Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen...
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
yalnızlık , bir , kıştı , dinmeyen

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Öyleydi işte...

Her attığım adımda biraz daha boşluğa düşüyordum. Yürüdüm. Yürüdüm. Bakışlarım adımlarımı takip ediyordu. Başka bir yere bakmanın korkusuydu belki de içimdeki. Birisini görmek. Birisiyle karşılaşmak. Eskilerden bir görüntünün çıkagelmesi. Ya da asıl istediğim buydu. Tanıdık birşeyler. Yoktu. Yıllar tanıdık simaları dört yana savurmuştu belli. Ben aynılığını yitirmeyen sokaklardaydım. Yürüdüm. Yürüdüm.Ellerim ceplerimdeydi. Soğuktan yumruk yapmıştım. Isınmak için sıcak bir nefes yeterdi. Yoktu. Zaman diriliğini yitirenlere dostça davranmıyordu. Birzamanların kalabalığından saklanmak için gittiğim dağbaşlarından hoyratça kullanılmış anılarım yuvarlanıyordu üzerime. Ellerimden tutan biri olsaydı içim ısınırdı. Üşümezdim. Yalnızlık bir kıştı dinmeyen. Gri rengi hep üzerimde, Hasan Dağı’nın doruklarından inmeyen sisti. Yürüdüm. Yürüdüm. Kış içimde yanıyordu.Öylece çöktüm bir kaldırım köşesine. Umuda sımsıkı sarılmanın ürperten aldanışına mı tanık oluyordum? Yılmayacaktım. Yılmayacaktım. Ben kışta ölen ağaçlar gibi susmayacaktım. Yapraklarım hiç sararmayacak, yıllar bedenimi yıpratmayacaktı. Diri, dipdiri karşı koymak rüzgara. Titriyordum. Kar yağıyordu üzerime. Bir tebessümün esirgenişiydi üşümek. Ellerim ceplerimde. Öylece kalakaldım.Şimdi... çağırsam gelir misiniz?

Dost bildiklerim, çağırsam gelir misiniz?

Kimi sivas’ta, kimi ankara’da, kimi bilmem hangi memleketinde kışın... çağırsam gelir misiniz?

Kar mı yağdı saçlarınıza, yağmur mu ıslattı kirpiklerinizi, güneşi mi battı yüreğinizin... yoksunuz işte, yoksunum işte... kar yağmış saçlarınızı, yağmur ıslatmış kirpiklerinizi, güneşi batmış yüreğinizi alıp... çağırsam gelir misiniz?

Çocukluğum... mor kadife eteğim, boyumu aşan bisikletim, üzerine çiğ düşmüş okul günlerim... çağırsam gelir misiniz?

Şimdi... çağırsam gelir misiniz?Doğruldum. Ellerimi usulca ceplerimden çıkarıp yumruklarımı açtım. Yüzümü kışın sert rüzgarına çevirdim. Baktım uzaklara, en uzaklara, uzakların uzaklarına. Avucumu uzatıp ileriye, haykırdım: Eyy siz yitirdiklerim! Eyy yitirip de bir türlü silemediklerim! Eyy silmeyi beceremediklerim! Hayat size neler getirdi?

Naz FERNÎBA

Cevapla
.
Konu: 146
Mesaj: 1,278
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 22-05-2009

Doğruldum. Ellerimi usulca ceplerimden çıkarıp yumruklarımı açtım. Yüzümü kışın sert rüzgarına çevirdim. Baktım uzaklara, en uzaklara, uzakların uzaklarına. Avucumu uzatıp ileriye, haykırdım: Eyy siz yitirdiklerim! Eyy yitirip de bir türlü silemediklerim! Eyy silmeyi beceremediklerim! Hayat size neler getirdi?


Post_thanksSlmeq10533ii
(insan) , öyle bir kerim'e misafir olmuş ki, nihayetsiz rahmet hazinelerini ona açmış

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

rica ederim Cici1.gif Naz Ferniba öyle bir yazıyor ki yalnız değilken bile etkileniyor insan Utan

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... ,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... Öğretmen Forumu,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... yükle,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... download,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... indirmek istiyorum,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... ödev yükle,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... bedava, Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... ÖDEV İNDİR,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Yalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen... eğitimYalnızlık Bir Kıştı Dinmeyen...dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Heart Farkediyorum ki ; Susmak, En Büyük Yalnızlık... eğitimsokağı 3 1,547 24-04-2010, 18:10
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Ve Bir Yalnızlık Vaktinde... eğitimsokağı 1 1,221 24-04-2010, 18:08
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Yalnızlık eğitimsokağı 2 1,271 24-04-2010, 18:07
Son Yorum: eğitimsokağı
  Yalnız Bir '' Yalnızlık''... eğitimsokağı 1 1,296 14-04-2010, 1:29
Son Yorum: eğitimsokağı
  YALNIZLIK ADINA DİLEK 1 1,090 13-04-2010, 17:12
Son Yorum: N@RKOZKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe