Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yaramaz , değil , hiperaktif , çocuk

Konu: 13
Mesaj: 19
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 22-09-2009

Bazı çocuklar aşırı hareketlidirler,sürekli eşyalara zarar verirler,devamlı bir şeyleri kurcalarlar,başka çocukları itip kakarlar,hatta ısırırlar vede hiç bir uyarıdan etkilenmezler.
Bu çocuklar YARAMAZdeğildir.Doktorlar bu tür çocuklarıHİPERAKTİF diye adlandırıyorlar.Zor doğumlardan sonra beynin oksijensiz kalması,beyin fonksiyonlarının bozulması ile oluşuyormuş.Bu çocukların zeka düzeyleri anormal değilmiş.
,Doçent dr Fatih Karaslan ın bir yazısında okudum.Hireaktif çocuk ilaçla tedavi edilebilir,aksi halde dikkatlerini uzun süre bir noktada toplayamadıklarıvede sürekli etrafları ile meşgul olduklarından okullarında başarılı olamazlar.Böylesi çocuklar sınıfta öğretmene yakın oturmalı,öğretmenin çocuğu denetlemesi gerekir,ceza yerine ödüllendirilmelidirler.Çocuğun yaşı ilerledikçe olaylar dahada komplexleşir;dikkat çekmek için değişik yöntemlere baş vurabilirler.
Öyleyse dostlar;çocuklarımızın yaramazlıklarını gözardı etmeyelim,hemen rehberlik servisleri ile danışmanlık üniteleri ile ilişkide olalım ki onlar bize yol göstersinler.
Çocuklarımıza vereceğimiz SEVGİLER tükenmesin ...DOSTÇA KALIN

Cevapla
.
Konu: 0
Mesaj: 4
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 28-08-2009

Evet öğretmenim bilimsel bir açıklaması var bu çocukların durumunun ancak ben geçen sene hiperaktivite teşhisi konmuş bir öğrenciyle uğraştım.Uğraştım diyorum çünkü gerçekten öyle oldu,her yolu denedm ancak başarılı olamadım ve en son çareyi iletişimi kesmekte buldum yani ders dışı hiçbir şeyiyle ilgilenmedim belki kendimden nefret ettirdim ama sınıf içi huzur için gerekliydi...Çok zor yanii:)

Cevapla
.
Konu: 0
Mesaj: 1
Cinsiyet:
Kıdem: 05-07-2011

Sevgili Didem Öğretmen

Ben bir hiperaktif çocuk annesiyim bu tip çocuklar evet çok zor çocuklar kabul ediyorum .yalnız yaklaşımınızı yanlış buluyorum. Keşke bu çocuklara nasıl davranılması ile ilgili biraz bilgi edinseydiniz inanın hem size hem çocuğa en büyük iyiliği yapmış olurdunuz. benim oğlum 3.sınıfa sınıfın 1. olarak geçti. eğitim desteği de aldım ona nasıl davranacağımla ilgili sağolsun öğretmenizde nasıl davranacağını çok iyi biliyor. İnanın kaybetmek kolaydırç Kazanmak zor. Sevgi her kapıyı açıyor. Tabi böyle bir durumda ailede gerekli işbirliğini yapmalı doğru şekilde çocukla ilgilenirse müthiş çocuklar olarak topluma kazandırılabilir. davranışları onların elinde olan bir şey değil kendilerine engel olamıyorlar ve mutlaka eğitim gerekirse ilaç almalılar. Bir uzman gerekli şekilde yönlendirecektir.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK ,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK Öğretmen Forumu,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK yükle,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK download,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK indirmek istiyorum,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK ödev yükle,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK bedava, YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK ÖDEV İNDİR,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK eğitimYARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUKdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe