Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğretmen , öğrencisiyle , neden , facebookta , arkadaş , olmamalı

Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

ÖĞRETMEN ÖĞRENCİSİYLE NEDEN FACEBOOKTA ARKADAŞ OLMAMALI (11 SEBEP )


1-Diyelim ki ülkücü,solcu,komünist,cemaatçi takılıyosunuz, bu paylaşımlarınıza yansıyor,öğrencileriniz sizin siyasi görüşünüzü öğrenince size karşı sempati vaya antipati duyacaktır.2-İsmi UĞUR olan bir arkadaşımsınız mesela, lise arkadaşım, biz kendi aramızda size UGİ diyorduk. Size UGi diye hitap etcem, bakıyom çoluk çocuk var. Şimdi size UGGİİİ desem, onlar da size UGGGi diycekler belki yarın okulda.3-Fotolarınız var çeşit çeşit,her ortamda, her şekilde, her kıyafetle,herkesle,elinizde silahla piknikte veya masanızda içkiyle… Çocukların bunları görmesi çok güzel bi şey olmasa gerek.4-Siz öğrencilerimi tanıyayım düşüncesiyle ekliyosunuz ama onlar da sizi tanıyor ve yavaş yavaş. Tavırları da ona göre şekillenecek artık…5- Çocuklar öğretmenlerin her halini görünce,mesleğin itibarı zedeleniyor. Aaa öğretmen de bilmem bu filme gitmiş,. Aaa öğretmen de şöyle bi fıkra paylaşmış… Aaa öğretmen de bu yanlışı yapmış falan filan…6- Bazı öğrenciler gerçekten değerli ve zararsızdır,onu eklersiniz. Arkadaşını eklemek istemezsiniz,ayrım yapmış olursunuz. O da pek iyi bi şey değil kanımca. Belki eklediğiniz çocuk eklemediğiniz çocuklara hava atacak “hoca seni sevmiyor” diyerek.7- Bir arkadaşınızla rahat rahat konuşacaksınız, çocuklar buna şahit olacak, kendinizi gererek yapmacık cümleler kuracaksınız,bu sefer de o sohbetin tadını alamayacaksınız.8-Yüzgöz olma durumu kuvvetle muhtemel.9- Sizi gören öğrenciler,sizin üzerinizden başka arkadaşlarınıza da ulaşma fırsatı buluyor. Arkadaşınızın sizde etiketlenmiş olduğu fotoğraflar da görülüyor çoğu kez.10 - İşin özü bir tane bile fayda göremedim bu çocuk ekleme işlerinden… Sadece her fotoğrafa yorum yapıyolar :”çok güzelsiniz,çok cicisiniz,çok yakışıklısınız.” Bu mudur yani???11-Yani,profil benim kardeşim,istediğimi eklerim demek mantığı yukardaki sebeplerin hiçbirini gözardı etmemize sebep olamıyor.Sadece biz görmezden gelmiş oluyoruz,hepsi bu. Ya da savunma mekanizmalarından İNKAR'ı seçiyoruz.Çocukları tanımak için, sadece onlara uygun paylaşımları yapabileceğiniz bir profil oluşturabilirsiniz.


ÖNEMLİ NOT: "Ben ciddi manada her şeyin farkındayım,otokontrolüm çok iyi,ideal bir öğretmenim, ben öğrencimi eklesem de sadece ve sadece ona faydalı olurum,hiç bir sakıncası olmaz" diyen arkadaşlar muhakkak ki olacaktır. Onlara saygımız sonsuz,ellerinden de öperim. Ama sanki hiç bir öğretmen hiç bir HATA, ki demeye dilim varmıyor, yapmıyormuş gibi gereksiz ve neredeyse gerçekdışı bir düşünce ile konuya yaklaşmayın,sizden istirhamım budur. Muhabbetle ve sevgiyle kalın.

-Alıntı-
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
(Son Düzenleme: 18-01-2011, 0:27, Düzenleyen: sirlimen.) .
Konu: 146
Mesaj: 2,085
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 10-11-2009

hocam çok önemli bi konu gerçekten çok teşekkürler...bi de bazıları da diyor ki ; benim saklayacak birşeyim yok :) bu dusunce bence saflik düşüncesidir sanki herkes birşey saklamak için mi uğraşıyo böyle diyen insanların çoğu büyük sırlar taşıyo...bi de özellikle lise çağlarinda erkek veya kız öğrenci farketmez garip platonik duygular duyabiliyor...hele bi de karşılık görünce :(...ama bilgetürk hocam çok önemli bi konu teşekkürler tekrardan..
Însan, beden gözüyle renklere , kalp gözüyle de gerçeklere muhatap olur...

Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

ben de değerli yorumun için teşekkür ederim yiğidim :)
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.
Konu: 0
Mesaj: 1
Cinsiyet:
Kıdem: 12-11-2011

teşekkür ederim

Cevapla
.
Konu: 0
Mesaj: 27
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 29-09-2012

çocuklar oyun için açıyor,Çocuktan çok ailesi takip ediyor sizi zaten...

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı ,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı Öğretmen Forumu,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı yükle,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı download,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı indirmek istiyorum,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı ödev yükle,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı bedava, Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı ÖDEV İNDİR,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalı eğitimÖğretmen Öğrencisiyle Neden Facebookta Arkadaş Olmamalıdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe