Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğrenciyi , aleni , tenkit , kendisine , güven , duygusunu , azaltır

Konu: 4,841
Mesaj: 13,390
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Manavgat Özel Sema İlköğretim Okulu rehber öğretmeni Arif Özutku, okulların açılmasına sayılı günler kala velilerin öğrencilerin okula intibak sıkıntısı çekmemesi için çocuklarıyla yakından ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

20 Eylül'de yaklaşık 15 milyon öğrencinin ders başı yapacağına dikkat çeken rehber öğretmen Arif Özutku, eğitim ve öğretimin temelini öğretmen, veli ve öğrenci saç ayağının oluşturduğunu belirtti. Özutku, anne ve babaların yeni eğitim ve öğretim yılına başlarken çocuklarına moral ve motivasyon desteği vermesinin okula alışmada pozitif etki yapacağını kaydetti. Yeni eğitim ve öğretim sezonunun başında bir öğrencinin okula alışmasının zor olacağına dikkat çeken Özutku, öğrenci, öğretmen ve veli üçgeni diyaloğu düzgün yapılmadığı sürece okula alışma ve derslere konsantre olmada her zaman sıkıntının olacağını ifade etti.

Özutku sözlerini şöyle sürdürdü: "Yapılan akademik araştırmalar da başarılı öğrencinin en önemli hususiyetlerinden birisinin velisinin okul ile diyaloğu olduğunu ortaya koymuştur. Okul ile diyaloğu devam ettiren okul aile işbirliğini tesis eden veliler bunun neticesini çocuklarının okul başarısına yansıdıklarını görmüşlerdir. Okula ve öğretmene karşı soğuk bir veli mantığı öğrencinin dünyasına aynıyla yansıtmaktadır. Öğrencide hak ettiği değeri bulamayınca eğitim süresince öğretmen ona yeteri kadar tesir edememektedir.Eğitim sürecinde bir öğretmenin çocuğun karşısında aleni veya dolaylı tenkit etmemelidir. Aleni bir şekilde tenkit olursa bu çocukta da güven kaybına sebep olmaktadır." diye konuştu.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 4
Mesaj: 63
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 01-06-2010

Ben de bunu diyorum işte!Yeğeniminsınıfında bir arkadaşı var çok zeki bir çocuk ama matemamatikte bir soruya yanlış cevap verince öğretmen kitapla kafasına vurup" çok dikkatsizsin" demiş. Zil çalıp dışarda bekleyen annesini görür görmez de yüksek sesle çok dikkatsiz diye annesine bağırmış.Aynı çocuğa başka arkadaşı önce vurmuş O da Ona vurunca öğretmen bağırmış "sınıf düzenini bozuyorsun "diye.Çok da gururlu bir çocuk hep annesine ağlayarak anlatır. Benim yeğenim öyle değildir anlatmaz da başka çocuklar bana söyler. Okuma hızı 95 olan bu çocuk bu ara kitap okumayı da bırakmış annesi "benim de şevkim gitti "diyor:( Gerisini düşünün... Bir de "siz almazsanız öğretmen alın diyecek "diye beni tenkit ediyosunuz????
..Bu milli eğitimden sorumlu olanlar çocuk sevmeyenleri neden öğretmen yapar anlamam???...

Cevapla
(Son Düzenleme: 26-10-2010, 5:00, Düzenleyen: ***velinimet***.) .
Konu: 4,841
Mesaj: 13,390
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Velinimet hanım bence yeğeniniz fazla bile kalmış o sınıfta öğretmen gözünüzde bitmiş sizin. Yeğeninizin yanında da bu şekilde konuşmalar yapıyorsanız onun gözünde de bitmiştir. A100
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

sadece öğrenci değil insan bile sürekli tenkit edilirse kendine güveni kalmaz.Yapma
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır ,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır Öğretmen Forumu,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır yükle,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır download,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır indirmek istiyorum,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır ödev yükle,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır bedava, Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır ÖDEV İNDİR,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltır eğitimÖğrenciyi aleni tenkit kendisine güven duygusunu azaltırdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe