Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Sıkıldım Değiştir !
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sıkıldım , değiştir

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Her an herşeyden sıkılabilirim. Bu huyum gittikçe sarıyor ruhumu… Tüketim toplumunun bir parçası mı oluyorum?

Hergün aynı tabakta yemek yemekten, aynı bardaktan su içmekten, aynı siyah bıçakla kesmekten, aynı renksiz çelik tencereyi kullanmaktan sıkılıyorum. Öyle ki dümdüz, tek renkli karabiberlerden bile sıkılıp, beyazı ile karıştırıyorum onları.

Vitrinlerde yeni çıkan herhangi bir şeyi gördükçe eskileri ile aram daha da açılıyor. Sıkılmak başka takıntıların doğmasına zemin oluşturuyor. Koskoca yemek takımının bir parçası kırılırsa gözümde kullanılmaz hale geliyor. Altı tane olması gereken su bardaklarından birisi tuzla buz olduğunda geri kalanlar da bütün işlevini yitirmiş gibi emekliye ayrılıyor. Çünkü yeni başlayan takıntımda bardaklar çift sayıda olmalı…

Bütün bu sıkılmalarımın temelinde her taraftan pompalanan alışveriş çılgınlığı olsa da bazen bir takımın bozulması gerçekten sizi üzebilir. Bin liralar verip aldığınız camdan ince porselenlerinizden birisi bulaşık makinasında üzerine devrilen tencere nedeniyle ya da daha fenası elinizden kayıp kırıldığında içiniz gerçekten cızz ediyor. O takımı her gördüğünüzde kırılma anını hatırlayıp kendinize defalarca kzııyorsunuz. "Çok beğenerek almıştım", "O kadar da para vermiştim" diyerek kendinizi üzüp duruyorsunuz. Halbuki olanla ölene çare yokmuş.

Aslına bakılırsa çare olmasa da acınızı hafifletecek ufak tefek şeyler yapabilirsiniz. Bir tabak ya da bardak alırken çarçabuk sıkılacağınızı, elinizden kayıp düşebileceğini bilin. Dünya kadar para ödemeyin. Kullanmaktan sıkıldığınız eşyaların raflardaki yerini değiştirip bir kaç gün ya da hafta kullanmayın. Özleyin onları. 12 kişilik büyük takımlar yerine 6 kişilik takımlar alın. Birbirlerine uyumlu oldukları taktirde kalabalık gruplar için de kullanabilirsiniz. Mesela bir takım beyaz, bir takım mavi alırsanız birbirleri ile karıştırıp kullanabileceğiniz gibi bir mavi bir beyaz sıralaması ile de kullanabilirsiniz. Aynı şekilde günlük kullanacaklarınızı ikişerli takımlar olarak alabilirsiniz.

Yine de sıkılacak olursanız ev işlerinize yardıma gelen kişiye ya da durumu yeni birşeyler almaya müsait olmayan birilerine verebilirsiniz. Tabi ki bunu yaparken kalplerini kırmamak şartıyla… Ya da komşularınıza bir şeyler götürürken kullanabilirsiniz bu tabakları. Malûm bazen kazanlar da ölebilir.

Her an herşeyden sıkılabilirsiniz. Unutmayın ailenizin ekonomisini sarsmadan sıkıcı şeylerden kurtulmanın ya da onları eğlenceli hale dönüştürmenin mutlaka bir yolu vardır.

Devletşah Özcan

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Sıkıldım Değiştir ! ,Sıkıldım Değiştir ! Öğretmen Forumu,Sıkıldım Değiştir ! yükle,Sıkıldım Değiştir ! download,Sıkıldım Değiştir ! indirmek istiyorum,Sıkıldım Değiştir ! ödev yükle,Sıkıldım Değiştir ! bedava, Sıkıldım Değiştir ! ÖDEV İNDİR,Sıkıldım Değiştir ! YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Sıkıldım Değiştir ! eğitimSıkıldım Değiştir !dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe