Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
usulsüz , öğretmen , tayinlerine , soruşturma

Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve sorumlular hakkında gerekenin yapılacağını bildirdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede ''Öğretmen kurasında büyük torpil'' başlıklı haber yer aldığı belirtildi.

Bakanlıkta öğretmenlerin ilk atama ve yer değiştirme işlemlerinin, ''tercihler ve puan üstünlüğü doğrultusunda şeffaf şekilde, bilgisayar ortamında kamuoyu önünde yapıldığı'' ifade edilen açıklamada, 2008-2009 eğitim-öğretim yılı yer değiştirme işlemlerinin de internet üzerinden, öğretmenlerin talepleri doğrultusunda hizmet puanı esasına göre gerçekleştirildiği kaydedildi.

-''TEKRAR DEĞERLENDİRİLDİ''-

Öğretmenlerin İller Arası İsteği ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu'nda belirtilen hükümler doğrultusunda, daha önce duyurulan tarihler arasında başvuruların alındığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''İlgililer tarafından başvuru formundaki bilgilerin doğru olduğu beyan edilmiş olup başvurular il milli eğitim müdürlükleri tarafından incelenerek onaylanmıştır. Bakanlığımızca da 29 Mayıs 2009 tarihinde yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmiştir. Daha sonra yapılan değerlendirmede, ayın gün ilan edilen yer değiştirme sonuçlarında 148 öğretmenin başvuru formundaki puanının görev kaydındaki puanından fazla olduğu ve 102 öğretmenin başvurudaki puanları ile yer değiştirme işleminin gerçekleştirildiği tespit edilmiştir.

Söz konusu tespitin ardından, konuyla ilgili olarak veri tabanına yanlış bilgi girişine sebep olan kurum amirleri hakkında Sayın Bakan'ın talimatıyla soruşturma başlatılmış ve görevden uzaklaştırma dahil yasal çerçevede yanlış yapanlar hakkında gereken yapılacaktır.

Hizmet puanı daha yüksek olan öğretmenlerin mağdur olmamaları için gerekli tedbirler anında alınmıştır. Dolayısıyla 102 öğretmenin başvuruda olması gereken puanları ile yer değiştirme işlemi tekrar değerlendirilerek mağduriyetlerin önüne geçilmiştir. Yeniden değerlendirme sonucunda, tercihlerine atanamayıp 26. tercihi doğrultusunda veya kura ile zorunlu hizmet il/ilçelerindeki eğitim kurumlarına atanan öğretmenler, tercihlerine atanabilmişlerdir.''

''Bilgisayar kurası ile yapılan yer değiştirme işleminin hizmet puanı üstünlüğüne göre zorunlu hizmet bölgesi illerinin a, b, c, d ve e hizmet sınıfı ilçelerinden başlanarak yapıldığı kaydedilen açıklamada, ''Durum böyle iken Bakanlığımızın bütün hassasiyetine rağmen meseleyi torpil şeklinde yansıtmak doğru bir yaklaşım değildir'' ifadelerine yer verildi.

Etiketler: milli eğitim bakanlığı öğretmen atama tayin soruşturma

AA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma ,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma Öğretmen Forumu,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma yükle,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma download,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma indirmek istiyorum,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma ödev yükle,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma bedava, Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma ÖDEV İNDİR,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Usulsüz öğretmen tayinlerine soruşturma eğitimUsulsüz öğretmen tayinlerine soruşturmadosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. baba_can 0 1,891 10-07-2015, 14:17
Son Yorum: baba_can
  Çubukçu: 10 bin öğretmen Haziran'da, 30 bin öğretmen Ağustos'da alınacak sirlimen 2 2,593 21-04-2010, 20:00
Son Yorum: sirlimen
Icon5 O öğretmene soruşturma açıldı sirlimen 0 1,852 02-02-2010, 16:12
Son Yorum: sirlimen
  15 bin öğretmene soruşturma açıldı bilgeturk 3 2,457 26-12-2009, 20:18
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe