Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


SBS'de dikkat edilecek noktalar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sbs , de , dikkat , edilecek , noktalar

Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri 6 Haziran Cumartesi günü, 7. sınıf öğrencileri 7 Haziran Pazar günü Seviye Belirleme Sınavları'na (SBS) katılacak.


SBS, tüm il merkezleri ile yurt dışında Lefkoşa, Trablusgarp, Riyad, Medine, Cidde, Aşgabat, Bakü ve Bişkek'de gerçekleştirilecek. SBS tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00'de merkezi sistemle aynı anda yapılacak.


8. sınıfların sınavı cumartesi günü saat 10.00'da başlayacak ve 120 dakika sürecek. Adaylara 100 soru yöneltilecek.


7. sınıfların sınavı da pazar günü 10.00'da başlayacak ve adaylar 90 soru yanıtlayacak. Sınav 100 dakika sürecek.


Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirme işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların en geç saat 09.30'da sınav yerlerinde hazır olmaları gerekiyor.


Adayların, sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport, en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi de bulundurmaları isteniyor. Kimlik belgeleri (nüfus cüzdanı veya pasaport) yanında olmayan öğrenciler kesinlikle sınava alınmayacak.
YASAKLAR

Öğrencilerin, sınav salonlarına alınırken yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat bulundurup bulundurmadığı kontrol edilecek. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarını ihlal ettiği için tutanakla geçersiz sayılacak. Öğrenciler sınava başı açık, temiz, düzenli ve aşırılığa kaçmayan bir kıyafetle girecek.

Öğrenciler, fotoğraflı sınav giriş belgesinde belirtilen sınav salonunda kendi sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi salon başkanına ait olacak.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları hatırlatacak ve sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kağıtlarını dağıtacak.

Öğrenci cevap kağıdında yazılı olan T.C. kimlik numarası, adı, soyadı bilgilerini kontrol edecek, hata varsa salon görevlilerine söyleyerek tutanak tutulmasını isteyecek. Öğrencinin adına düzenlenmiş cevap kağıdı bulunmuyorsa veya cevap kağıdı kullanılamayacak durumdaysa yeni bir cevap kağıdına öğrencinin kimlik bilgileri salon başkanının açıklamalarına göre yazılacak.

Sınav başladıktan sonra ilk 30 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak, ilk 60 dakika içinde ise sınav salonu terk edilmeyecek. Sınav bitimine 15 dakika kala salonda özürlü öğrenciler hariç en az 2 öğrenci sınıfta tutulacak.

Salon görevlileri öğrencilere soru kitapçıkları ve cevap kağıtlarını kontrol ederek dağıtacak. Öğrenci de kontrol ederek eksik sayfa veya baskı hatası varsa kitapçığın değiştirilmesini isteyecek.

Öğrenci, cevap kağıdı üzerindeki işaretlemeleri kurşun kalemle yapacak. Cevap kağıdındaki imza bölümüne öğrenci adını kendi el yazısıyla yazacak. Cevap kağıdında bulunan ''Bu Bölüme Dokunmayınız'' kısmı hiçbir şekilde işaretlenmeyecek.

Soru kitapçıkları A ve B olmak üzere iki ayrı türde olacak. Öğrenci, A kitapçığını kullanıyorsa cevap kağıdında kitapçık türü bölümünün A yuvarlağını, B kitapçığını kullanıyorsa B yuvarlağını işaretleyecek.

Sınavda cevap kağıdının başkaları tarafından görülmesi ya da herhangi bir dokümandan kopya çekilmesi halinde salon görevlileri tutanakla durumu tespit edecek. Ayrıca, bilgisayar ortamında ikili veya toplu kopya çekildiğinin analiz edilmesi durumunda kopya tespit işlemi yapılarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacak.

Öğrenciler, sorulara verdikleri cevapları almayacaklar. Bu kurala uymayanların sınavı geçersiz olacak.

Sınav bitiminden sonra öğrenciler, soru kitapçığı ile cevap kağıdını salon görevlilerine teslim edecek ve salon yoklama tutanağına adını kendi el yazısıyla yazacak. Salon görevlileri, salona ait sınav evrakını öğrencilerin önünde kontrol ederek toplayacak, sınav güvenlik torbasına koyup kapattıktan sonra bina sınav komisyonuna teslim edecek. Bina sınav komisyonu, salonlardan gelen sınav güvenlik torbalarını ait oldukları sınav evrak kutularına koyarak seri numaralı güvenlik kilidi ile kapatacak ve görevli kuryelere tutanakla teslim edecek.

8. sınıfların sınav sonuçları 13 Temmuz 2009'da, 6 ve 7. sınıfların sınav sonuçları 31 Temmuz 2009'da açıklanacak. Sonuçlar, http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Okul müdürlükleri internet adreslerinden sınav sonuç belgesinin çıktısını alacak, onaylayıp mühürleyerek imza karşılığı öğrenciye verecek.

İlköğretim 6. sınıflar da 13 Haziran 2009 Cumartesi günü SBS'ye girecek.

Etiketler: sbs sınav için belgeler yasaklar

(AA)
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

SBS'de dikkat edilecek noktalar ,SBS'de dikkat edilecek noktalar Öğretmen Forumu,SBS'de dikkat edilecek noktalar yükle,SBS'de dikkat edilecek noktalar download,SBS'de dikkat edilecek noktalar indirmek istiyorum,SBS'de dikkat edilecek noktalar ödev yükle,SBS'de dikkat edilecek noktalar bedava, SBS'de dikkat edilecek noktalar ÖDEV İNDİR,SBS'de dikkat edilecek noktalar YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,SBS'de dikkat edilecek noktalar eğitimSBS'de dikkat edilecek noktalardosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sınav Görevi Cezası Olan Öğretmenler Dikkat sirlimen 0 997 10-03-2016, 10:32
Son Yorum: sirlimen
  Maaş hesabı olanlar dikkat! sirlimen 0 1,390 13-03-2012, 21:34
Son Yorum: sirlimen
  32 bin okulun temizliği özel sektöre ihale edilecek sirlimen 4 2,747 30-12-2010, 18:47
Son Yorum: sirlimen
  Sözleşmeli öğretmenler, tercihlere dikkat sirlimen 0 1,422 25-11-2010, 18:31
Son Yorum: sirlimen
  Öğretmen adayları, tercihlerde nelere dikkat etmeli? bilgeturk 0 1,453 22-11-2010, 2:52
Son Yorum: bilgeturkKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe