Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


öğretmenle başım derttte!!!
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğretmenle , başım , derttte

Konu: 4
Mesaj: 63
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 01-06-2010

Konuyu yanlış yere açtıysam taşıyın lütfen.

Bugün yeğenimin öğretmeni matematikten klasik sınav yapmış. Basamak değerleri,ritmik saymalar sayı değerleri...vs şu ana kadar işlediği konular. 80 aldım deyince şaşırdım çünkü anlamadığı konu yoktu ödevlerdeki( matematik sevinci diye bir kitap var ordaki alıştırmalar)kendi hep doğru yapıyodu. kalktım okula gittim(biz etüde gitmediğimiz için erken çıkıyoruz öğretmen 17 öğrenciyle etütte kalıyor)Sınav kağıdını istedim ve gördüm ki basamak adlarını tam yazmamış mesela 63 sayısında rakamları okla gösterip 3e birler yazmış 6ya onlar yani basamağı deyimi yok. başka bir öğrencinin (100 alan ) kağıdında da o öğrenci birlik basamağı onluk basamağı diye yazmış onu tam doğru kabul etmiş. Ama O "basamağı "diye yazmış diye savundu hocam bu da birlik demiş deyince ben. Başka kağıtlardan neler çıkardı bilmiyorum. Güvenim yokoldu artık! Bizim öğretmenin sınıfta sevdiği ve sevmediği öğrenciler belli ki yeğenim sevmediklerinden! (Çünkü ben çok üstüne düşüyorum mutlaka rahatsız oluyordur. Ve işine d e karışıyorum. Hocam okuma takip formu yazdım alın dağıodtın dğiyorum mesela Ona kalsa belki d e yapmayacak öyle birşey. )

Sorum şu bu öğretmenin bu kağıdı değerlendirmesi eşitlik ve adalete uygun mu ?Madem tam cevap istiyorsa "birler basamağı" onlar basamağı" cevaplarını doğru kabul etsin??? Birlik basamağı demiyoruz ki burda ben kendimi suçlu hissettim çünkü ben çalıştırırken sayıyı yazarak üstten okla birler onlar yüzler binler bu böyle devam eder giderr atahan demiştim . yani ben puan almadım bu çözümlemeden. Ödevde de çocuk hep birler onlar diye yazmış yani sınavda kendince doğru yaptı. Ben mi yanlış bilgi verdim "basamağı" kelimesini ifade etmem şart mıydı? Sorunun kendisinde zaten basamak ifade geçmiyor mu nasıl soruyor? Moralim bozuldu 10 puan 10 puandır.90 alacakken neden 80 alsın?BU sınıfta ders çalıştırdıığm çocuk var hiçbir şey bilmiyordu 15in birler basamağınd akaç var dediğimde 4 diyodu .... O çocuk 75 aldı!!!! Bu çocuk 1 tlda 10 tane 100krş var diyo bana !!!20 tane 5 kuruş var diyor çok moralim bozuldu benşim eserim çünkü. Çok moralim bozuldu .Gözlerimden resmen yaşlar akıyor şu anda.

Başka okul ve öğretmen arayışına başlıyorum yarın .Bir okul var yakında öğretmen d e çok iyi dedi 5-6 veli ama acele davranmayıp başka da bakacağım.bu sınav bardağı taşıran son damla oldu benim için .yok saçınıçekmesi, yok kitapla vurması yok 40 sayfa ödev verip gece 12de yatınca geç derse girdiği için çöpe yollayıp cezalar vermesi sevmediği yeğenim sulu boyasını unutunca çöpe giderken sevdiği havlu kağıtla terini sildiği öğrenci unuttuğunda "bu takım çalışması arkadaşından kullanabilirsin" diye hoşgörülü davranması....vs.

Müdürden diğer öğretmene(diğer şubenin öğretmeni çok iyi erkek öğretmen ve sorunsuz ben de erkek istiyorum bayanlar sorunlu oluyor) geçmeyi istedim "ailevi sorunları olduğundan kendini çocuklara veremiyor "dedim ama ciddiye alıp kabul etmedi ki O da haklı bizim sınıftan isteyen çok kişi var her öğretmenin yapısı farklıdır deyip kestirip attı okul değiştircem adres sorunu karşıma çıkarsa ev tutucam ama o ev o adres olayınmı nasıl halledicem onu da bilmiyorum. Tek bildiğim bu öğretmenle 4 yıl geçmezzzzzzz!!!!!

Cevapla
(Son Düzenleme: 20-10-2010, 1:56, Düzenleyen: ***velinimet***.) .
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

velinimet, bir öğretmen olarak çok üzüldüm. hem yğeninize hemde o öğretmene. ben o öğretmen adına sizden özür diliyorum, bende öğretmenim.
böyle davranmak hiç öğretmene yakışmaz. öğretmeninin sınıfta sevmediği öğrenci olmamalı. olsada bunu veli veya öğrenciye hssettirmemeli. evet bu ÖĞRETMENLE 4 yıl geçmez. mutlaka değiştirin. artık okul mu olur öğretmen mi olur bilemem ama mutlaka değiştirin. okul müdürünün kıramayacağı insanlar olur. bulabilirseniz onlardan yardım alın. yoksa okul değiştirin. adres değişikliği her şehirde adres ile ilgli birimler var. bunu sorup öğrenin ben şu adrese taşındım deyin. artık istediğiniz mahalleye gidersiniz. yardımcı olduysam ne mutlu. allah yardımcınız olsun. ama öğretmenle okul dışında yani ders anında değil bu meseleyi enine boyuna konuşmak faydalı olabilir bunu deneyin. ondan sonra kararınızı verin.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 526
Mesaj: 1,937
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

siz açıkça yazmışsınız üzerine düşüyorum ve işine karışıyorum diye
bence tek sorun bu gibi , siz öğretmenle zıtlaşmış gibisiniz
öğrencilerle sorunu olduğunu pek sanmıyorum
öğretmenlerin ayırım yapabileceğini düşünmüyorum
bayan-erkek farketmez öğretmen öğretmendir herkesin evinde sorunu vardır
muallim hocamında dediği gibi karşılıklı görüşmeniz ve sorunları dile getirmeniz daha
mantıklı olacaktır

emininmki öğretmenlerin hepsi öğrencilerini ayırım yapmaksızın seviyordur
ve inş. yeğeniniz için en iyisine karar verirsiniz ...

Cevapla
.
Konu: 146
Mesaj: 1,278
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 22-05-2009

açıksası bende senin gibi düşündüm Fidansss

okul dışında uzlaşmacı bir şekilde görüşmeniz den olumlu sonuç alacağınızı düşünüyorum

(insan) , öyle bir kerim'e misafir olmuş ki, nihayetsiz rahmet hazinelerini ona açmış

Cevapla
.
Konu: 4,872
Mesaj: 13,413
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Bence biraz öğretmeni rahat bırakın X1
Öğretmeni devamlı baskı altında tutarak birşey yapamazsınız. Öğretmenin sınıfında sadece sizin yeğeniniz yok bir çok öğrenci var. Öğretmen arkadaşımızı beğenmiyorsanız en basiti sınıfını veya okulunu değiştirin. Ama dikkat etmeniz gereken nokta orda da aynı şekilde baskı uygulamayın. X1
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 526
Mesaj: 1,937
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

(20-10-2010, 17:55)sirlimen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bence biraz öğretmeni rahat bırakın X1
Öğretmeni devamlı baskı altında tutarak birşey yapamazsınız. Öğretmenin sınıfında sadece sizin yeğeniniz yok bir çok öğrenci var. Öğretmen arkadaşımızı beğenmiyorsanız en basiti sınıfını veya okulunu değiştirin. Ama dikkat etmeniz gereken nokta orda da aynı şekilde baskı uygulamayın. X1

A1.GIFA1.GIFA1.GIF

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

öğretmenle başım derttte!!! ,öğretmenle başım derttte!!! Öğretmen Forumu,öğretmenle başım derttte!!! yükle,öğretmenle başım derttte!!! download,öğretmenle başım derttte!!! indirmek istiyorum,öğretmenle başım derttte!!! ödev yükle,öğretmenle başım derttte!!! bedava, öğretmenle başım derttte!!! ÖDEV İNDİR,öğretmenle başım derttte!!! YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,öğretmenle başım derttte!!! eğitimöğretmenle başım derttte!!!dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe