Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Yaşam Cesurları Sever
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yaşam , cesurları , sever

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Yaşanılan şu son dönemde cesur olabilmeye ve cesur kalabilmeye ne çok ihtiyacımız var. Yaşadığımız gördüğümüz ve şahit olduğumuz olumsuzluklar karşısında duyarlı ama bir o kadar da cesaretli olmak gerçekten çok önemli.

Peki değişim ve cesaret nasıl bir dengedir ?

Değiştirebileceğimiz şeyler nelerdir veya bu değişim için nasıl cesaretli olabiliriz? Yaşantımızdaki olumsuzluklara karşı nasıl cesur kalabiliriz?

Cesaret hayatı acısı ile tatlısı ile kucaklamaktır. Cesaret sorumluluk almak ve kendi yaşadığımız hayatın yetkilerine sahip çıkabilmektir. Sorumluluk alan insanın kendisinden beklentisi çok ancak hayattan ve insanlardan beklentisi minimum düzeyde olur. Dolayısıyla hayata ve insanlara karşı cesareti her geçen gün artacaktır. Korkunun kaynağı cehalet iken cesaretin kaynağı ise değişim ve gelişimdir.

Hepimizin bildiği gibi yeryüzünde iradeye ve akla sahip tek canlı insandır. Bu yüzden dolayı insan diğer canlılardan nasıl daha değerli ise sorumluluk alan insan da sorumsuz ve boş işler ile uğraşan insandan çok daha değerlidir.

Boş işler ile uğraşmaktan kurtulduğumuz zaman hayatımızda neler değişmez ki! Bedelsiz ve somut yaşamaktan vazgeçebildiğimiz sürece cesaretimiz nasıl da müthiş bir grafik ile yükselecektir. Cesaret insanı özgürlüğe güce ve yaşama sevincine götürür.

Çünkü yaşam cesurları sever.

Emerson der ki “ İnsanın aklının yarısı cesaretidir ”

İnsanın tüm faydalarının odaklandığı en kuvvetli sistem Akıl ise neden değiştirebileceğimiz şeyleri değiştirme gücüne sahip olmayalım ki? Aklın asıl amacı zarardan kaçıp faydaya sarılmak ise neden sorumluluk almadan yaşayalım ki? Neden kendi problemlerimize sarılmadan hayatın bize sunduğu problemlere yenik düşelim ki?

Cesaretimizi sadece ilişkilerimizde mutlu olarak geliştiremeyiz. Cesaret zorluk ve sıkıntılara meydan okuyarak verdiğimiz mücadele ile gelişir.

Yüreğinizden cesaret hiç eksik olmasın. Arkadas

Şeyda Küçükel : CosmoTurk

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Yaşam Cesurları Sever ,Yaşam Cesurları Sever Öğretmen Forumu,Yaşam Cesurları Sever yükle,Yaşam Cesurları Sever download,Yaşam Cesurları Sever indirmek istiyorum,Yaşam Cesurları Sever ödev yükle,Yaşam Cesurları Sever bedava, Yaşam Cesurları Sever ÖDEV İNDİR,Yaşam Cesurları Sever YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Yaşam Cesurları Sever eğitimYaşam Cesurları Severdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe