Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Ve Tüm Sesler Sustu...
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
ve , tüm , sesler , sustu

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

...ve tüm sesler sustu yine...


Gözlerimi kapatmış karanlığı izliyordum. Tüm sesler, tüm ışıklar, tüm parıltılar yabancıydı bana. Yine sessizdim, yine yorgundum dışarıdan bakınca. Halbuki zihnim haykırıyordu sesi, nefesi elverdiğince. Belki de bu yüzden her şey yabancıydı, belki de bu yüzden her şey yasaktı bana.

Etrafımda onlarca insan vardı, yüzlerce nefes, binlerce hayal, milyonlarca gözyaşı, milyarlarca acı, trilyonlarca hücre… Saydım hepsini teker teker, hepsinden bihaber olarak. Ve hepsinde bir ben gördüm, bir kan damlası bedenlerde… Ben onlar için belki de varolan acıydım, onlar bana acılarını gömmüşlerdi. Ve onlar acılarını unutmuşlardı, ben bana verdikleri acıyı her salise katlanarak yaşıyordum. Ben ölüyordum.

Ölüm güzeldi. Ben en güzelini istiyordum. Zihnimde binbir türlü düşünce uçuşurken ben düşünemiyordum. Tüm hislerim istekle, hevesle terk etmişlerdi beni ve ben hissedemiyordum. Bulanıktı tüm gerçeklik ve ben bir hayalde ölüyordum. Ölüm karanlıktı, yaşam ise aydınlık… Öyle diyordu “insan” denen varlık… Böyle tanımlamıştı en ilahi olguları. İçine çektikçe derinleşiyorlardı. Ölümün karanlığı güzeldi. Belki tekrar doğacaktın, tekrar aydınlanacak… Acıları tekrar tekrar yaşayacaktın. Bunu mu istiyordun? Ah, sen kör olmalıydın.

Ölümün karanlığı güzeldi. Aydınlık kabustu. Ben bu kabusta kendimi görecektim ve çığlıklarla inletecektim benliğimi. Karanlıkta görmeyecektim, göremeyecektim … ve bilmeyecektim. Bilip de acı çekmeyecektim. Dışım karanlık olacaktı, içim karamsar…

Sanki karamsar değil miydim? Daha ne kadar ileriye gidecektim? Sonsuzlukta düşerken son nefesimi gözyaşlarımda boğularak mı verecektim? Bu hale ben kendim bilerek mi gelmiştim? Bilmiyordum, bilmek istemiyordum. Bildiğim hiçbir şey yoktu artık, sadece anılar vardı. Bir “ben” hatırlıyorum benim içimde hayal meyal. Bir de aynalar… Bu “ben” var ki aynalarla barışık… Her yansımada kendini tekrar tekrar bilmeyi seven… Sonra insanlar geldiler, sonra “Onlar” geldiler ve her gelişlerinde yansımalar silinmeye başladı, çatladı tüm aynalar. En sonunda kırdılar aynalarımı, sildiler yansımaları, geri dönüşümü olmayacak şekilde kestiler parçalarımı ve bir “ben” kaldım özümde. O bir “ben” ki sadece yokluk vardı özünde… Ve bu yokluktan sadece birkaç dize kaldı yabancı bir dilde, yabancı bir “ben”den geriye. Bir ezgiydi bu geçmişimdeki şarkılardan kalan. Diğer ezgiler çoktan unutulmuşlardı yansımalar gibi.

Son kez doğruldum hala kırılmamış son çatlak aynaya bakmak için. Son kez bilebilmek için… Son kez görebilmek için… Son kez sevebilmek için… Tüm sesler susmuş, tüm insanlar gitmiş, tüm nefesler tükenmiş, tüm hayaller yıkılmış, tüm gözyaşları dökülmüş, tüm acılar yaşanmış, tüm hücreler dağılmıştı. Son kez başımı kaldırıp çatlak anılara baktım … ve son darbe geldi. Ayna kırılmıştı. Sevmek benim için yasaklanmıştı.

En son bir “ben” gördüm kırık parçalarda; dışı karanlık, içi karamsar…

Ve anladım ki,

Ben çoktan ölmüştüm.

Bir daha aydınlanmayacaktı gün…


Alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Ve Tüm Sesler Sustu... ,Ve Tüm Sesler Sustu... Öğretmen Forumu,Ve Tüm Sesler Sustu... yükle,Ve Tüm Sesler Sustu... download,Ve Tüm Sesler Sustu... indirmek istiyorum,Ve Tüm Sesler Sustu... ödev yükle,Ve Tüm Sesler Sustu... bedava, Ve Tüm Sesler Sustu... ÖDEV İNDİR,Ve Tüm Sesler Sustu... YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Ve Tüm Sesler Sustu... eğitimVe Tüm Sesler Sustu...dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Heart Sustu (ruldu) m... eğitimsokağı 0 973 11-09-2009, 14:39
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe