Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


sevmek sonbahardır aslında
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sevmek , sonbahardır , aslında

Konu: 4,841
Mesaj: 13,396
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009“Sevmiyorum demedim ki!” demiş olman umurumda bile değil, sen; yürekli olsaydın ya da yüreğin de olsaydım eğer “seviyorum” diyebilirdin!. Sevecek kadar yüreği olmayanın bunu söyleyecek kadar da cesareti yoktur, sessiz kalmak aslında “menfi” cevabın da verilmesidir bir bakıma!..
***
Sana “Git” dememiştim ki!.. diyeceksin, biliyorum!.. Ama “gitme’de” demedin!.. Neden hep “aslında ne demek istediğini” ben anlamak zorundayım ki? Bilmem gerekenleri açıkça söyleyebilirdin, öyle değil mi? Ya da senin “söylemeden” söylemeye çalıştıklarını ben anlamalıydım!.. Kahretsin ya!.. Anlamam için “akıl” gerekti ama galiba ben aklımdan oldukça uzaktaydım!..
***
Bütün sözcüklerin hep “ama” ile başlıyordu farkında mısın? Bana bir parça ümit vermenden geçtim, sen; bende ki ümitleri bile katlettin!... Hala anlayamadığım en başından neden durdurmadın ki beni? Neden?
***
24 saat sana sevgimi anlatmaya çalışmıştım.. Tanrım!..Ne beyhude bir uğraş!.. Sonra anladım ki “Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz!..” Ancak ne zaman anlatmaktan vazgeçmeyi düşünsem, bir şeyler tırmaladı yüreğimi, eksik kaldığımı hissettim, ya sana ya da kendime haksızlık ettiğimi düşündüm hep, “hangi akla hizmetse!...” Oysa ben ne kadar sendeysem, bir o kadar uzaktın sen!.. Kendi kendimi hırpalayıp durdum işte şuursuzca!..
***
Şu an mevsim sonbahar!. Ve gelecek mevsimlerin içinde- de hep "bir sonbahar” olacak!... Oysa sen benim için gerçekten “son bahar’sın!.” Senden sonrası ise tam bir karakış!.. Ama bu benim sorunum, “seni niye ilgilendirsin ki” öyle değil mi?!
***
Senin “izlediğin bir film” olmak zoruma gidiyor artık!.. Zira film bittiğinde sen hep beni tek başıma bırakıp ait olduğun(!) yere dönüyorsun.. Madem “ait olduğun yer var” o halde benim senin yanında işim ne?! Senin başkasına ait olduğun gerçeğini hazımsıyamıyorum, kabullenemiyorum bir türlü.. Bunda da bir gariplik yok, sanırım “sevmek” bu demek!...
***
Sana “hak etmeden sahip olanlar” varken, benim gibi “hak ederek sahip çıkanların” şansı hiç olmayacak korkarım!... Eskilerin dediği gibi “Tencere yuvarlanıp kapağını bulmuyor” maalesef!.. İlk rastladığı kapağı takıveriyor tepesine…Durumu kabullenmişsen mesele bitmiştir!... Benim ki bir rüya, senin ki ise “mevcudiyetinden mutluluk duyacağın” bir nostalji olacaktır, hepsi bu!...
***
İçimde yaşayan sevgi, nefes almaya devam eder şüphesiz!.. Sen yıllardır süren bu sevgiyi daha önce bilmiyordun nasılsa, varsın bundan sonra da bilme!... Merak edecek olursan, eh!.. Et artık !.. O da senin sorunun!.. Hem neden merak edesin ki? “Bir rüzgardı geldi geçti” dersin, olur biter!.. Kaldı ki; üzülecek kadar seviyor olsaydın kaybetmemek için çaba gösterirdin!.. Sahi gösterdin mi?!...
***
Sen; senin için hayatını feda edebilecek birini görmemezlikten gelip, kendini ve bütün ömrünü “değer bilmez biri” için feda edeceksen, Allah yolunu açık etsin, ne diyeyim!..Senin hayatın belki benim anlayamayacağım kadar “mutlu” ....... ya da her neyse işte!..
Devam etmek için başka bir sebebi olamaz insanın, kalan her şey boş, gereksiz ve mesnetsiz mazerettir o kadar!.. Yani kendini kandırmaktır bir anlamda!..
***
“Zor” ne demektir iyi bilirim!.. Ama zorluğun nasıl aşılabileceğini de!.. Aslolan niyettir gerisi abesle iştigal… Niyeti olan zorluğu nasıl yok edeceğini düşünür, “zorluğun kendini nasıl yok ettiğini” değil!.... Aslına bakarsan “zor” ve “imkânsız” kelimeleri yalnızca tembellerin ve hayatını embesilleştirenlerin sığındığı bir limandır… İnanan insanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yok!..
***
Bırak!.. Ne sen benim bu derbeder halimi gör, ne de ben senin o “cici mutluluğuna(!..)” şahit olayım.. Benim bu halim seni sıkar bilirim, senin halin ise beni kasar.. Hani ben ağzımla kuş tutsam, şairin dediği gibi “bunun kanadı neden beyaz değil?” diye soracaksın!.. Hep eksik arayacak, bulamazsan tepki koyacaksın!.. Ben her ne kadar mutlu etmeye çalışsam da, sen olmamak için uğraşacaksın, kabul etmek zor gelecek çünkü!..
***
Gayrı sana aşktan da sevgiden de söz etmem kolay kolay!.. Cümleleri beslerim acılarımla, onları sükut-u hayalimle uyutur, umutsuzluğun cenderesinde mahkum ederim, lakin sana harcamam gayrı!... Duymak istediğin için sarf etmem onları, olurda bir gün “Ben büyüdüm, aşkını da sevgini de görmek istiyorum” dediğinde konuşacağım, belki!....
***
Bu bir serzeniş değil, bu bir sitem değil, şikayet de değil!.. Kimi kime şikayet edeceğim ki?! Faydan olsaydı hasta olmazdım, şifa verseydin çaresiz kalmazdım, bunları yazmazdım!... Lakin bir daha yazmam da zaten!.. Bazen sözcüklerin anlamını yitirdiği anlar vardır, hani söylenecek her şey söylenmiştir, tepki beklersin nahak yere!.. Bir söz, bir hareket, bir şey işte!.. Ama yoktur, olmayacaktır, bunu anladığında başına yıkılır dünya!.. Yapayalnız hissedersin kendini, İŞTE ÖYLE BİR ŞEY!..
***
“Aşkta son söz olmaz” demiş erenler.. Doğrudur, beylik laflar edecek değilim..Yarınların kime ne hazırladığını bilmiyorum.. “Keşke” bir parça “umut” taşıyarak gidebilseydim buralardan!.. Sen olmayınca sarılacağım avunabileceğim umutlarım olsaydı “keşke!..” Hiç sevmez hatta nefret ederdim bu kelimeden ama ne kadar çok “keşke’lerim” oldu sayende görüyor musun?!

Bunlar; sana yüreğimden geçenleri “son” anlatışım!... Belki de son kez satırlarla haşroluşum.. Susmaya gönlüm razı olmamıştı hiç ama söylesem de bir tesiri yok galiba!..Yazmadan yaşamak çok büyük bir acı fakat ben bu acının daha büyüğünü sayende yaşadım zaten… “SANA DAİR TÜM UMUTLARIMI YİTİRDİM!.. “

Olurda bir gün sessiz sedasız gittiğimde beni vefasızlıkla suçlayıp “veda bile etmedin” deme!..

Say ki bu satırlar bir veda’ydı!...

“Yarınlar” benim için “İÇ KANAMA GEÇİREN” hasta bir zaman parçası olmaktan başka bir anlam taşımıyor artık!.. Allah’a emanet ol!..

alıntı....
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Değerini bilmeyene sevgini sunmayacaksın :((

Cevapla
.
Konu: 4,841
Mesaj: 13,396
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Allah insanların kalp gözlerini açsın sayın velim...gerçeği gördürsün....boş şeylerle meşgul etmesin...
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

(28-09-2009, 14:28)sirlimen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Allah insanların kalp gözlerini açsın sayın velim...gerçeği gördürsün....boş şeylerle meşgul etmesin...

Amin hocam aminnnn...

(tez elden ) )

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

sevmek sonbahardır aslında ,sevmek sonbahardır aslında Öğretmen Forumu,sevmek sonbahardır aslında yükle,sevmek sonbahardır aslında download,sevmek sonbahardır aslında indirmek istiyorum,sevmek sonbahardır aslında ödev yükle,sevmek sonbahardır aslında bedava, sevmek sonbahardır aslında ÖDEV İNDİR,sevmek sonbahardır aslında YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,sevmek sonbahardır aslında eğitimsevmek sonbahardır aslındadosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sevmek büyük bir imtihandır... sirlimen 0 1,260 27-03-2011, 23:43
Son Yorum: sirlimen
  Seni Sevmek sirlimen 0 1,366 18-06-2010, 1:26
Son Yorum: sirlimen
Heart Sevmek Çok Özlemekmiş eğitimsokağı 0 1,099 24-12-2009, 22:03
Son Yorum: eğitimsokağı
  beklentisiz sevmek sirlimen 2 1,123 11-11-2009, 18:36
Son Yorum: sirlimen
Heart Gideceğini Bile Bile Sevmek... eğitimsokağı 0 1,033 30-10-2009, 1:15
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe