Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Okul öncesi eğitim artık zorunlu
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
okul , öncesi , eğitim , artık , zorunlu

Konu: 4,841
Mesaj: 13,396
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Okul öncesi eğitim önümüzdeki sene 32 ilde zorunlu hale gelecek. Engellilere ise ücretsiz!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 32 ilde, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların, kaynaştırma uygulamaları yoluyla okul öncesi eğitimlerini yaygınlaştırma ve ücretsiz olarak sağlama projesi üzerinde çalışıyor.

Bakanlık, okul öncesi dönemde kaynaştırma eğitiminin yaygınlaştırılması için bir proje hazırlıyor.

Çalışma, 573 sayılı Kanun Hükmünde Kararname´nin 7´nci maddesindeki "Tanısı konulmuş özel eğitim gerektiren çocuklar için okul öncesi eğitim zorunludur" hükmünden hareketle, devlet okullarında bu eğitimin ücretli olması, eğitim yöneticilerinin ve eğiticilerin kaynaştırma uygulamaları hususunda yeterli bilgilerinin olmaması neticesinde kaynaştırma yoluyla eğitim uygulamalarının etkililiğinin azalması gerekçesiyle yürütülüyor.

Proje, okul öncesi eğitimin gelecek yıldan itibaren zorunlu olacağı Amasya, Nevşehir, Çanakkale, Bilecik, Edirne, Karabük, Ardahan, Gümüşhane, Trabzon, Yalova, Karaman, Tunceli, Kilis, Bolu, Kırıkkale, Bayburt, Burdur, Kırklareli, Muğla, Düzce, Bartın, Artvin, Çankırı, Kütahya, Rize, Isparta, Kırşehir, Giresun, Uşak, Eskişehir, Sinop ve Samsun olmak üzere toplam 32 ili kapsıyor.

Projeyle, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına gitme oranının artırılması, eğitim verecek eğiticilerin kurslar ve seminerler yoluyla nitelikli eğitim vermelerinin sağlanması planlanıyor.

Ayrıca, veliler için düzenlenecek seminerlerle toplumda bilinçlendirme ve farkındalık düzeyinin artırılması da hedefleniyor.

Eğitimlerin sürdürüleceği okullarda valiliklerin koordinesinde eğitim ortamlarında bu öğrencilerin ihtiyacı dikkate alınarak tuvalet, rampa, destek eğitim odası gibi fiziki düzenlemeler yapılacak.

İllerde yapılacak faaliyetler ile çocukların velileri tarafından okula ödenmesi gereken aylık ücretin İl Özel İdaresi bütçesinden veya "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası dahilinde karşılanması planlanıyor.

Projenin Eylül 2009 tarihinde uygulamaya konulması, süresinin 1 yıl olması ve gerekli görülmesi halinde ise sürenin uzatılması öngörülüyor.

Kaynak:Haber3
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Okul öncesi eğitim artık zorunlu ,Okul öncesi eğitim artık zorunlu Öğretmen Forumu,Okul öncesi eğitim artık zorunlu yükle,Okul öncesi eğitim artık zorunlu download,Okul öncesi eğitim artık zorunlu indirmek istiyorum,Okul öncesi eğitim artık zorunlu ödev yükle,Okul öncesi eğitim artık zorunlu bedava, Okul öncesi eğitim artık zorunlu ÖDEV İNDİR,Okul öncesi eğitim artık zorunlu YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Okul öncesi eğitim artık zorunlu eğitimOkul öncesi eğitim artık zorunludosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Artık Atamalar Şubatta mı Olacak? sirlimen 0 1,125 11-02-2016, 11:04
Son Yorum: sirlimen
Icon5 24 Nisan Artık Tatil Değil sirlimen 0 990 09-04-2015, 23:57
Son Yorum: sirlimen
Icon2 Okul Öncesi Öğretmenlerinden İmza Kampanyası sirlimen 0 1,195 12-03-2015, 17:38
Son Yorum: sirlimen
Icon14 Artık Müfredat İle Görüşlerini Belirtebilirsiniz sirlimen 0 1,046 09-03-2015, 14:30
Son Yorum: sirlimen
  Liselerde Zorunlu Sınav Zamanı sirlimen 0 1,366 17-01-2015, 1:29
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe