 09-10-2015, 0:02
Son Yorum: sirlimen
  Yeni MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği baba_can 0 1,081 30-07-2015, 13:46
Son Yorum: baba_can
  Öğretmenlere rotasyon bu yıl 15 yılını dolduranlara uygulanacak ! baba_can 0 1,161 04-07-2015, 12:54
Son Yorum: baba_canKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe