Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


ÖSS'de Hatalı Soru İddiası
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öss , de , hatalı , soru , iddiası

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Uğur Dershaneleri Eğitim Öğretim Koordinatörü Alparslan Alemdar, ÖSS’de hatalı fizik soruları olduğunu ileri sürerek, bu soruların öğrencilerin sınav başarısını olumsuz etkilediğini, soruları ÖSYM’nin incelemesi ve iptal etmesi gerektiğini belirtti.
Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada, ÖSS’yi değerlendirerek, sınavda fizik sorularının genel olarak rtalamanın üzerinde olduğunu ve sınavı zorlaştıran hatalı bazı soruların bulunduğunu iddia etti.
Fizikte, Bölüm-II momentum sorusunun akademik olarak yanlış bir soru olduğunu belirten Alemdar, "Serbest düşme yapan bir cisim bir süre düştükten sonra bir patlama ile parçalara ayrılıyorsa, parçalardan en azından birinin aşağı doğru bir hız bileşeni olması gerekmektedir. Bu bileşenin olmaması momentumun korunumu yasasına uymadığından soru yanlıştır" ifadesini kullandı.
Alemdar, Bölüm-II elektrostatik sorusuna ilişkin de "Sığaları farklı iki elektroskobun yüklerine yaprak açıklıklarının yorumlanabilmesi için daha fazla bilgiye ve koşula ihtiyaç vardır. Bu durumda sorunun cevabı hem A hem de B olabilir" görüşünü savundu.
Bölüm-II yay dalgaları sorusuna yönelik de Alemdar, "Sorunun koşulları soru cümlesi içine gizlenmiş durumdadır. Soru doğru, fakat ölçmek istediği durumdan daha çok dikkat ölçen bir soru olmuş, özensiz hazırlandığını söyleyebiliriz" görüşüne yer verdi.
Alparslan Alemdar, "Bu sorular, öğrencilerin sınav başarısını olumsuz etkilemiştir. Bu soruları ÖSYM’nin incelemesi ve iptal etmesi gerekmektedir" görüşünü dile getirdi.Alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

ÖSS'de Hatalı Soru İddiası ,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası Öğretmen Forumu,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası yükle,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası download,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası indirmek istiyorum,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası ödev yükle,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası bedava, ÖSS'de Hatalı Soru İddiası ÖDEV İNDİR,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,ÖSS'de Hatalı Soru İddiası eğitimÖSS'de Hatalı Soru İddiasıdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe