Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Sen Gidersen Üşürüm Ardından
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sen , gidersen , üşürüm , ardından

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Sen gidersin ya arkana bakmadan, ne sesim ne de nefesim kalacak buralarda. Sen giderken kalbimde silinir bütün cümleler, sözcükler kalır sadece. Başı boş ırmakların coşkusuyla savrulur gider hayatımın geceleri. Gideceğim caddelerin gürültüsüyle uyanırım, sesimin uğultusu da katılır onlara. Rüzgarlar irkilir benden, ses dalgalarının karmaşıklığıyla. Ben savrulurken oradan oraya sen dönüp sırtını gidersin, kimseler karşılayamaz yüreğini.

Her sabah bağıran kuşlar da gider peşinden artık, mevsimler bulaşır gözlerime, iklimler eskir. Gökyüzünden gözlerin yağar efkarlı yüreğime ve ben avunmakla yetinirim giden gözlerinin ardından, anılarımın çıkmazlarında sallanıp dururum. Sen giderken ardından hazin duygularım gider, çöller de gider. Irmaklar süzülür sessizce okyanuslara, yetim kalır gözlerin hasretin asılı kalır işte o an. Solgun günlerim hayat tellerinde acemice dolaşır, arar durur kopmuş yüreğimi.

Gitmeyeceğini bilsem şakaklarım ilkbaharda duraklar, bırakmaz hiç yakasından; ama gidiyorsun ya işte kurak iklimleri yaşıyor aşklar. Renkler de gidecek bu gidişle bana sadece beyaz kalacak. Mavi umutlarım da bırakacak beni oysa ne çok sevmiştim maviyi. İstemesem de beyaz rengini, bana bir tek bu renk kalır, düşlerim silinir birden.

Boğuluyor sular içimde, sesler hoyrat bakıyor yüzüme, duygularım yılgın bir sonbahar olur, sen gidersen. Bırak ağlayayım arkandan, karanlığın içinde ışığımı kaybederken. İrkilmiş gözlerin karanlığında, bana bir tek gülümsemelerim kalsın. Bırak inatla ağlarken arkandan, gülümsemelerimi gönder bari dudaklarıma. Ağlayan gözlerimin ışığı olsun dudaklarımdaki tek tebessüm. Hayatın bu incelen hattında o kalsın bana ne olur !

Hasret uçurumlarına ayağımı uzatmadan gitme, düşlerimin ahengini bırakmadan bana gitme. Hasretini karanlıklara kazımadan boşuna ezberletme adını ve türkülerini. Yönünü belirlemeden bir dağ daha çizme gözlerime. Ürkek bakışlarıma, bakışlarını bırakmadan gitme. Bu kadar alışmışken yüzüne günleri sayıyorum tek tek, gideceğini düşündükçe sevgimi yokluyorum. Sana yüreğimde kocaman bir yer bırakırken, uzaklara gittiğinde bir yıldız gibi yağarsan gözlerime, nasıl taşırım bu ağır yükü diyorum hep.

Artık sulara karışsın hasretin yitik cümleleri, bu intihar günlerin mutlu dünlerinde buluşalım yine. Hıçkırıklarım karışmasın kuytu köşelere, mağlup olmuş sesimin yankıları sesine konsun artık ve utansın tüm gazeller sesimden.

Gidersen dağlar gölgede kalır, karanlığımın duyguları bir tufan gibi büyür sonra. Sen gidersen peşinden gözlerim de gider ve ben paramparça yüreğimle üşürüm arkandan.

alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Sen Gidersen Üşürüm Ardından ,Sen Gidersen Üşürüm Ardından Öğretmen Forumu,Sen Gidersen Üşürüm Ardından yükle,Sen Gidersen Üşürüm Ardından download,Sen Gidersen Üşürüm Ardından indirmek istiyorum,Sen Gidersen Üşürüm Ardından ödev yükle,Sen Gidersen Üşürüm Ardından bedava, Sen Gidersen Üşürüm Ardından ÖDEV İNDİR,Sen Gidersen Üşürüm Ardından YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Sen Gidersen Üşürüm Ardından eğitimSen Gidersen Üşürüm Ardındandosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir gün gidersen sirlimen 0 1,082 23-10-2009, 15:58
Son Yorum: sirlimen
  Üzme yüreğini üşürüm.. musty 5 1,432 20-05-2009, 16:54
Son Yorum: mustyKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe