Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
vücudumuzun , bilmediğimiz , mucizevi , özellikleri

Konu: 74
Mesaj: 106
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 07-01-2010

Kalbimiz gün içinde 100 bin kere atıyor, 10 tonluk tankeri dolduracak kadar kanı damarlarımıza pompalıyor. İnsan vücudundaki damar ağının uzunluğu ise tam 150 bin kilometre. İşte vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özelliklerinden birkaçı…
Uzmanlar, bir insanın kalbinin günde 100 bin defa attığını, kalbe bir günde 10 ton kan pompalandığını, vücutta 150 bin kilometre damar ağı bulunduğunu ve DNA uzunluğunun ise 75 milyar kilometre olduğunu bildiriyor.
İnsanın akıl, şuur, his gibi manevi değerleri yanında, her bir organının ve hücresinin ayrı özellikler arz eden, az yerde çok iş yapan, çok özel bir varlık olduğunun bilimsel incelemeler sonunda anlaşıldığını belirtiliyor.
İnsan vücudundaki kalp, damar, hücre ve DNA gibi benzer çok fonksiyonlu sistemlerin her birinin ayrı ayrı özellikleri bulunduğunu ifade eden uzmanlar “Hafif sıkılmış bir yumruk büyüklüğünde olan kalbimiz, vücudumuzun hayat suyu diyebileceğimiz kanı damarlara fırlatmakla vazifelidir diyor.
Kalbimiz dakikada 60-100 defa atmaktadır. Bir günde kalbimizin atışı ortalama 100 bin kadardır. Kalbimiz günde 10 tonluk bir tankeri dolduracak kadar kanı da damarlara fırlatmakla görevlidir.
Şüphesiz vücudumuzda değil 10 ton, 10 litre bile kan yoktur. Vücudumuzda 5-5,5 litre kan vardır. Bu miktar kan, devir daim ile kalbe gelip atılmakta ve bir günde bu işlem 10 tonu bulmaktadır’ dedi.
Damarlarımız
Kalbe kan taşıyan damarların da son derece hassas yapıya sahip olduğunu vurgulayarak, sadece mikroskop altında görülebilecek kılcal damarlar dâhil, insan vücudunda yaklaşık 150 bin kilometre uzunluğunda bir damar ağı bulunduğunu kaydedildi.
Uzmanlar ana merkez kalbin, vücudun her tarafına dağıtım yaptığı kandaki bazı özelliklerini de şöyle ifade ediyor:
“Kanda sıvı maddeler, alyuvarlar ve akyuvarlar dediğimiz hücreler bulunuyor. Toplu iğne başı büyüklüğündeki bir milimetreküp kanda, 5 milyon kadar alyuvar bulunuyor. Ve bunların her biri de, yapacağı işe göre o derece ince hesaplarla yaratılmıştır. ”
Kandaki toplam alyuvarların sayısının ise 25 trilyon olduğunu söyleyen uzmanlar, bu 25 trilyon alyuvarı yan yana bir zincir gibi dizebilseydik, 187 bin 500 kilometrelik bir zincir meydana gelecekti. Bu ise Dünyayı ekvatordan itibaren 4-5 kere dolanabilecek uzunluk olurdu. Bozuk para gibi üst üste koyabilseydik, 50 bin kilometre yüksekliğinde bir sütun meydana gelirdi” diye tespitte bulunuyor.
Vücut sürekli yenilenir
İnsan vücudundaki tüm hücreler de sürekli yenileniyor, ‘Tırnaklarımız ve saçlarımız her gün belli oranda büyüyor, 6-7 ayda yenileniyor.
Cildimizin en üst tabakası ayda bir, bağırsaklarımızın iç tabakası ise haftada bir yenileniyor. İnsanın vücudundaki maddi olarak devam eden her şey yenileniyor, ancak manevi özellik olan huy ve karakter aynı kalıyor. Özet olarak, vücudumuz belli süre içerisinde yenileniyor.

* İnsan istediğini yapabilir, ancak neyi isteyeceğini seçemez...*

Cevapla
(Son Düzenleme: 19-02-2010, 2:12, Düzenleyen: ÖZGÜVEN.) .
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

zerremizin şükrünü edebiliyor muyuz acaba (

Teşekkürler hocam yine çok güzel bilgilerle dolu bir konu alkis

Cevapla
.
Konu: 74
Mesaj: 106
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 07-01-2010

Değerini anlayıp karşılığını verebilmemiz dileğiyle rica ederim sayın velim...

* İnsan istediğini yapabilir, ancak neyi isteyeceğini seçemez...*

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri ,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri Öğretmen Forumu,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri yükle,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri download,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri indirmek istiyorum,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri ödev yükle,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri bedava, Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri ÖDEV İNDİR,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Vücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleri eğitimVücudumuzun bilmediğimiz mucizevi özellikleridosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe