Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
özel , okul , kayıtları , artık , sbs , ye , göre , olacak

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Sınavla öğrenci alan anadolu liseleri Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alırken. Özel okullar 8'inci sınıf SBS sonuçlarına göre öğrenci alacaklarını açıkladılar.
Geçen yıl kendi sınavlarıyla öğrenci alan yabancı özel okullar, bu yıl ise bu uygulamadan vazgeçildiğini, 8'inci sınıf SBS puanı ile öğrenci alacaklarını ilan ettiler. SABAH bu konuda yapılan değişiklikleri velilere duyurabilmek için, BİLFEN rehber öğretmenleriyle işbirliği yaparak son değişiklikleri değerlendirildi.

Türk ve yabancı özel okullar, ilköğretim 8'inci sınıf SBS sonucuna göre öğrenci alacak.
2009 yılında özel okullara girmek isteyen öğrenciler hem 7'nci hem de 8'inci sınıf konularından sorumlulardı. Bu öğrenciler 2 ayrı sınava girmek durumunda kalmışlardı. Bu yıl ise sadece 8'inci sınıf konularından sorumlu oldukları Seviye Belirleme Sınavı 'nda (SBS), özel okul tercihi yapmaları yeterli olacak. Yani bu yıl öğrenciler hem 7'nci sınıf konularına çalışmayacak, hem de aynı yıl içinde ikinci bir sınava girmek zorunda kalmayacak.

Özel okulda eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler bu yıl bir tercih listesi oluşturmayacak. Sınav sonucunda her özel okul öğrenci alacağı puanı ilan edecek ve bu puanın üzerindeki öğrenciler tercih ettikleri okula kayıt yaptırabilecek.

Bir öğrenci birden fazla özel okula ön kayıt yaptırma şansına sahip olacak. Ancak ön kayıt için okula verilen ücretin yüzde 80'ini geri alabilecek, yüzde 20'si ise okulda kalacak.

Özel Okullar Sınavı ile öğrenci alımı yapan yabancı özel okullar, 2010-2011 öğretim yılında hazırlık sınıflarına, hazırlık sınıfı olmayanlar lise 1'inci sınıflara, ilköğretim 8'inci sınıf SBS sınavı sonuçlarına göre taban puanların ilanıyla, ön kayıt ve kesin kayıt sistemiyle öğrenci alacaklar. Ancak bu sene sadece yabancı özel okullar değil, Türk özel okullar da bu sınavla öğrenci alımı yapacak. Türkiye Özel Okullar Birliği, okullar arasından geçen yıl olduğu gibi 9 kişilik komisyon oluşturduklarını, bu komisyonun 8'inci sınıf SBS puanına göre öğrenci almak isteyen okulların listesini oluşturacağını, listenin Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) sunulacağını ve sınavla ilgili kayıt-kabul esaslarının belirleneceğini bildirdi.

ÖZEL OKULLAR İÇİN KAYIT DÖNEMİ

Özel Okullar, 8'inci Sınıf SBS sonuçlarına göre ön kayıt dönemleri için taban puanlarını okullarında velilerin görebileceği şekilde ilan edecek.

Adaylar, okullarca belirlenen taban puanına göre kayıt yaptırmak istedikleri okullara, kayıt takviminde belirtilen tarihler arasında başvuruda bulunacaklar.
Okul kayıt-kabul komisyonları yaptıkları ön kayıt listelerini okulda herkesin görebileceği bir yere asarak ilan edecek.
Ön kayıt yaptıran öğrencilerden okulun kontenjanı doğrultusunda kesin kayıt hakkı kazananların kayıtları, komisyonca belirlenecek tarihlerde yapılacak .
Kesin kayıt tarihinde kontenjanın dolmaması ve ilan edilen açık kontenjanın artması durumunda, belirlenen açık kontenjan kadar, sıralama listesinde bulunanlardan okulda bekleyenler tutanakla tespit edilip sıralanacak ve puan sırasına göre kayıt edilecek.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak ,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak Öğretmen Forumu,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak yükle,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak download,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak indirmek istiyorum,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak ödev yükle,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak bedava, Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak ÖDEV İNDİR,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak eğitimÖzel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacakdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2017 Şubat Ataması Olacak mı? sirlimen 0 865 24-12-2016, 18:53
Son Yorum: sirlimen
  Ödev Dozunda Olacak sirlimen 1 850 24-02-2016, 15:13
Son Yorum: baba_can
  Artık Atamalar Şubatta mı Olacak? sirlimen 0 1,397 11-02-2016, 11:04
Son Yorum: sirlimen
  Yeni MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği baba_can 0 1,238 30-07-2015, 13:46
Son Yorum: baba_can
  Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı. baba_can 0 1,080 04-07-2015, 11:49
Son Yorum: baba_canKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe