Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı?
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
müdür , yetkililer , üvey , evlat , mı?

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009Kimdir müdür yetkililer ne iş yaparlar, hangi şartlarda çalışırlar, bu soruların yanıtlarını vermeden müdür yetkililerin haklarını tartışmak biraz havada kalabilir.
öncelikle müdür yetkilerin hangi işlerden sorumlu olduğunu, görevlerinin neler olduğunu biraz sıralayalım isterseniz.
Müdür Yetkililer göreve başladıkları andan itibaren tüm sorumluluğu üzerlerine alarak atanmış olduğu Okulu açarlar, öğrenci kayıtlarını yaparlar, okulu eğitime öğretime hazırlar boya badana işlerini yerine getirirler. Okulun tuvaletlerinden, elektrik işlerinden tutunda temizliği, dersliği, bahçesi her şeyinden sorumludurlar.
öğretmenlerin göreve başlaması, ayrılması, maaşları, ders ücretleri ve özlük haklarının devamı işleyişi, derslerin uygulanışı, karne, diploma, mezuniyet işlemleri, TİF işlemleri modülü, özlük modülü, e_okul ve tüm bilgisayar aracılığı ile yapılan hizmetlerin tamamından sorumludurlar.
İstanbul, Ankara veya herhangi bir il merkezinde bulunan okullarda yapılan tüm işlemler müdür yetkilinin çalıştığı okulda da yapılır üstelik sicil amiridir aynı zamanda müdür yetkililer, sicil formu doldururlar, ve attıkları imzada okul müdürü diye yazar. Bu görevleri yerine getirirken müdür yetkililerin ne tür zorluklarla karşılaştıklarını siz değerli ziyaretçilerimizin takdirine bırakıyoruz.
Attıkları her imzadan sorumludur müdür yetkililer,Hata yaparlarsa bir okul müdürü nasıl sorgulanır hangi cezaları alırsa aynısını bu arkadaşlara da uygularsınız.
üstelik ben bu görevi almıyorum yapmak istemiyorum deme şansları da yoktur. Başlama tarihleri bellidir ancak bitiş tarihleri yoktur. Okuldan ayrılıp tayini çıkana kadar okulun sorumlusudur. Okullarıyla ilgili işlemler için, toplantılar için il veya ilçe merkezine gitmek zorundadırlar kimse onlara sormaz nasıl geleceksin hocam aracın varmı?Ulaşım sağlanabiliyor mu diye?Fakat toplantılara katılamadılar mı hemencecik sorar amirler hocam toplantı olduğunu bilmiyor muydun diye.Yinede müdür yetkililer giderler toplantılara mağrur duruşları ile ben geldim buradayım diye dimdik dururlar.Okul için yol giderlerini de kendi ceplerinden öderler.
İşin ilginç tarafı nedir biliyor musunuz genç ve acemi oldukları için görevlerine o kadar dikkat ederler ki çok az hata yaparlar. Kendilerini yetiştirirler çünkü yaparak yaşayarak öğrenmek zorundadırlar.Bir bakıma, yönetici akademisi uygulama okulundan mezun olurlar. Hazır yetişmiş yöneticidirler. Tek eksikleri daha az öğrenci ve öğretmenle çalışmış olmalarıdır. Karşılıksız görevi benimsemişlerdir almadan vermeyi öğrenmiş, ilke edinmişlerdir.
Biz aslında farkında olmadan önemli bir iş yapıyoruz , yerinde yönetici yetiştiriyoruz. Binlerce okulumuzu onlara emanet ederek.


Buraya kadar her şey iyi güzelde onlara hak ettikleri değeri verebiliyor muyuz? İşimize geldiği zaman sen idarecisin diyende biziz, işimize gelmediği zaman sen yönetici değilsin diyende maalesef yine biziz.


İlk defa 2000 li yıllarda Yönetici formlarında adları geçti müdür yetkililerin, daha sonraki yönetmeliklerde belirli ve belirsiz yine gündeme geldiler. Nihayet 2006 Yılında yapılan Müdür Yardımcılığı sınavında sizin sınava girmenize gerek yok.SİZ ZATEN İDARECİSİNİZ dedik.Ancak müracaatlarda bu fedakar yöneticilere siz ŞöYLE BİR KENARDA DURUN HELE BAKALIM demedik mi?


Görevlendirme olmayan kadrolu Müdür yetkililere gereken önemin verilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Tecrübeleri ve deneyimlerini bir kenara atmamalıyız. Yönetmeliğin verdiği hakkı kendilerine teslim etmeliyiz madem yönetmelikte -C- tipi okul müdürü saydık o halde müracaatlar sırasında bu fedakar öğretmenlerimize zorluk çıkarmayalım. Zaten müdür yetkilileri müdür yardımcığı sınavına almayarak bir hata yaptınız.Bu hatanızı düzeltmek için iki yılı aşkın bir zamandır bir çabada göstermediniz.Artık müdür yetkililere haklarını vermenin zamanı gelmedi mi sayın yetkililer.Müdür yetkilileri okul müdürlüklerinde değerlendirmeyi düşünmüyor musunuz?Yönetici atamalarının yapılmakta olduğu şu günlerde umarız müdür yetkililere ülkemiz eğitimine katkıda bulunma şansını yarışmaya katılmak şartıyla verirsiniz.
Sınava alınmayan Müdür Yetkililer hala idareci olmak için sizleri beklemektedir sayın Bakan bu konuda siz bir şeyler yapmayı düşünmüyorsanız illaki yaptığınız uygulamalara itiraz edecek bunu yargıya taşıyacak birileri vardır. Kamudanhaber sitesi olarak Müdür Yetkililerin Sesi olmaya devam edeceğiz ve Müdür Yetkililer ile ilgili teknik analizleri ve haklarını nasıl almaları gerektiğini bir dilekçe örneği ile ilerleyen günlerde gündeme getireceğizYukarıdaki haberi sitemiz editörü Ahmet PEKYüREK 2006 sınavına alınmayan Müdür yetkililer adına yazmıştı.


Bakanlık nihayet 2006 yılındaki yanlışından dönerek bütün adaylara sınırlama koymadan sınava aldı ve herkes gibi müdür yetkililer de bu sınava girdi. Şimdi birileri çıkıp Müdür Yetkililiği dava ediyor. Neymiş efendim Fen Bilgisi öğretmeniymişde Müdür yetkili olma şansı yokmuş bunu dava ediyor.Yahu adama gülerler. Şimdi birisi de çıksa ben neden Müsteşar olamadım diye dava açsa ne derler.


Zaten daha önce 2006 yılında sınava alınmayan bir müdür yetkili arkadaşımız Danıştay!a dava açmıştı. Meb verdiği savunmada Müdür yetkilik 3. kademe yöneticiliği demişti.


Danıştay'da bu savunmayı uygun görüp davayı düşürmüştü. Kısaca Danıştay bile Müdür yetkililiğin 3. kademe yöneticiliği olduğunu kabul ederken bazı branş öğretmenlerimiz hala ısrar etmekte ve Bulanık suda balık avlayarak yönetici atama sürecine balta vurmaya çalışmaktadırlar.
Yönetici atamaları bir an önce yapılmalıdır.

kamudanhaber.com
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? ,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? Öğretmen Forumu,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? yükle,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? download,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? indirmek istiyorum,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? ödev yükle,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? bedava, Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? ÖDEV İNDİR,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Müdür Yetkililer Üvey Evlat mı? eğitimMüdür Yetkililer Üvey Evlat mı?dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Müdür Yardımcılığına Başvuru Yeterli Sayıya Ulaşmadı sirlimen 0 834 20-05-2017, 10:23
Son Yorum: sirlimen
  Müdür Yardımcılığı Sınavı 32 ilde 20 Mart 2016 da sirlimen 0 1,495 17-11-2015, 1:37
Son Yorum: sirlimen
  Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. baba_can 0 1,971 10-07-2015, 14:17
Son Yorum: baba_can
  MÜDÜR VE ÖĞRETMENLER AMAN AMAN! baba_can 0 1,213 07-10-2014, 16:12
Son Yorum: baba_can
  Öğrenci Saldırısına Uğrayan Müdür Yardımcısı Hayatını Kaybetti sirlimen 0 1,586 03-06-2014, 22:25
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe