Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Mükemmel Anne Yasası
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
mükemmel , anne , yasası

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Yıllarca süren araştırma ve çalışmalardan sonra pedagoglar, anneler için çeşitli maddelerden oluşan bir ‘Mükemmel Anne Anayasası’ hazırladılar. Binlerce anneyle görüşüldükten sonra sıralanan öneriler, bir rehber niteliğinde.
Çocuklara zaman ayırın
Bilirsiniz, çocuklar en olmadık zamanlarda size sorular sorarlar, onlarla ilgilenmenizi isterler. İki eliniz kanda da olsa, çocuğunuzu düş kırıklığına uğratmamalısınız.
O dakikada sizin için en önemli iş, çocuğunuzla ilgilenmek olmalı. ‘Şimdi işim var. Sonra konuşuruz’ gibi sözler, çocuğu büyük düş kırıklığına uğratır, özgüvenini kaybetmesine neden olur. Çocuk, her zaman anne ve babası için en önemli kişi olduğunu bilmeli.
Kural sayısını azaltın
Eğer çocuğunuza çok fazla sayıda kural sıralar, bunlara uymasını isterseniz, evinizde kuralsızlık dönemi başlar. Çocuğun gece yatmaya biraz daha geç gitmesiyle, dünyanın sonu gelmez. Çocuğa her gece belli bir saatte uyuması gerektiğini söylemek ve bu kurala mutlaka uyulmasını istemek, tepki oluşturur. Evde uyulması gereken en önemli kurallar, çocuğa her zaman doğruyu söylemek, annesinden izinsiz hiç bir iş yapmamasını sağlamak ve de yabancılarla konuşmasını yasaklamaktır. Bunların dışında çocuğu robot gibi bazı emirlerle yaşamaya zorlamak yanlış olur.
Süper olmayın
Çocuklu evlerde, kadının işleri her zaman başından aşkın olur. Aynı anda birkaç işi birden yapmaya kalkışan anne, sonunda hiç bir işi doğru dürüst yapamaz ve çocuklarının karşısında zor duruma düşebilir. Paniğe kapılmadan her işi sırasıyla yapmak, çocuğa da iyi bir örnek olur. Çocuklar baskıya ve telaşa sert tepki verirler. Onların huzurunu bozmamak için, siz de sakin ve sabırlı olmak zorundasınız. Kimse sizden süper kadın gibi davranmanızı beklemiyor.


Teşekkür etmeyi öğrensinler
Gerçi günümüzde insanlar, özellikle aile üyeleri birbirlerine teşekkür etmeyi pek akıllarına getirmiyorlar, ama siz çocuklarınıza teşekkür etmenin önemini öğretmelisiniz. Siz ona bir hediye verdiğiniz zaman, çocuğunuz size teşekkür etmeli. Çocuk, hiçbir zaman annesinin babasının ve yakınlarının ona hizmet etmek, istediklerini vermekle yükümlü olduğunu düşünmemeli. Yapılan her güzel hareketin karşılığının, en azından bir teşekkür olduğunu bilmeli.
Suçluluk duymayın
Her anne, zaman zaman çocuk yetiştirmenin zorluğundan ve de özgürlüğünü kısıtlamasından yakınır. Hayatınızın tekdüze olduğunu düşünerek üzülürsünüz. Sonra da bunları aklınıza getirdiğiniz için kendinize kızar, suçluluk duyarsınız. Sakın böyle bir duyguya kapılmayın. Annelik gerçekten zor ve sıkıcı bir görev olabilir. Çocuk yetiştirmek, iğneyle kuyu kazmak gibidir. Zaman zaman durumunuzdan şikayet ettiğiniz için suçluluk duymayın. Eğer suçluluk duyarsanız, çocuğunuza karşı gerektiğinden fazla hoşgörülü davranırsınız ve aranızdaki ilişkinin düzeni bozulabilir.

kadinsaglik.net

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Mükemmel Anne Yasası ,Mükemmel Anne Yasası Öğretmen Forumu,Mükemmel Anne Yasası yükle,Mükemmel Anne Yasası download,Mükemmel Anne Yasası indirmek istiyorum,Mükemmel Anne Yasası ödev yükle,Mükemmel Anne Yasası bedava, Mükemmel Anne Yasası ÖDEV İNDİR,Mükemmel Anne Yasası YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Mükemmel Anne Yasası eğitimMükemmel Anne Yasasıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anne adayına söylememeniz gereken 10 şey sirlimen 0 2,399 17-06-2011, 14:30
Son Yorum: sirlimen
  Anne - Baba Mesuliyeti eğitimsokağı 0 1,527 30-07-2010, 23:44
Son Yorum: eğitimsokağı
  Anne Olmak Bir Sanattır eğitimsokağı 3 2,533 10-06-2010, 15:00
Son Yorum: DİLEK
  Anne – Baba Olmanın Büyük Gücü eğitimsokağı 0 1,959 09-06-2010, 23:26
Son Yorum: eğitimsokağı
  Anne Baba Mesuliyeti eğitimsokağı 0 1,792 08-06-2010, 23:41
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe