Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Puzzle Hayatlar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
puzzle , hayatlar

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Kendinizin, yakınlarınızın, arkadaşlarınızın kısacası tanıdığınız herkesin yaşam tablolarına bir göz atın…Kiminin mutlu, kiminin sorunlu, kiminin acı, kiminin kayıtsız olan hayatlarıyla karşılaşacaksınız. Sıfatlar çoğalacaktır biz incelemeyi derinleştirdikçe!..Eğer mercek altına aldığımız bir öğrenciyse, hayatında okul ile ilgili parçayı tamamlamaya çalışacaktır ve eğitim puzzle’ı yüksek ölçüde düşünüldüğü taktirde hemen oluşturulamayacak bir şekildir.
Mesleğinin amatör basamaklarını çıkan birini ele alırsak, kariyer puzzle’ı içinde beklemesi, çok çalışması ve bu yolda yeni meziyetler kazanması gerekecektir, yahut bir bebeğin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeye erişmesi de zaman isteyen bir olaydır..

Hayatımızın şekilleri kolay/zor oluşur. Herkes eksik olan parçayı doldurmak için didinir. Azı çoka, hiçi vara dönüştürmek için kontrolümüz içinde ve dışında herşeye ulaşmak isteriz.

Yaşamımız önemli olduğu için, bütün mevcut değerlerde önemli olacaktır.

Ya mevcut olmayanlar?

İnsan dediğimiz varlık eldekilerin değil de elde olmayanların birgün elde edileceği ümidiyle yaşar. Sahip olmadıklarımız hep sahip olduklarımızdan daha çekicidir..

Realitenin görselliğine işaret etmek gerekirse, tablomuzda hep eksik parçaların kalacağıdır. Tıpkı hiçkimsenin ve hiçbirşeyin “mükemmel” ya da “muhteşem” diye adlandırdığımız tanımlamanın somut olmayacağı gibi.

Bizim olan parçalarımıza sıkı sıkı sarılmak ve onlara değer vermeyi öğrenmemiz gerekir. Onları oluşturabilmek ve boş yerleri doldurabilmek için verdiğimiz çabayı da zihnimizin gündem kısmında sürekli taze tutmak önem taşımaktadır.

Boş kalan bölümler içinde üzülmek, çoğu zaman anlamlı gözükse de belki dolu olmasından daha hayırlı olduğu düşünülerek üzüntü hafifletilebilir..

Yaşam sürmekte olduğumuz hayatlarımız, hepimizin bildiği ve oynamaktan keyif aldığı şu küçük birbirine benzemeyen farklı şekillerden oluşturduğumuz puzzle oyununa fazlasıyla benzemektedir. Þekilin yansıması olan boş kısımın doldurulması hayli zevklidir..

Oyun ile hayat arasındaki tek fark, hayatta her zaman boş tarafların kalacağı gerçeğidir..


Gökçe Gerçek

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Puzzle Hayatlar ,Puzzle Hayatlar Öğretmen Forumu,Puzzle Hayatlar yükle,Puzzle Hayatlar download,Puzzle Hayatlar indirmek istiyorum,Puzzle Hayatlar ödev yükle,Puzzle Hayatlar bedava, Puzzle Hayatlar ÖDEV İNDİR,Puzzle Hayatlar YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Puzzle Hayatlar eğitimPuzzle Hayatlardosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe