Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Sözleşmeliye kötü haber
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sözleşmeliye , kötü , haber

Konu: 62
Mesaj: 212
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 09-11-2009

Sözleşmeli ve geçici statüde çalışanların kadroya geçirilmesi talebi olumsuz karşılandı

Kamu görevlileri sendikalarının, kamuda sözleşmeli ve geçici statüde çalışanların kadroya geçirilmesi talebi, Kamu İşveren Kurulu tarafından olumsuz karşılandı. Kurul, sözleşmeli statüdekileri sıkıntılarının ortadan kaldırılmasına yönelik kimi önerileri, ''sözleşmeli personel uygulamasının mantığına aykırı'' olduğu gerekçesiyle reddetti.

Toplu görüşme kapsamında Kamu İşveren Kurulu ile Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen temsilcilerinden oluşturulan Çalışma Hayatı ile Sendikal Haklara İlişkin Konfederasyonların Ortak Talepleri ile Kamu İşveren Kurulu Temsilcilerinin Tespitlerine Dair Komisyon görev alanına giren konularla ilgili çalışma yaptı. Konfederasyonların, ''tayin ve atamalarda aile bütünlüğünün korunmasının sağlanması, kamuda her statüde istihdam edilen personelin herhangi bir şart aranmaksızın eş durumundan dolayı tayin isteklerinin dikkati alınması'' talebi karşısında Kamu İşveren Kurulu, sağlık, eğitim ve aile bütünlüğünün korunmasına ilişkin olarak mevzuat çerçevesinde naklen atama taleplerinin karşılanmasına yönelik 2010/2 sayılı Başbakanlık Genelgesi'nin yayımlandığını anımsattı.

Kurul, kişisel naklen atama talepleriyle kurumsal hizmet gerekleri arasında bağ kurulması dikkate alındığında, ''bu atamalarda herhangi bir şart aranmamasına'' ilişkin talebin uygun olmayacağı görüşünü belirtti. Konfederasyonların, ''kamu çalışanlarının farklı türde istihdam edilmesi uygulamasından vazgeçilerek istihdam şeklinin kadrolu ve sürekli nitelikte memur statüsü olarak uygulanması, bu süreç tamamlanıncaya kadar Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B, 4/C maddeleri ve 4924 sayılı Kanun kapsamında istihdam edilenlerin memur statüsünde görev yapan kamu çalışanlarıyla aynı mali ve sosyal haklardan yararlandırılması ve tek çatı altında toplanmasına imkan verecek yasal düzenlemenin yapılması'' talepleri de komisyonda gündeme getirildi. Kamu İşveren Kurulu, bu taleplere, ''memur ya da sözleşmeli personel istihdamı ile hizmet alımı yöntemlerinin, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde başvurulan ve çeşitli avantajları ya da yasal zorunlulukları dolayısıyla tercih edilen hizmet yürütme yöntemleri olduğu'' gerekçesiyle yanıt verdi. Sözleşmeli personele eğitim durumundan dolayı naklen atanma ve geçici görevlendirme hakkı verilmesi talebi de olumsuz karşılandı. Kamu İşveren Kurulu, kamu görevlerinin yürütülmesi için kurumlarca ihtiyaç duyulan personelin asgari eğitim düzeyinin belirlendiğini kaydetti. Kurul, eğitim konusunda kişisel gelişim ihtiyacı ile kurumsal hizmet sunumu arasında bir dengenin kurulması anlayışı ile sözleşmeli personel sisteminin mantığını gerekçe göstererek, talebi uygun görmedi.

İhya etmek için ne kadar ilim lazımsa imha için de o kadar cehalet kafidir.


Cevapla
.
Konu: 62
Mesaj: 212
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 09-11-2009

Beklenilen oldu. Bakalım nasıl oy alacaklar milletten. Daha öncede sözlerini unuttukları olmuştu millet alıştı artık.
İhya etmek için ne kadar ilim lazımsa imha için de o kadar cehalet kafidir.


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Sözleşmeliye kötü haber ,Sözleşmeliye kötü haber Öğretmen Forumu,Sözleşmeliye kötü haber yükle,Sözleşmeliye kötü haber download,Sözleşmeliye kötü haber indirmek istiyorum,Sözleşmeliye kötü haber ödev yükle,Sözleşmeliye kötü haber bedava, Sözleşmeliye kötü haber ÖDEV İNDİR,Sözleşmeliye kötü haber YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Sözleşmeliye kötü haber eğitimSözleşmeliye kötü haberdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, TRT Haber’e konuk oldu sirlimen 0 1,887 16-09-2011, 22:57
Son Yorum: sirlimen
  Çocuklarınıza 'Kötü Karne' Sendromu Yaşatmayın sirlimen 0 1,539 25-01-2011, 19:21
Son Yorum: sirlimen
  İlköğretim Müdürlerine Güzel Haber sirlimen 0 1,292 29-12-2010, 2:30
Son Yorum: sirlimen
Icon8 Sözleşmeliye buda yapıldı sirlimen 0 1,345 18-09-2010, 22:55
Son Yorum: sirlimen
Icon2 çubukçunun sözleşmeliye kadro yanıtı sirlimen 0 1,391 09-03-2010, 17:28
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe