Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
okullar , tatil , edilerek , domuz , gribi , önlenmez

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Adıbelli, ders kitaplarının her yıl dağıtılmasını eleştirerek, kitapların en az 4-5 yıl okutularak tasarruf sağlanabileceğini belirtti.

Ders kitaplarına yılda 250 milyon lira harcandığını ifade eden Adıbelli, ''4 yıl aynı kitap okutulduğu zaman 1 katrilyon tasarruf sağlamış oluruz. Bu parayı da okullara gönderdiğiniz zaman okul müdürlerinin parayla ilişkisi kesilir, velilerden para toplanmamış olur'' diye konuştu.

Okullarda alınan domuz gribi önlemlerine değinen Adıbelli, ''Sayın Milli Eğitim Bakanımız iyi niyetli olarak diyor ki 'Bütün okullarımızda domuz gribiyle ilgili hazırlık yapılmıştır'. Sayın Milli Eğitim Bakanımız sanırım sadece batı illerini geziyor'' dedi.

Yüksel Adıbelli, çocukların, anne ve babaların çok sıkıntılı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''İnsanlar bildiğimiz grip olurdu, 2-3 gün yatar iyileşirlerdi. Şimdi her hastalık domuz gribi olarak algılanıyor. Okulları tatil ederek domuz gribinin önüne geçemeyiz. Öğrencilerimizin yüzde 25'e yakını hatta büyük şehirlerde yüzde 40'a yakını okullara gitmiyormuş. Mutlaka sayın Milli Eğitim Bakanımız, sayın Sağlık Bakanımız ve uzmanlar bir araya gelerek, bize, anne ve babalara bilgi versin, aşı olunacak mı olunmayacak mı, bir an önce bu tedirginlikten kurtulalım.''

-''SAYIN BAKANDAN UMUTLUYUZ''-

Öğretmen atamalarıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Adıbelli, öğretmenlerin mutlaka kadrolu olması gerektiğini söyledi.

Adıbelli, öğretmenlerin ücretli, vekil veya sözleşmeli olmaması gerektiğini belirterek, ''Sayın bakandan umutluyuz. Diyor ki '10 bin yeni alacağız, 40 bin de 2010'da alacağız.' Eğitim-İş olarak tespitimiz şu an 157 bin öğretmen açığı var'' dedi.

Öğretmen açığının ücretli, vekil ve sözleşmeli öğretmenlerle giderilmeye çalıştığını belirten Adıbelli, şunları söyledi:

''Mevsimlik işçi gibi 300-500 lira ücretle çalışan öğretmenler var. Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde öğretmen açığı ancak 2 yıllık üniversite mezunu ve lise mezunu gençlerimiz tarafından karşılanıyor. Bu da çok üzücü. Çocuklarımız için, gelecek için üzücü. Bu durumda olan dünyada gelişmiş hiçbir ülke yok.''

Adıbelli, Eğitim-İş olarak 25 Kasımda alanlarda olacaklarını sözlerine ekledi.

AA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez ,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez Öğretmen Forumu,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez yükle,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez download,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez indirmek istiyorum,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez ödev yükle,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez bedava, okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez ÖDEV İNDİR,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez eğitimokullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmezdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  4 Aralık Cuma Günü Tatil İller sirlimen 0 1,288 04-12-2015, 10:26
Son Yorum: sirlimen
  Tüm Okullar Bazında PDR Yıllık Çerçeve Planları baba_can 0 1,330 21-10-2015, 14:50
Son Yorum: baba_can
Icon2 8 Haziran Pazartesi Okullar Tatil sirlimen 0 1,244 02-06-2015, 23:07
Son Yorum: sirlimen
Icon5 24 Nisan Artık Tatil Değil sirlimen 0 1,225 09-04-2015, 23:57
Son Yorum: sirlimen
Icon4 Bu illerde Okullar Tatil sirlimen 0 1,230 19-02-2015, 3:55
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe