Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
okullarda , domuz , gribi , devamsızlığı

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

AA muhabirinin İstanbul Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, pandemik A gribi nedeniyle kent genelinde çok sayıda okulda öğrenciler rapor alarak veya devamsızlık yaparak eğitimlerine ara verdi.

Öksürük, nezle veya hastalık belirtileri gösteren öğrenciler, hastanelerde doktor muayenesinden geçirildikten sonra aldıkları raporla okula gitmiyor. Bazı öğrenciler de kendisini hastalıktan korumak için devamsızlık yapıyor.

Rapor ve devamsızlık durumunun hastalığın Türkiye'de yaygınlaşması olan ilk dönemlerde daha fazla olduğu, ancak milli eğitim ve sağlık bakanlıklarının yaptığı çalışmalarla bu oranın şu anda ilk dönemlere göre daha da azaldığı belirtildi.

Okullardaki devamsızlık ve rapor durumunun eğitime ara verilecek bir noktada olmadığı öğrenildi. Okula gitmeyen öğrencilerin isimleri ve sayısı her gün okul yönetimleri tarafından valilik bünyesinde oluşturulan komisyona bildirilerek istatistik tutuluyor.

Yetkililer, okula gelmeyen öğrencilerin giremedikleri dersleri telafi etmeleri amacıyla telafi derslerinin yapılabileceğini belirterek, öğrencilerin okullarda temizliğe ve hijyene dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

TÖDER'DEN TATİLİN ERKENE ÇEKİLMESİ ÖNERİSİ

Bu arada, Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneğinden (TÖDER) yapılan açıklamada, Türkiye'yi etkisi altına alan ''domuz gribi'' vakalarının gün geçtikçe arttığı, özellikle çocukların yoğunlukla etkilendiği virüs nedeniyle eğitimden de uzak kalmalarına neden olduğuna dikkat çekildi.

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de domuz gribi vakalarının arttığı kaydedilen açıklamada, şunlara yer verildi:

''Özellikle okullar gerçek anlamda tehdit altındadır. Öğrencilerin yaşları itibariyle bu hastalığa yakalanmaya yakın olmaları, kendilerini koruyacak öz bakım becerilerine sahip olmamaları, derslerde çok yakın ilişki içinde bulunmaları, hatta servislerde bu hastalık çocuklar için gerçekten tehdit haline gelmektedir. Zaten günümüzde en ufak bir grip, soğuk algınlığı şüphesi aileleri tedirgin etmekte ve çocuklarını okula göndermemektedir. Bu oranın arttığı tahmin edilmektedir. Bu nedenle 23 Ocakta sona erecek eğitim ve öğretim yılının birinci yarı yılının 15 gün öne çekilmesi öğretmenlerin, öğrencilerin ve ailelerin hastalığa karşı direnç kazanmalarına imkan sağlayacaktır. Bu süreç içinde uzaktan eğitim yoluyla eğitim yapılarak ortaya çıkan boşluk kısmen de olsa giderilebilir.''

AA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı ,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı Öğretmen Forumu,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı yükle,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı download,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı indirmek istiyorum,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı ödev yükle,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı bedava, Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı ÖDEV İNDİR,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı eğitimOkullarda Domuz Gribi devamsızlığıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Okullarda Açılacak Yetiştirme Kursları 2014 baba_can 0 1,571 28-09-2014, 15:32
Son Yorum: baba_can
  Okullarda Kütüphane Yok, Şiddet Var sirlimen 0 1,346 04-11-2013, 17:10
Son Yorum: sirlimen
  Okullarda cebir öğretmek şart mıdır? sirlimen 0 1,594 05-08-2012, 19:06
Son Yorum: sirlimen
  Okullarda dijital eğitim başlıyor sirlimen 12 4,032 03-06-2011, 17:00
Son Yorum: sirlimen
  Okullar 20 Eylülde Açılacak-Öğretmenler 1 Eylülde Okullarda sirlimen 17 6,088 19-08-2010, 16:27
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe