Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sbs , sonuçları , 13 , temmuzda , açıklanacak

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu yayımlandı.

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı SBS sonuçlarına göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu, Anadolu Teknik, Anadolu meslek, Anadolu öğretmen, Anadolu imam hatip, Anadolu sağlık ve sağlık meslek, adalet meslek, Anadolu tarım ve tarım meslek ile Anadolu tapu ve kadastro liselerine, 2009-2010 eğitim-öğretim yılı için OYP'ye göre öğrenci yerleştirilecek. SBS sonuçlarının da dahil edilerek hesaplandığı OYP, 13 Temmuzda açıklanacak. Söz konusu okulların kontenjanları da sonuçlar açıklanmadan önce belirlenerek ilan edilecek.

Adaylar, sınav sonuçlarını öğrendikten sonra tercih işlemlerine başlayacak. Sınavla öğrenci alan okullara yerleşebilmek için sadece OYP'si 196 ve üzerinde olan öğrenciler tercihte bulunabilecek.

Tercih ve talep işlemleri, öğrencinin mezun olduğu ya da sınav başvurusunu yaptığı okul müdürlüklerince gerçekleştirilecek.

BİR DEFADA 12 OKUL TERCİH EDİLECEK

Öğrenciler, bir defa olmak kaydıyla 12 okul tercihinde bulunabilecek. 2. yerleştirme ve daha sonraki yerleştirme işlemlerinde de aynı tercihler geçerli olacak. Daha sonra hiçbir şekilde bu tercihlerde değişiklik yapılamayacak.

Tercihler, öğrenci velisi tarafından 13-17 Temmuz arasında, ''http://www.meb.gov.tr'', ''http://oges.meb.gov.tr'' veya ''http://e-okul.meb.gov.tr'' adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih koduna göre, bireysel olarak yapılacak. Tercihler, okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak ve varsa her türlü düzeltme onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı anda, öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak.

Elektronik ortamda onaylanan ''Tercih başvuru bilgileri formu''nun çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalandıktan sonra aslı okulda saklanacak ve bir nüshası imza karşılığı veliye verilecek.

Tercih listesinden öğrenci velisi, onaylamadan ise okul müdürlüğü veliyle birlikte sorumlu olacak. Tercih yapacak her öğrenci, okul aile birliğine makbuz karşılığında 5 TL ödeyecek.

Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler, söz konusu internet adreslerinden gerçekleştirilecek.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI

1. yerleştirme sonuçları 24 Temmuzda ilan edilecek. Kazanan adaylar, 27 Temmuz-5 Ağustos arasında kayıt yaptıracaklar ve boş kontenjanlar, 6 Ağustosta ilan edilecek. 7-11 Ağustos arasında 2. yerleştirme için talep alınacak ve 2. yerleştirme sonuçları da 15 Ağustosta açıklanacak. Adaylar, 17-22 Ağustos arasında kayıt yaptıracaklar ve boş kontenjanlar 23 Ağustosta duyurulacak. Adaylar, 24-26 Ağustos arasında ''tercihte yükselme'' başvurusu yapacaklar, sonuçlar 1 Eylülde açıklanacak. ''Tercihinde yükselen'' adaylar, 1-7 Eylül arasında kaydolabilecek.


Etiketler: sbs seviye belirleme sınavı tercih

AA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak ,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak Öğretmen Forumu,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak yükle,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak download,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak indirmek istiyorum,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak ödev yükle,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak bedava, SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak ÖDEV İNDİR,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,SBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacak eğitimSBS sonuçları 13 temmuzda açıklanacakdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe