Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


okul öncesi mesleki çalışmalar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
okul , öncesi , mesleki , çalışmalar

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Sitemize gelen maillerde Okul Öncesi öğretmenlerimizin mesleki çalışmalar konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ifade etmektedirler. Oysa ki Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde bu konu açıkça ifade edilmektedir.İşte ilgili yönetmeliğin ilgili hükmü;

Meslekle İlgili Çalışmalar

Madde 24- Okul öncesi eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenler, meslekle ilgili çalışmalarını eğitimin bitiminden 1 temmuza, eylül ayının ilk iş gününden eğitimin başlangıcına kadar olan sürede yaparlar.
Meslekî çalışmalarda; eğitim faaliyetleri, mevzuatta yapılan değişiklikler, eğitim metod ve teknikleri ile ilgili yenilikler ve gelişmeler, rehberlik, araştırma, plânlama, aile eğitimi konularına öğretmenler kurulu ve zümre öğretmenler kurulu kararları doğrultusunda yer verilir.
Meslekî çalışma programı okul yönetimi tarafından hazırlanır, il/ilçe millî eğitim müdürlüğünce onaylanır ve uygulanır.
(Ek fıkra: 20.2.2006/26086 RG) Öğretmenler, eğitim yılının sonundan 1Temmuza kadar yapacakları meslekle ilgili çalışmalarını, görev yerleri dışında bulunan görev yaptıkları okul türündeki bir okulda yapabilirler.

Meslekî çalışmalarını görev yerleri dışında tamamlayan öğretmenler, çalışmayı yaptığı il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinden alacakları bu çalışmalara katıldıklarını habermeb gösteren yazı ile hazırladıkları raporları 1 Eylül tarihinde görevli oldukları okul müdürlüklerine teslim ederler. Bu raporlar yönetici ve öğretmenlerle birlikte incelenir.

İlgili Yönetmelikte 2008' de yapılan değişiklik;

MADDE 12 – Aynı Yönetmeliğin 24 üncü maddesinin son fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.


"Köy ve beldelerde görevli okul öncesi eğitimi öğretmenleri, derslerin kesiminden 1 temmuza kadar yapılacak meslekle ilgili çalışmaları, okul yönetimi ve millî eğitim müdürlüğünün bilgisi dâhilinde yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir okul öncesi eğitim kurumunda yapabilirler. Meslekle ilgili çalışmaları tatil adreslerinde tamamlayan öğretmenler, bu çalışmalara katıldıklarını gösterir okul müdürlüğünden alacakları yazıyı, eylül ayının ilk iş gününde bağlı bulundukları millî eğitim müdürlüğüne teslim ederler. Bu yazının bir örneği de okul müdürlüğünce saklanır."
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

okul öncesi mesleki çalışmalar ,okul öncesi mesleki çalışmalar Öğretmen Forumu,okul öncesi mesleki çalışmalar yükle,okul öncesi mesleki çalışmalar download,okul öncesi mesleki çalışmalar indirmek istiyorum,okul öncesi mesleki çalışmalar ödev yükle,okul öncesi mesleki çalışmalar bedava, okul öncesi mesleki çalışmalar ÖDEV İNDİR,okul öncesi mesleki çalışmalar YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,okul öncesi mesleki çalışmalar eğitimokul öncesi mesleki çalışmalardosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Icon2 Okul Öncesi Öğretmenlerinden İmza Kampanyası sirlimen 0 1,412 12-03-2015, 17:38
Son Yorum: sirlimen
Icon4 MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı sirlimen 0 1,922 23-10-2014, 19:24
Son Yorum: sirlimen
  Meb Okul Öncesi Ve İlköğretim Çocuk Kulüpleri Yönergesi baba_can 0 2,373 29-08-2014, 17:05
Son Yorum: baba_can
  Sınıf ve Okul Öncesi öğretmenler yeni eğitim sistemi için eğitime alınacak sirlimen 0 1,810 04-06-2012, 0:33
Son Yorum: sirlimen
  Bakan Dinçer: En çok rehber ve okul öncesi öğretmenlerine ihtiyaç var sirlimen 0 2,017 04-12-2011, 22:48
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe