Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


SBS şampiyonlarından başarının sırları
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sbs , şampiyonlarından , başarının , sırları

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

SINAVDA BİRİNCİ OLAN GEÇKİL:

''ANKARA FEN LİSESİ'Nİ TERCİH EDECEĞİM. DAHA SONRA DA TIP OKUMAK İSTİYORUM''

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının da katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre birinci olan Yahya Ertuğrul Geçkil, Ankara Fen Lisesi'ni tercih edeceğini ve daha sonra da tıp okumak istediğini söyledi.

Geçkil, sınavlara hazırlanırken devam ettiği dershanede yaptığı açıklamada, OYP sıralamasına göre, 500 tam puan alarak 2 öğrenci ile birinciliği paylaştığını hatırlattı.

Geçen seneki sınavda da soruların tümünü yaptığını ifade eden Geçkil, başarısında ailesinin, okulunun ve dershane öğretmenlerinin çok katkısı olduğunu dile getirdi.

Ankara Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulu'nda eğitim gördüğünü belirten Geçkil, ''Sınavlara hazırlanırken, günde 1-2 saat düzenli ders çalışmaya gayret gösterdim. Ayrıca kitap okumayı da çok seviyorum. En çok sevdiğim kitap ise Victor Hugo'nun 'Sefiller' adlı romanı'' dedi.

Sınavdan çıktığında, soruların hepsini doğru yaptığından emin olmadığını anlatan Geçkil, sonuçlar açıklandığında çok heyecanlandığını söyledi.

Geçkil, yaz tatilinde dinleneceğini ve ardından Lise 1. sınıf için hazırlık yapmaya başlayacağını belirterek, ''Sınava hazırlanan arkadaşlarıma düzenli çalışmalarını tavsiye ediyorum. Kendilerini rahat bıraksınlar. Strese girmemeye çalışsınlar'' diye konuştu.

BİRİNCİLİĞİ 2 KİŞİYLE PAYLAŞAN GÜNGÖR:

''BÖYLE EĞİTİM SİSTEMİ İÇİNDE BU BAŞARIYI YAŞAMAK TABİİ Kİ GÜZEL BİR ŞEY AMA NE KADAR GURUR VERİCİ BU TARTIŞILABİLİR''

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının da katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanları (OYP) sıralamasına göre birinciliği iki kişiyle paylaşan Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu'ndan Cansu Güngör, başarısının ne kadar gurur verici olduğunun tartışılabileceğini söyledi.

SBS'de soruların tamamını doğru cevaplandırarak sıralamada dereceye giren 8 okul arkadaşından 6'sı ile başarısını okulunda öğretmenleriyle kutlayan Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, başarıyı dersi derste dinleyerek yakaladığını, okulu, ailesi ve arkadaşlarının bu başarıdaki paylarını asla göz ardı edemeyeceğini dile getirdi.

Güngör, şunları kaydetti:

''Böyle eğitim sistemi içinde bu başarıyı yaşamak tabii ki güzel bir şey ama ne kadar gurur verici bu tartışılabilir. Aslında burada basının haber yapması gereken bence biz değiliz, bu sınavda fırsat eşitsizliği sonucu Güneydoğu ve Doğu'da başarısız olan çocuklar var, asıl haberlere konu olması gereken onlar.''

Bütün soruları doğru cevaplandırarak dereceye giren öğrencilerden Ataşehir Bilfen İlköğretim Okulu öğrencisi Doğa Can Coşar da başarılarının iki saatlik bir sınav ile belirlenmesini doğru bulmadığını ifade etti.

Coşar, sınav sisteminin arkadaşları gibi kendi hayatını da çok etkilediğini vurgulayarak, ''Neredeyse bütün sene ailemle dışarı çıkamadım. Ben 8 senelik piyanisttim, bu sistem yüzünden piyanoyu bıraktım'' diye konuştu.

Kutlamaya SBS'de tüm sorulara doğru yanıt veren aynı okuldan Mustafa Nail Akıncı, Kağan Şen, Mert Gürcan, Simay Karabulut ve Nehir Kılavuz da katılırken, aynı başarıyı paylaşan diğer öğrenciler Cansu Sipahi ile Fırat Gülağacı ise kutlama programına gelmedi.

SINAVDA İKİNCİ OLAN ŞAHİNOĞLU:

''VERİMLİ ÇALIŞTIM, SOSYAL AKTİVİTELERLE KENDİMİ DESTEKLEDİM''

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sıralamasına göre ikinci olan Burak Şahinoğlu, okulunu değiştirmeyeceğini söyledi.

Özel Altınbaşak Bedri Ayhan İlköğretim Okulu öğrencisi Burak Şahinoğlu, elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu ve gururlandığını ifade etti.

Başarısının uzun süren bir çalışmanın ürünü olduğunu vurgulayan Şahinoğlu, ''Verimli çalıştım, sosyal aktivitelerle kendimi destekledim'' dedi.

Isparta'dan ayrılmayı düşünmediğini ve öğretimine okulunda devam edeceğini kaydeden Şahinoğlu, öncelikli hedefinin Türkiye birincisi olarak tıp fakültesine girmek olduğunu söyledi.

Burak Şahinoğlu'nun babası Mehmet Şevki Şahinoğlu da, oğlunun başarısıyla gurur duyduğunu söyledi.

Oğlunun planlı, programlı ve düzenli çalıştığına dikkat çeken Şahinoğlu, ''Oğlumu birinci sınıftan itibaren böyle bir sınava hazırlamayı kendime hedef olarak seçmiştim. İldeki bilboardlarda derece yapan öğrencilerin fotoğraflarının yer alması beni çok etkilemişti. Oğlumun fotoğraflarının bilboardlarda yer alması ve isminin bu başarıyla anılmasında çok mutlu olacağım'' diye konuştu.

3. OLAN YAVAŞCAOĞLU:

''ROBERT KOLEJİ YA DA İSTANBUL ERKEK LİSESİ'NDE ÖĞRENİM GÖRMEK İSTİYORUM''

''ÜNİVERSİTEDE ULUSLARARASI İLİŞKİLER YA DA BABAM GİBİ PSİKİYATRİ ALANINDA EĞİTİM ALMAK İSTİYORUM''

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sıralamasına göre üçüncülüğü paylaşan Cansu Yavaşcaoğlu, Robert Koleji ya da İstanbul Erkek Lisesi'nde öğrenim görmek istediğini söyledi.

Muğla'da anne ve babasıyla tatil yapan Bursa Mudanya Özel Emine Örnek İlköğretim Okulu öğrencisi Cansu Yavaşcaoğlu, AA muhabirine, çok çalışarak değil, planlı çalışarak başarıya ulaştığını belirtti.

Eksikliklerini belirleyerek, onların üzerinde yoğunlaştığını ifade eden Yavaşcaoğlu, şöyle konuştu:

''Çok mutluyum. Hedeflerime ulaşma konusunda önemli bir başarı elde ettim. Robert Koleji ya da İstanbul Erkek Lisesi'nde öğrenim görmek istiyorum. Başarmak çok güzel bir duyguymuş. Ailemle birlikte tatildeyim. Sonuçla beraber mutluluğum ikiye, üçe katlandı. Üniversitede uluslararası ilişkiler ya da babam gibi psikiyatri alanında eğitim almak istiyorum. İnsanın öncelikle ne istediğini belirlemesi lazım. Ayrıca, herkesin kendisine göre bir çalışma temposu ve buna göre bir program oluşturması gerekiyor. Ben eksikliklerimin neler olduğunu biliyordum. Bunların üzerinde yoğunlaşma bana başarıyı getirdi.''

Kendisinden desteklerini esirgemeyen ailesine ve öğretmenlerine teşekkür eden Cansu Yavaşcaoğlu, düzenli ve verimli bir çalışmanın sonucunda herkesin hedefine ulaşabileceğini vurguladı.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Can (47) ile anestezi uzmanı Doç. Dr. Belgin Yavaşcaoğlu da (45) tek çocukları olan Cansu'ya başından beri güvendiklerini ve inandıklarını dile getirerek, sınavda üçüncülüğü paylaşmasının da kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Etiketler: sbs şampiyon okul sınav

AA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

başarılarının devamını dileriz öğrenciler. azim her zorluğu yener.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

son 2 yılda OKS de iller arası türkiye 1.si olan BURDUR bu yılda SBS de Türkiye 1.si olarak hatctrick yapmıştır.. Burdurdaki öğretmen-öğrenci-velileri tebrik ederim Smile (41)
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.
Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

maşallah hocam yetiştirdiğiniz öğrenciler fark yaratıyor
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Benim çocuklarıda yolluyorum Burdur'a Smile (41)

Cevapla
.
Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

nedir bilgetürk hocam bu burdurun sırrı
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

SBS şampiyonlarından başarının sırları ,SBS şampiyonlarından başarının sırları Öğretmen Forumu,SBS şampiyonlarından başarının sırları yükle,SBS şampiyonlarından başarının sırları download,SBS şampiyonlarından başarının sırları indirmek istiyorum,SBS şampiyonlarından başarının sırları ödev yükle,SBS şampiyonlarından başarının sırları bedava, SBS şampiyonlarından başarının sırları ÖDEV İNDİR,SBS şampiyonlarından başarının sırları YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,SBS şampiyonlarından başarının sırları eğitimSBS şampiyonlarından başarının sırlarıdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe