Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
tam , gün , eğitim , istemiyor

Konu: 4,884
Mesaj: 13,426
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

İZMİR'DEKİ bazı okullar, 20182019 eğitim öğretim döneminde tam gün eğilime geçecek. Hangi okulların tam gün eğitime geçeceğine dair henüz resmi bir açıklama yok. Ancak Veli-Der İzmir Şubeleri'nin iddiasına göre, yeni eğitim döneminde en az 19 okulda tam gün eğitime geçilecek.

Konuya dair İzmir Eğitim-Sen I No'lu Şube'de açıklama yapan Veli-Der, kaç okulun dönüştürüleceğine dair sağlıklı bilgi alamamaktan yana şikayetçi. Veli-Der Buca Şube Başkanı Gülsen Candemir, tam gün eğitimi savunduklarını fakat bunun için şuan alt yapının yetersiz olduğunu savundu.


KİMSEYE SORMADILAR

Candemir; "Alt yapısı hazırlanmış, derslik sayıları çoğaltılmış, yemekhanesi yapılmış, spor salonu ve etkinlik sınıflan olan okullarda tam gün eğilimi biz de savunuyoruz. İlimizdeki tüm okulların tik** i, V andemır: Onay vermiyoruz 1 I altyapısı hazırlanmış, okul binalarının olanakları ve koşullan tekli eğitime uygun hale getirilmiş bir şekilde tekli eğitime geçilmesi eğitim öğretim faaliyetleri açısından gerçekten önemlidir" dedi.

Tam gün eğitimin, 4+4+4 eğitim modelinde de olduğu gibi kimseye sorulmadan yapıldığını ifade eden Gülsen Candemir, o süreçte yapılan dönüşümün Gülsen Candemir VELİ-DER Buca Şube Başkanı Gülsen Candemir, açıklamasının devamında şunları söyledi: "Mevcut okul binalarında hala laboratuar, kütüphane, sığınak, etkinlik sınıfları, spor salonları yeterli sayıda tuw valet bulunmazken tüm bu eksiklerin üzeri ~ . bir de hiçbir hazır ı yapılmadan tekli eğitime geçilmesine biz veliler olarak onay ' vermiyoruz.

Düzenlemeden, gerekli yatırımlar yapılıp okullar tekli eğitimin gerektirdiği koşullar yerine getirilene kadar vazgeçilmesini istiyoruz. Hazırlık yapılmadan tam gün eğitime geçildiğinde neler olduğunu geçtiğimiz yıl Bayraklı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu bizzat yaşadı.

Tam gün eğitime başlayan Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu'ndaki üç sınıfın öğrencileri yeterli derslik olmaması nedeniyle bahçede ve okul koridorlarında, sınıf için sıra beklemek zorunda bırakılmıştı." sonunda binlerce öğretmen ek sınıf, yemekhane, kantin, etkinlik ve öğrencinin mağdur olduğunu sınıfları ve bahçe düzenlemesi yapılsavunarak, benzer durumun bir kez madan okullarda sınıf mevcutlarını daha yaşanacağını ileri sürdü.

Can- iki kanna çıkaracak, her iki öğretdemir; "Alt yapının hazırlanmadığı, menden birinin okulundan ayrılmasına yol açacak düzenlemeden veliler olarak biran önce vazgeçilmesini istiyoruz" açıklamasında bulundu.

SAYI İKİ KATINA ÇIKACAK

En önemli konulardan biri ise dönüşüm ile ilgili tek kriterin iki sınıf birleştirildiğinde 40 ve 40'ın altında bir mevcut olup olmadığına bakılmasıdır, diyen Gülsen Candemir, yapılacak dönüşüm ile sınıflarda öğrenci mevcutlarının iki katma çıkacağını belirtti.

Ayrıca her iki öğretmenden birinin norm fazlası olacağını vurgulayan Candemir; "Yıllardır kalabalık sınıflarda yapılan eğitimin, eğitim; kalitesini düşürdüğünü söylemekteyiz. Okulların sınıf mevcutlarını sağlıklı bir eğitim yapılması için düşürmeye çalışılırken bu hazırlıksız dönüşümle eğitim faaliyetleri eskisinden çok daha kötü bir yere sürüklenecek" dedi.
■ Umut KARAKOYUN/0 Eylül İzmir
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor ,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor Öğretmen Forumu,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor yükle,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor download,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor indirmek istiyorum,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor ödev yükle,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor bedava, Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor ÖDEV İNDİR,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Veliler Tam Gün Eğitim İstemiyor eğitimVeliler Tam Gün Eğitim İstemiyordosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kamu Sen: Öğretmenler okulların 21:00'e kadar açık olmasını istemiyor sirlimen 0 3,075 06-03-2012, 0:45
Son Yorum: sirlimen
  İlköğretim öğrencileri SBS´yi istemiyor!!! eğitimsokağı 0 2,055 01-05-2010, 22:52
Son Yorum: eğitimsokağı
  Eğitim çalışanlarının katılacağı eğitim şurası sirlimen 0 2,545 03-03-2010, 19:20
Son Yorum: sirlimen
  Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, Londra'da eğitim projelerini anlattı akıncıbeyi 0 2,815 13-01-2010, 23:50
Son Yorum: akıncıbeyi
  Veliler Dikkat! eğitimsokağı 0 1,817 26-09-2009, 14:49
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe