Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Sen Benden Gittin Gideli
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sen , benden , gittin , gideli

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

PUZZLE HAYATLAR
Kendinizin, yakınlarınızın, arkadaşlarınızın kısacası tanıdığınız herkesin yaşam tablolarına bir göz atın…Kiminin mutlu, kiminin sorunlu, kiminin acı, kiminin kayıtsız olan hayatlarıyla karşılaşacaksınız. Sıfatlar çoğalacaktır biz incelemeyi derinleştirdikçe!..Eğer mercek altına aldığımız bir öğrenciyse, hayatında okul ile ilgili parçayı tamamlamaya çalışacaktır ve eğitim puzzle’ı yüksek ölçüde düşünüldüğü taktirde hemen oluşturulamayacak bir şekildir.
Mesleğinin amatör basamaklarını çıkan birini ele alırsak, kariyer puzzle’ı içinde beklemesi, çok çalışması ve bu yolda yeni meziyetler kazanması gerekecektir, yahut bir bebeğin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeye erişmesi de zaman isteyen bir olaydır..

Hayatımızın şekilleri kolay/zor oluşur. Herkes eksik olan parçayı doldurmak için didinir. Azı çoka, hiçi vara dönüştürmek için kontrolümüz içinde ve dışında herşeye ulaşmak isteriz.

Yaşamımız önemli olduğu için, bütün mevcut değerlerde önemli olacaktır.

Ya mevcut olmayanlar?

İnsan dediğimiz varlık eldekilerin değil de elde olmayanların birgün elde edileceği ümidiyle yaşar. Sahip olmadıklarımız hep sahip olduklarımızdan daha çekicidir..

Realitenin görselliğine işaret etmek gerekirse, tablomuzda hep eksik parçaların kalacağıdır. Tıpkı hiçkimsenin ve hiçbirşeyin “mükemmel” ya da “muhteşem” diye adlandırdığımız tanımlamanın somut olmayacağı gibi.

Bizim olan parçalarımıza sıkı sıkı sarılmak ve onlara değer vermeyi öğrenmemiz gerekir. Onları oluşturabilmek ve boş yerleri doldurabilmek için verdiğimiz çabayı da zihnimizin gündem kısmında sürekli taze tutmak önem taşımaktadır.

Boş kalan bölümler içinde üzülmek, çoğu zaman anlamlı gözükse de belki dolu olmasından daha hayırlı olduğu düşünülerek üzüntü hafifletilebilir..

Yaşam sürmekte olduğumuz hayatlarımız, hepimizin bildiği ve oynamaktan keyif aldığı şu küçük birbirine benzemeyen farklı şekillerden oluşturduğumuz puzzle oyununa fazlasıyla benzemektedir. Þekilin yansıması olan boş kısımın doldurulması hayli zevklidir..

Oyun ile hayat arasındaki tek fark, hayatta her zaman boş tarafların kalacağı gerçeğidir..


Gökçe Gerçek

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Sen Benden Gittin Gideli ,Sen Benden Gittin Gideli Öğretmen Forumu,Sen Benden Gittin Gideli yükle,Sen Benden Gittin Gideli download,Sen Benden Gittin Gideli indirmek istiyorum,Sen Benden Gittin Gideli ödev yükle,Sen Benden Gittin Gideli bedava, Sen Benden Gittin Gideli ÖDEV İNDİR,Sen Benden Gittin Gideli YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Sen Benden Gittin Gideli eğitimSen Benden Gittin Gidelidosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Heart Seni Anlatmamı İsteselerdi Benden... eğitimsokağı 4 2,098 26-06-2010, 10:23
Son Yorum: sirlimen
  Bir Ömür de Benden DİLEK 4 2,115 13-04-2010, 13:56
Son Yorum: DİLEK
Heart Madem ki Gittin... Dönme! eğitimsokağı 0 1,290 26-10-2009, 21:14
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Bu Kaçıncı Gidişin Benden... eğitimsokağı 1 1,538 26-09-2009, 14:02
Son Yorum: EKAVAK
Heart Sen Benden Gittin Gideli... eğitimsokağı 0 1,555 13-08-2009, 14:21
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe