Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


SBS'de Sil Baştan
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sbs , de , sil , baştan

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Üç yıl önce uygulanmaya başlanan Seviye Belirleme Sınavı, 6. ve 7. sınıflarda kademeli olarak kaldırılıyor. Sınav, 8. sınıflar için ise devam edecek.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), üç yıl önce hayata geçirilen Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) radikal değişikliğe gitti. 6, 7 ve 8. sınıflarda uygulanan SBS'ler artık 6 ve 7. sınıflarda yapılmayacak. Öğrenciler sadece 8. sınıfta tek sınava girecek. Yeni sistemle, öğrencilerin 6, 7 ve 8. sınıftaki okul ortalamaları, liseye girişte yüzde 30 oranında etkili olacak.

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nimet Çubukçu, sınavların çocukların sosyo psikolojik gelişimlerini olumsuz yönde etkilediğini belirterek, 'Öğrencilerin, okulda mutlu olması için üzerlerindeki baskı kaldırılmalı. Okullarını seven yeni bir nesil oluşturmaya çalışıyoruz' dedi.

YENİDEN TEK SINAV

Bakan Çubukçu, 'Ortaöğretim Geçiş Sistemi ve Seviye Belirleme Sınavı'na ilişkin düzenlediği basın toplantısında, yeni sistemi anlattı. Buna göre;
Öğrenciler bundan böyle, 6 ve 7. sınıflarda sınava girmeyecekler. Sadece 8. sınıfta tek sınav olacak,Yeni sistem kademeli olarak uygulanacak. Bu yıl SBS sınavına giren 6 ve 7. sınıf öğrencileri için yeni sistem geçerli olmayacak. Bu öğrenciler eski sisteme göre SBS'ler tamamlanana kadar her yıl sınava girmeye devam edecek.

YERLEŞTİRMEDE ETKİLİ

2010-2011 eğitim yılında 6. sınıfa başlayacak öğrencilere ise yeni sistem uygulanacak.
Bu öğrenciler sadece 8. sınıfta sınava girecekler.
Öğrencinin 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu okul başarı puanları değerlendirmeye alınacak ve öğrencinin liseye yerleştirme puanına yüzde 30 etki yapacak. SBS'den alınan puan ise yerleştirmeye yüzde 70 oranında etki edecek.

Düz liseler tarih oluyor

Ortaöğretimde gerçekleştirilecek yeniden yapılanmayla önümüzdeki yıllarda genel liselerin Anadolu liseleri ile meslek liselerine dönüşeceğini belirten Çubukçu, böylece okullar arası niteliksel farklarla birlikte okul çeşitliliğinin en aza indirileceğini kaydetti. Çubukçu, sınavlara duyulan ihtiyacın da minimuma ineceğini söyledi. Kaliteli bir eğitimin tüm çocukların hakkı olduğunu belirten Çubukçu, gelecek kasımda yapılacak 18. Milli Eğitim Şurası'nın gündeminin, 'Ortaöğretimin Güçlendirilmesi ve Ortaöğretime Erişimin Sağlanması' olarak belirlendiğini kaydetti. Çubukçu, geçişin 4 yıl içinde tamamlanacağını söyledi.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

SBS'de Sil Baştan ,SBS'de Sil Baştan Öğretmen Forumu,SBS'de Sil Baştan yükle,SBS'de Sil Baştan download,SBS'de Sil Baştan indirmek istiyorum,SBS'de Sil Baştan ödev yükle,SBS'de Sil Baştan bedava, SBS'de Sil Baştan ÖDEV İNDİR,SBS'de Sil Baştan YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,SBS'de Sil Baştan eğitimSBS'de Sil Baştandosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe