Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Nimet Çubukçuya Çağrı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5



[-]
Etiketler
nimet , çubukçuya , çağrı

Konu: 4,841
Mesaj: 13,396
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Gelişmiş, gelişmekte ve hatta üçüncü dünya ülkelerinde bile iki yabancı dil zorunlu üçüncü yabancı dilde seçmelidir. Yabancı Dile hakim ancak bu şekilde olunuyor ve öğretiliyor. Lütfen bunu araştırınız.

Sayın Çubukçu lütfen araştırınız.

Ve buna kısacası, Matematikten, Fenden, inanın anadillerinden ve buna tüm derslerden daha da önem vermektedirler. Tabi ki Sayın Bakan bunu araştırabilirsiniz. Zaten AB müzakere ve uyum başlıklarında açıkç ve net bir şekilde görülmektedir. Bu ülke yalnızca İngilizce ve Arapça dillerinin esareti ve güdümü altında değildir.

Sayın Bakan norm kadrodan bahsederken ihtiyacımız kadar alıyoruz dedi. Buna ben itiraz ediyorum. Ve bu ülkede buna tüm eğitim camiası itiraz ediyor. Bakanım, bizde artık sizin kadar norm kadro açığına, açıkçası okullarda ki öğretmen ihtiyaç bilgisine sahibiz.

Eski MEB Sayın Çelik gibi gözümüzün içine baka baka, açıkçası Sayın Çelik in toplumu yanıltan söylemlerini sizden beklemiyoruz. Bu söylemleri daha MEB e hakim olamayışınıza bağlıyoruz.

Örnekle; İHL normalde bir İlde bir adet, hadi fazlasını vereyim bilemedin iki adet Okulu Varolsun. Değil mi? Peki Sosyal Bilgiler, Truzim, Fen ve özellikle Anadolu Liseleri İllerde ortalama ne kadar var? Biliyor musunuz? Yalnızca, en az bir İlde Anadolu Lisesi sayısı 15 adettir. Değil mi? Kimsenin ekmeğine diyeceğimiz yok. İHL Liselerine her dönem de ihtiyaç olmamasına rağmen Arapça öğretmeni ataması var mı? Var. Bunu da biliyoruz.

Peki yalnızca Anadolu Liseleri kaideye alarak, her İlde en az 15 tane Anadolu Lisesi olamasına rağmen. Bu Liselerde İKİNCİ YABANCI Dil ZORUNLU değil mi? Evet zorunludur. Ve bunların geneli de İKİNCİ YABANCI DİLİ ALMANCA mıdır? Almanca. Şimdiye kadar atama var mı? Yok denilecek kadar ataması yok. Allah aşkına hiç baktın mı kaçında İKİNCİ YABANCI DİL ALMANCA ÖĞRETMENİ var. Ve Almanca öğretmen branşında ne kadar Almanca öğretmeni ataması yapılmış?

Ben bıraktım kaçında öğretmen yokunu, kaçında öğretmen var? Şimdi doğruya doğru sizin samimiyetinize güvenerek bu konu ile ilgili bilgiye sahip misiniz? Açıkcası değilsiniz. O zaman Sayın Hüseyin Çelik'in eski söylemlerinden lütfen vazgeçin. İhtiyacımız bu kadar demeyin.

Biz her şeyi biliyoruz. Eski ME Bakanı başarılı olmuş olsaydı ve sevilen bir kişi olmuş olsaydı şu an Bakanlık koltuğunda o oturur olurdu. Siz değil. İstemeyerek koltuğunu bırakıp çekip gitmek zorunda kalmazdı.

Gidişinin sebebi işsiz öğretmenlerin feryadıydı. Şimdi Siz bu işsiz öğretmenlerin feryadını çözmek için bakanlık yapın. Yok diyor isen; ben çözemem lütfen Bakanlıktan ayrılın. Sizi sevenleri üzüp hayal kırıklığına uğratmanıza hakkınız yok. Sizi seven eğitime gönül vermiş bu işsiz Almanca öğretmenin, sizi seçip MEB koltuğuna layık görmüş bu Vatandaşın gelin sözünü dinleyin. Ve hata yapmayın. Gönülleri kırmayın.

Caner CAN
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Nimet Çubukçuya Çağrı ,Nimet Çubukçuya Çağrı Öğretmen Forumu,Nimet Çubukçuya Çağrı yükle,Nimet Çubukçuya Çağrı download,Nimet Çubukçuya Çağrı indirmek istiyorum,Nimet Çubukçuya Çağrı ödev yükle,Nimet Çubukçuya Çağrı bedava, Nimet Çubukçuya Çağrı ÖDEV İNDİR,Nimet Çubukçuya Çağrı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Nimet Çubukçuya Çağrı eğitimNimet Çubukçuya Çağrıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz sirlimen 0 1,626 18-01-2010, 1:10
Son Yorum: sirlimen
Icon4 Sendikalardan Çubukçuya Sözleşmeli Öğretmen Tepkisi sirlimen 0 1,324 17-12-2009, 22:28
Son Yorum: sirlimen
  Nimet Çubukcunun ilk mesajları sirlimen 0 1,164 07-05-2009, 18:45
Son Yorum: sirlimen
  Nimet Çubukcu kimdir? sirlimen 0 1,451 02-05-2009, 17:22
Son Yorum: sirlimen



Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe