Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğretmen Açığından MEB in B Planı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğretmen , açığından , meb , in , b , planı

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

YÖK Denetleme Kurulu'nun ön soruşturmada KPSS'de kopyayı işaret etmesi üzerine öğretmen atamalarını erteleyen Milli Eğitim Bakanlığı, sürecin uzamasına karşı B planı üzerinde çalışıyor.

Cumhuriyet Savcılığı'nın kopya iddiaları üzerine başlattığı soruşturmanın sonucuna göre atama tarihini yeniden belirleyecek olan Bakanlıkta "Sürecin çok fazla uzamayacağı" görüşü hakim. Ancak Bakanlık, hukuki sürecin uzaması ihtimaline karşı da 2010-2011 eğitim-öğretim yılı için ilk etapta acil olan yaklaşık 40 bin öğretmen açığını kapatmak amacıyla vekil öğretmenleri göreve çağırmaya hazırlanıyor.

Öğretmen açığı özellikle İstanbul ve Ankara ile Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde var.

"DELİL OLURSA, SINAV İPTAL"

Kopya iddialarını araştıran YÖK Denetleme Kurulu, kopya çekenlerle ilgili yasal yetkisi olmadığı için soruşturmayı Cumhuriyet savcılığına devretti. Kurul, KPSS'de 100 ve üzeri net puan çıkaranların savcılık tarafından sorguya çekilmesini talep etti.

Ayrıca bu kişilerin telefon kayıtları ve bilgisayarlarının incelenmesini isteyen YÖK Kurulu, 'hotmail' uzantılı maillerin soruşturulması için ilgili firma ile görüşülmesinin şart olduğunu kaydetti. Elektronik posta yoluyla soru sızdırılmasını ciddiye alan YÖK Denetleme Kurulu yetkilileri, Eğitim Sen'in, soruların bir merkezden bir kişinin e-mail adresine yerleştirildiği yönündeki iddiası için ise "Soruyu sızdıranlar Isparta'daki adayın e-mail adresi yerine pekala YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın email adresine yerleştirebilirdi. Burada hotmail'in vereceği bilgiler önem taşıyor" dedi.

Savcının da kopyaya ilişkin herhangi bir hukuki delile ulaşması durumunda kopya çekenlerin ayırt edilemeyeceğini belirten YÖK yetkilileri, bu durumda sınavın tümünün iptalinin söz konusu olabileceğini dile getirdi.

SABAH
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğretmen Açığından MEB in B Planı ,Öğretmen Açığından MEB in B Planı Öğretmen Forumu,Öğretmen Açığından MEB in B Planı yükle,Öğretmen Açığından MEB in B Planı download,Öğretmen Açığından MEB in B Planı indirmek istiyorum,Öğretmen Açığından MEB in B Planı ödev yükle,Öğretmen Açığından MEB in B Planı bedava, Öğretmen Açığından MEB in B Planı ÖDEV İNDİR,Öğretmen Açığından MEB in B Planı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğretmen Açığından MEB in B Planı eğitimÖğretmen Açığından MEB in B Planıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çubukçu: 10 bin öğretmen Haziran'da, 30 bin öğretmen Ağustos'da alınacak sirlimen 2 2,659 21-04-2010, 20:00
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe