Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğretmen - Veli İşbirliği
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğretmen , veli , işbirliği

Konu: 526
Mesaj: 1,937
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Çocuklar okulda ne öğrenirlerse öğrensinler, bu aileyle pekişmediği sürece öğrenilen gerektiği anlamı kazanmaz, öğrenme zorlaşır, öğrenilse de kalıcılığı azalır.
Bunun için veliler öğretmenle sürekli bir işbirliği içerisnde olmalı, öğrenilenin takibini yapmalı, ve bunu evde sürdürmeli.
Unutulmamalı ki; çocuk günün en fazla günün 7-8 saatini öğretmenle, kalanını evde ailesiyle geçirmektedir.
Her zaman için Aile eğitimde takipçi ve uygulayıcı olmalıdır.
Örnek Bir Hikaye:
Bir padişah çocuğunu gittiği medresedeki Hocası bir gün yaramazlığından dolayı döver. Çocuk bunu içine sindiremediğinden kızıp medreseden ayrılıp direk babasının yanına gider ve olanları anlatıp Hocasını babasına şikayet eder. Babası peki oğlum yarın senle beraber medreseye gidelim. Hocayla konuşalım der.
Padişah o akşam çocuğuna haber vermeden gizlice Hocaya gider. Hoşbeşten sonra padişah Hocam bizim çocuk dün herhalde edepsizlik etmiş zatıalinizi rahatsız etmiş. Sonra da gelip bana durumu anlattı. Biz bu çocuğa şöyle bir oyun düşünsek diyerek düşündüğü bir planı Hocaya söyler. Ertesi gün padişahla çocuk medreseye giderler. Onları Hoca karşılar. Padişah Hocam sen benim çocuğumu nasıl döversin bizim kim olduğumuzu bilmez misin? diye çıkışır. Daha önce anlaştıkları oyun gereğince Hoca sopasını kaptığı gibi padişah ve çocuğun üzerine yürümeye başlar.
Bunun üzerine padişah kaçmaya başlar. Babasının kaçtığını gören çocuk da kaçmaya başlar. Çocuk bakar ki burada padişah hiçbir hükmü yok. Hocanın borusu ötüyor bu olaydan sonra problem çıkarmadan uslu uslu okula gitmeye devam etmiş.
Devamlı olarak, öğretmen- aile işbirliğinde ; hem öğretmen, hem aile hem de çocuk kazançlı çıkacaktır... Sizce işbirliğine değmez mi??

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Kesinlikle değer )
Post_thanks

Cevapla
.
Konu: 146
Mesaj: 2,085
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 10-11-2009

veli olanlar hemen nasıl belli oluo Biggrin
Însan, beden gözüyle renklere , kalp gözüyle de gerçeklere muhatap olur...

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

veliyle uğraşanlarda öyle E010E010E010

Cevapla
.
Konu: 526
Mesaj: 1,937
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğretmen - Veli İşbirliği ,Öğretmen - Veli İşbirliği Öğretmen Forumu,Öğretmen - Veli İşbirliği yükle,Öğretmen - Veli İşbirliği download,Öğretmen - Veli İşbirliği indirmek istiyorum,Öğretmen - Veli İşbirliği ödev yükle,Öğretmen - Veli İşbirliği bedava, Öğretmen - Veli İşbirliği ÖDEV İNDİR,Öğretmen - Veli İşbirliği YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğretmen - Veli İşbirliği eğitimÖğretmen - Veli İşbirliğidosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe