Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
umutlarından , barikat , yap , ve , cesaretinle , onları , destekle , ki , rüzgarda , yıkılmasın

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Bir bahar sabahı toprağın üstünde yüzünü güneşe dönmüş gönlün alabildiğince huzurlu, gözün görebildiğince güzel, aklın alabildiğince özgür bir çiçek gibi salınabilmek kolay mı sanırsınız? Halbuki her şey küçücük bir tohumken başlar.

Bahar geldi diye başını topraktan azıcık çıkarırsın hava ayaz olur , don olur , çürürsün. Aslında bahar gelmemiştir.

Esasında karşılaşılan bu durum sadece bir aldanışın sonucudur. Bahar gelir, topraktan başını gökyüzüne doğru uzatırsın hava güzel, güneş harika

Sonra aniden bir fırtına çıkar, güçlü bir rüzgar eser ve seni topraktaki kökünden koparır, savurur gökyüzüne doğru.Aslında yaşam her şeyiyle fazlasıyla zordur.

Ancak yaşam , bütün riskleri göz önüne alarak topraktan başını çıkarmaya , belki de kısacık bir an için bile olsa masmavi gökyüzünü görmeye, ılık ılık esen rüzgarı hissetmeye değmez mi ?

Umutlarından barikat yapıp cesaretinle onları desteklemelisin ki umutların hayatta karşılaştığın herhangi bir zorluk karşısında kolay kolay yıkılmasın. Kaldı ki insan hayatta karşılaştığı her türlü sorunun üstesinden gelebilecek güce ve yeteneğe de sahiptir.

Konfüçyüsün dediği gibi Başarı hiç yıkılmamak veya kaybetmemek değildir. Başarı her yıkıldığında tekrar ayağa kalkıp ilerleyebilmektir.

Yaşamın güçlükleri karşısında bir defa yenildinse yeniden yaşama başlamak için bazen her şeyin hazır olmasını beklememen gerekir. Çünkü yeni bir başlangıç için her şeyin hazır olması beklenirse bunun için çok geç kalınabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken temel nokta yaşamın insanoğlunun karşısına çıkardığı çirkinliklerin karşısında yaşama tutunabilmek, güzelliklerin karşısında ise aciz kalmamaktır.

Bazı insanlar yaşamı pek iyi anlayamazlar. Bu da en iyi o tür insanların yaşantıları gözlemlendiğinde anlaşılabilir. Kısır bir döngünün içinde büyümüş ve yetişmişlerdir, tekdüze bir yaşamdır yaşadıkları.

Kısacası yaşadıkları dünyaya at gözlüğüyle bakarlar. Yaşama tarzları böyledir. Halbuki hayat kısır döngülerden oluşmaz.

Hayatın kısır döngülerden oluştuğunu düşünenler büyük bir yanılgı içindedirler. Belli ki her sabah güneşin yeniden doğduğunu ve doğan bu güneşle birlikte önceki günden farklı bir günün yaşanacağını göz ardı etmektedirler. Oysaki insanoğlunun karşılaştığı bütün güçlüklere rağmen, hayat yaşamaya değer.

Bayram ALACA

Cevapla
(Son Düzenleme: 21-11-2009, 23:37, Düzenleyen: eğitimsokağı.) .

Anahtar Kelimeler

Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın ,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın Öğretmen Forumu,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın yükle,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın download,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın indirmek istiyorum,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın ödev yükle,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın bedava, Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın ÖDEV İNDİR,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Umutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasın eğitimUmutlarından Barikat Yap ve Cesaretinle Onları Destekle Ki Rüzgarda Yıkılmasındosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe