Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğretmenlik , bir , sanattır , aynı , zamanda

Konu: 4,848
Mesaj: 13,397
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

ÖĞRETMENLİK BİR SANATTIR AYNI ZAMANDA
Öğretmenlik gül yetiştirme sanatıdır aynı zamanda. Öğretmen olmak okulu bir gül bahçesi görmektir. Gül bahçesindeki gülleri bin bir çeşit, bin bir renk görebilmektir öğretmenlik. Öğretmenlik güllerini kucaklar dolusu sevgiyle besleyebilmektir. Bıkmadan, usanmadan, erinmeden ve cömertçe harcamaktır sevgiyi, merhameti güllerine. Öğretmen olmak sevginin harcandıkça artan hikmetli bir kaynaktan geldiğine inanmaktır, iman etmektir aynı zamanda.
Öğretmen olmak, gül bahçesindeki güllerini “Güllerim” diyerek koklayabilmektir samimiyetle. Kokularını alabilmektir öğretmenlik, farkında olabilmektir farklı gül kokularının. Öğretmenlik güllerle konuşabilmektir; seslerle, bakışlarla ve hafif sevgi dokunuşlarıyla. Gülleri duyabilmektir öğretmenlik, anlayabilmektir onları. Öğretmenlik gülleri anladığını onlara hissettirmektir aynı zamanda.
Kapılar vardır göze ve duyulara açılır, kapılar vardır zihne açılır ve kapılar vardır gönle açılır. Öğretmen, bu kapıların hepsini usta ve hassas bir çilingir maharetiyle açabilendir aynı zamanda. Kolay değildir mutlaka bunu başarmak. Ama sanat icra etmek, sanatçı olmak da kolay değildir. Emek ister, sabır ister öğretmenlik. Gül yetiştirmek kolay değildir aynı zamanda; hele bin bir çeşit, bin bir renk olsun isterse öğretmen. Maharet, güllerin ne kadar narin olduklarını unutmadan bu sanatı icra etmektir.
Öğretmenlik zor bir sanattır. Sabır ister, güç ister, heyecan ister öğretmenlik. Güllerin kokusudur, rengidir ve kadife tenidir öğretmene güç veren heyecan veren. Öğretmenlik mis gibi gül kokularıyla, rengârenk güllerden beslenebilmektir aynı zamanda. Selam olsun gül besleme sanatını hakkıyla icra edenlere.
Muhammet YILMAZ
http://www.muhammetyilmaz.com
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

sirlimen hocam sağolun. ne güzel yazı.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 4,848
Mesaj: 13,397
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

(19-09-2010, 22:54)muallim Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sirlimen hocam sağolun. ne güzel yazı.

Sizde sağolun hocam biz sadece paylaştıkArkadas
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda ,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda Öğretmen Forumu,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda yükle,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda download,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda indirmek istiyorum,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda ödev yükle,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda bedava, Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda ÖDEV İNDİR,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda eğitimÖğretmenlik bir sanattır aynı zamandadosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe