Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Velini Çağır(ma)!
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
velini , çağır , ma

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü ilginç bir proje başlattı.
Bu güne kadar olan uygulamada sorunlu öğrencinin velisi telefon ya da öğrenciye verilen yazılı bir mesajla okula çağrılıyordu. Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü bu uygulamaya kısmen son verdi. Genel veli toplantıları hariç, özellikle okulda sorun çıkaran öğrencinin velisi okula çağrılmak yerine okul velinin ayağına gidecek. Proje ile öğrencinin okulda yaşadığı sorunların aile ortamından kaynaklanıp kaynaklanmadığı yerinde görülecek. Rehber ve sınıf öğretmeni velinin evine giderek, öğrencinin velisiyle evinde görüşecek, sorunu tespit edip çözmeye çalışacak. Okul yönetimine rahatlıkla anlatılamayan sıkıntılar, ev ortamında çocuğun öğretmenleriyle paylaşılması sağlanacak.

Sakarya Milli eğitim Müdürü Murat Yazıcı, öğrencinin okul başarısının yaşadığı aile ortamı ile yakından ilgili olduğunu belirterek, evde sorun yaşayan, huzurlu olmayan öğrencinin okulda da başarılı olmayacağını söyledi. Evde yaşanan sorunların çocuğun dersleri yanında okuldaki davranışlarının da olumsuz yönde etkileyeceğini ifade eden Yazıcı, bu sebeple okul-aile işbirliğine büyük önem verdiklerini kaydetti.

PROJE BAŞARILI OLDU

'Velinin ayağına gitme' projesinin de okul-aile işbirliği çerçevesinde uygulanacağını dile getiren Yazıcı şöyle konuştu: "Aslında geçen eğitim döneminde projeyi kısmen uygulamaya koyduk ve başarılı sonuçlar aldık. Bu sene daha da yaygınlaştıracağız. Velinin evine gitmek, okula çağırmaktan daha etkili oluyor. Bunu gördük. Velinin ayağına gidilmesiyle sorunlar daha rahat ve kısa sürede çözülüyor. Öğrencinin yaşadığı ev ortamı görülüyor, sorun tespit ediliyor, çözüm bulunuyor. Veli de evinde daha rahat sorunlarını aktarabiliyor. Biz maddi ve manevi her konuda öğrenci ve velisinin sorununu çözmeye çalışıyoruz. Aynı şekilde öğrencinin okul çevresinde yaşadığı, okul yönetimine söyleyemediği, ancak ailesiyle paylaştığı sorunları da öğrenme imkanı buluyoruz."


egitimgazetesi.com

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Velini Çağır(ma)! ,Velini Çağır(ma)! Öğretmen Forumu,Velini Çağır(ma)! yükle,Velini Çağır(ma)! download,Velini Çağır(ma)! indirmek istiyorum,Velini Çağır(ma)! ödev yükle,Velini Çağır(ma)! bedava, Velini Çağır(ma)! ÖDEV İNDİR,Velini Çağır(ma)! YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Velini Çağır(ma)! eğitimVelini Çağır(ma)!dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe