Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
pişmanlık , duydunuzmu , hiç , ?‏

Konu: 33
Mesaj: 119
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 06-06-2009Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏

Bilmem hiç düşündünüzmü geçen hayatınızı,geçen seneler,ve günler yaptığınız hayırlı ve hayırsız her şey gözünüzden ,aklınızdan geçtiğini oluyor mu..?

Gafletten yaşadığınız yıllar için pişmanlık duydunuzmu hiç? Yoksa gaflete dalıp,varacağınız yer hiç düşünmüyor,hayırlıksız yol mu alıyoruz..?

Eğer öyleyse dostlar ,bizlere eninde sonunda büyük bir pişmanlık bekliyor Bizlere düşen vazife,pişmanlık getiren gaflete düşmemek,Azrail görmeden yaptıklarımız için pişman olmaktır..


Büyüklerimiz biri her fırsatta Azrail'le görüsüp sohbet ederdi O zat bir gün Azrail'e dedi ki...
Sakın bana anzızın gelme..önceden haber gönder, "geliyorum hazırlıklı ol "diye işaretler ver,ondan sonra gel....

Azrail (a.s.)bu teklifi kabul etti...

Gelmeden önce haber gönderecem sana ,seninle dostluğumuz var,dedi Aradan zaman geçti birde baktı ki,Azrail anzızın karşısında geldi...

Olur mu öyle ,dedi..Gelmeden önce haberciler gönderecektin,ben hazırlanacaktım,sonra gelip ruhuma alacaktın Verdiği sözünden neden durmadın da anzızın geldin..?

Azrail (a.s.) tebessüm ederek cevap verdi..

Ben ,dedi,sözümden durdum..dediğin habercileri de gönderdim istersen bak şu beyazlayan saçlarına, feri azalmış gözlerine,kuvvet gitmiş bedenine,bunlar benim gelmemin yakınlaştığını bildiren habercilerimdi..

Ama sen gaflete daldığından böyle açık seçik habercilerini dahi anlayamadın..!

Kaldı ki ben hep önceden böyle haber göndererek de gelmem bazen de anzızın da gelebilirim..insanlar buna da hesaba katmalı ona göre gaflete dalmadan hep hazırlıklı bulunmalılar..

Evet dostlar,gafleten uyanıp her an büyük gerçek olan ölüme hazırlıklı olmalıyız Geçmiş günahlara tövbe edip ALLAH'dan aff dilemeliyiz ALLAH'ın sınırsız affına herkes girebilir Yeterki pişmanlık duyup affını isteyelim..

ALLAH (c.c.) sadece günaha israr edip özür dilemeyeni affetmez..

Ya Rabbi..! Bizleri bağışla..
öyle bir dünyada hayata gözlerimizi açtık ki,önümüze tuzak,arkamıza tuzak,uğrayıp geçtiğimiz her yerde nefiş,şeytan ağını germiş avini bekliyor..

İnayet et bizlere ,Rahmetinle kuşat,yara almadan hedefe ancak Sen ulaştırabilirsin.. İçimizi Sana döküyor,kusurlarımızı Sana açıyor ve bize istediğin gibi kul olma yollarını göstermeni diliyoruz..

EY Rabbimiz..!
Bizi Sensiz ve ışıksız bırakma..AMİN...


Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

EY Rabbimiz..!
Bizi Sensiz ve ışıksız bırakma..AMİN...


Allah Razı Olsun...

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ ,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ Öğretmen Forumu,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ yükle,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ download,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ indirmek istiyorum,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ ödev yükle,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ bedava, Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ ÖDEV İNDİR,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Pişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏ eğitimPişmanlık Duydunuzmu Hiç...?‏dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe