Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
meb , tarlada , çalışan , çocuklar , için , yol , haritasını , belirledi

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu imzasıyla Mevsimlik Gezici Tarım İşçisi Çocuklarının Eğitimi konulu bir genelge yayınlandı. Çubukçu, genelgede, birçok vatandaşın yılın belirli dönemlerinde ikamet ettikleri yerleşim birimlerinden mevsimlik gezici tarım işçisi olarak, yurdun farklı bölgelerine göç ettiğine dikkat çekti. Çubukçu, eğitim öğretim dönemine rastlayan zorunlu göçler neticesinde, öğrenim çağındaki bir çok çocuğun eğitim ortamından uzaklaştığını belirtti.

Çubukçu, genelgede, mevsimlik gezici tarım işçisi çocukların eğitime erişim ve devamlarının sağlanması noktasında bir yol haritası da açıkladı. Buna göre, mevsimlik gezici tarım işçilerinin zorunlu eğitim çağındaki çocuklarının, öncelikle kendi bölgelerindeki yatılı ilköğretim bölge okullarına yerleştirilmeleri sağlanacak. Yatılı öğrenci olarak yerleştirilme imkanı bulunmayan çocuklar, göç ettikleri yerlerde taşımalı ilköğretim uygulamasından yararlanacak. Mevsimlik gezici tarım işçisi çocuklarının yoğun olarak bulunduğu yerlerde gezici öğretmen görevlendirilerek mobil okul veya çadır okul uygulaması yapılacak. Zamanında okula kayıt yaptıramamış veya öğrenimlerine bir süre ara vermiş çocuklardan durumu uygun olanlar, yetiştirici sınıf öğretim programından faydalandırılacak. Mevsimlik ve gezici tarım işçilerinin, göç ettikleri yerlerde bulunan halk eğitim merkezi müdürlüklerince ailelere yönelik sosyal faaliyetler yapılacak, öncelikli tarım alanları olmak üzere meslek edindirme kursları düzenlenecek, toplumsal gelişime destek bakımından aile içi ve bireysel eğitim-danışmanlık hizmetleri verilecek.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından, mevsimlik ve gezici tarım işçilerinin maddi ihtiyaçlarının karşılanmasına öncelik verilecek, çocukların okul kıyafetleri, kırtasiye ve benzeri gereksinimlerinin giderilmesi sağlanacak.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi ,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi Öğretmen Forumu,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi yükle,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi download,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi indirmek istiyorum,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi ödev yükle,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi bedava, MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi ÖDEV İNDİR,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,MEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledi eğitimMEB, tarlada çalışan çocuklar için yol haritasını belirledidosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aynı Okulda 12 Yıl Çalışan Öğretmenlere Tayin sirlimen 0 1,860 06-04-2015, 3:25
Son Yorum: sirlimen
  4+4+4 Ve Altmış Aylık Çocuklar. baba_can 0 1,538 02-07-2013, 12:27
Son Yorum: baba_can
  SBS'de Birinci Olduğunu Tarlada Öğrendi sirlimen 0 1,559 10-07-2011, 1:44
Son Yorum: sirlimen
  Oflu çocuklar artık böyle ders çalışmayacak sirlimen 2 2,382 21-04-2009, 8:55
Son Yorum: E.T.Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe