Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğrencinin , kitap , okuyacak , zamanı , yok

Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Lise öğrencileri arasında teknolojik ürünlerin kullanımı çok yaygın. Cep telefonunu günlük yaşamlarında önemli bir ihtiyaç olarak gören gençler, gün içinde önemli bir zaman dilimini, teknolojik aygıtların kullanımıyla geçiriyorlar. Bu yüzden de kitap okumaya hemen hiç zaman kalmıyor!

Özel MEF Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi’nce “Lise öğrencilerinin yeni teknoloji ürünleri kullanım alışkanlıkları ile değer sistemleri üzerine bir çalışma’’ gerçekleştirildi. Bu çalışma, İstanbul’da 14-18 yaş arasında bulunan 533 lise öğrencisiyle yapıldı.

Çalışmada katılımcılara, yaşamlarında zorunlu bir kısıtlama durumu söz konusu olsa, nelerden vazgeçebilecekleri soruldu. Bu soruya yanıt veren gençlerin yüzde 52.2’si cep telefonundan, yüzde 36.8’i kitaplarından, yüzde 57.6’sı giysilerinden, yüzde 45’i bilgisayarından, yüzde 45’i müzikçalarından asla vazgeçemeyeceğini belirtti.

Gençlerin yüzde 41.3’ü, “Bilgisayar ve oyuna dalıp yemeği ve insanlarla konuşmayı unutmak” sorusunu “hiçbir zaman” olarak yanıtladı. Ancak, “ara sıra” (yüzde 25.3) ve “bazen” (yüzde 18.4) yanıtlarının toplam yüzdesine bakıldığında yüzde 58.7’lik bir oranın ara sıra da olsa bilgisayar nedeniyle bunları unuttuğu sonucu çıkıyor. “Cep telefonu kullanamadığında gergin hissetmek” konusuyla ilgili soruya verilen “biraz” (yüzde 29.1) ve “çok” (yüzde 23.4) yanıtları, gençlerin, yaşamlarında cep telefonu olmadan kendilerini oldukça gergin hissedebileceklerini gösteriyor.

(Cumhuriyet)
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

teknolojinin yanlış kullanımı demek daha doğru olur.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok ,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok Öğretmen Forumu,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok yükle,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok download,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok indirmek istiyorum,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok ödev yükle,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok bedava, Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok ÖDEV İNDİR,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğrencinin kitap okuyacak zamanı yok eğitimÖğrencinin kitap okuyacak zamanı yokdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Liselerde Zorunlu Sınav Zamanı sirlimen 0 1,575 17-01-2015, 1:29
Son Yorum: sirlimen
  Bir öğrencinin yılda 1500 saati tv karşısında geçiyor sirlimen 2 2,543 03-11-2009, 11:50
Son Yorum: muallimKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe