Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor.
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
meb , danıştay , okul , müdürü

Konu: 636
Mesaj: 1,429
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 26-03-2010

Danıştay'ın 8 bin 400 müdürün göreve dönme kararını Milli Eğitim Bakanlığı tanımadı. Valiliğe yazı yazarak kararın uygulanmamasını isteyen bakanlığa eğitim camiasından tepki yağdı: MEB, yüksek mahkemenin kararını yok sayarak suç işliyor. Siyasîlerin zırhı var ama bürokratlar rahat olmasın. Devletin kasasından milyarlarca lira tazminat çıkacak.

Danıştay'ın 8 bin 400 okulmüdürünün göreve dönmesiyle ilgili kararı,Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) engeline takıldı. Bakanlık, 1 Temmuz'da İstanbul Valiliği'ne yazdığı yazıda “İlgililerin dilekçelerinde belirttikleri taleplere ilişkin olarak idarece herhangi bir işlemin yapılması mümkün olmadığı değerlendirilmektedir.” diyerek Danıştay'ın kararını yok saydı. Eğitimciler, MEB'in bu kararını ‘hukuk tanımazlık' olarak değerlendirdi.

Kamuoyunda kanun zoruyla dershaneleri kapatma yasası olarak bilinen torba yasa ile Milli Eğitim teşkilatını düzenleyen kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmıştı. Düzenlemeyle 4 yıl okul müdürlüğü yapanların görevleri sona ermiş ve 4 yıl daha görev yapmak isteyenler ise değerlendirmeye alınmıştı. Bunun sonucunda 100 puan üzerinden 75 alanların süresi 4 yıl daha uzatılacaktı. Ancak birçok ilde okul değerlendirmesinde olumlu puan alan yöneticiler ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından elendi. Daha sonra da yandaş sendikalar eliyle yeni bir kadrolaşmaya gidildiği iddiaları ayyuka çıktı. Bunun üzerine sendikalar hukuksuzluğu yargıya taşıdı. Danıştay'ın 11 Haziran'daki kararıyla müdürlerin görevine dönmesinin yolu açılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı kanunun uygulamak yerine ayak dirediğini gösteren yazışma ortaya çıktı.


personelhaber Post_thanks
                                                      Hüküm ancak Allah'a aittir.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. ,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. Öğretmen Forumu,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. yükle,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. download,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. indirmek istiyorum,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. ödev yükle,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. bedava, Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. ÖDEV İNDİR,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Meb Danıştay Kararını Uygulamıyor. eğitimMeb Danıştay Kararını Uygulamıyor.dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe