Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Söylen, Sızlan, Haykır, Sus!
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
söylen , sızlan , haykır , sus

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Nicedir ağlamıyorum. Belki unuttum. Belki sertleştim. İlginçtir artık anılar da cezbetmiyor beni. Gördüm ki herkesin kendi hayatı, hayatının un çuvalları, sofralarına dizilmiş kaşık tabakları, eş kenarlı üçgenleri, pembe çiçekli gömlekleri, kalın bandajları, her günlerine ait siestaları, ince uçlu tarakları, evde yapım meyve suları, güneşte koyulaştırılmış domates salçaları var. Çıkmaya başladığım merdivenin başını artık göremiyorum. Her basamaktan sağlı sollu ayrımlara bakıyorum. Geniş verandalar bunlar.Hepsi başka bir hayatın giriş paragrafı. Renklerinden, kokularından, dekorlarından neye mâl olabileceklerini kestirebiliyorum. Her basamakta bir müddet oyalanıyor, verandaya doğru ilerleyip ilerlememek konusunda hislerimi tartıyorum. Geçmiş gerçekten bir ölü denizi andırıyor. Her basamak ileri gidişimde bir önceki basamağın yittiğini farkediyorum. Kendimi geri bıraksam o boşlukta kayıp gideceğimi hissettiğimden, bakmaya bile yeltenmiyorum. Bu kadar zayıf ya da bu kadar cesur olamayacağımı gerçekten biliyorum.söyleniyorum:

benhayatınkırmızıışığınatakılıkalmışbiraracıniçindesıkışmışçaresizbeklerkenkaderimdensırasıgeleninbana sunulmasınıhangiyönesapmamgerektiğiniinsanlarınbanagöstermesineihtiyaçduymuşluğumdaeziliyorumsanırımsızlanıyorum:

kaçgeceolduiçimdekiameliyatsancısınısöküpatamadımdışarıvebendebirömürsancıçekecekmişimkorkusubüyümeye başlayıncaçaresizdebelenmekneacıhaykırıyorum:

sizingibileribendahaöncedebiraltsokaktagörmüştümsonunuzunnehazinolacağınışimdidenbiliyorumvealınaklınızı başınızaçekingidinsaksılıpencereminaltındansusuyorum:

sessizlik lütfen (yağmur durdu, saat durdu, sokak satıcısı durdu, buzdolabı durdu, soluğum durdu)Baba, geceler karanlık olur değil mi?

- Evet kızım.

Baba, yağmur ıslaktır değil mi?

- Evet kızım.

Baba, ben büyüdüm değil mi?

- Evet kızım.

Baba, karıncalar evlerine mi gitti?

- Evet kızım.

Baba, üç beşten büyük değil mi?

- Evet kızım

Baba, tespihini kırabilirim değil mi?

- Evet kızım

Baba, öcüler beni ısırır değil mi?

- Evet kızım

Baba, beni pazardan satın aldın değil mi?

- Evet kızım

................(ooooo portakalı soydum başucuma koydum ben bir yalan uydurdum dum dum dum)

Naz Ferniba

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! ,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! Öğretmen Forumu,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! yükle,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! download,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! indirmek istiyorum,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! ödev yükle,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! bedava, Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! ÖDEV İNDİR,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Söylen, Sızlan, Haykır, Sus! eğitimSöylen, Sızlan, Haykır, Sus!dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe