Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Lütfen Rahatsız Etmeyin!
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
lütfen , rahatsız , etmeyin

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Yoğunuz hem de çok yoğun. Ve üstelik yorgunuz. Göz kapaklarımız kapanıncaya dek meşgulüz.

Hep bir şeylerin peşinde tüketmekteyiz zamanı. Kadınlar ev temizliği ve ortalığı toplamak dedikleri şeyleri yaparken erkekler yolda trafikte eritmekte zamanı.
Kimi zaman otobüste kimi zaman televizyon ya da bilgisayar başında kimi zaman da derslerimizle yaşamaktayız hayatı.

Kime rastlasam yoğun ve yorgun bu aralar. Kimi dersler diyor: “Onlarca ders var çalışmam gereken.” Kimi ev işleri diyor: “Çocuklarla uğraşıyoruz akşama kadar.” Kimi işler diyor: “Bilirsin para kazanmak kolay değil.”

* * *

Yorgun kalabalıkların arasında akşama kadar gezip iyice dinlendikten sonra eve dönüş yolunda birkaç şey almak için bakkala uğruyorum. Neden insanlar bu kadar yoğun diyorum nedir bu koşuşturmaca?
“Hayata tutunmalı” diyor.
Bakkal hayatı yağ markası sanıyor.

Ama hayatın tutamaçları yok ki diyorum kendi kendime. Bir bakkala bunu nasıl anlatmalı?
Hayat kremalı bir bisküvi gibidir bazen kremanın içinde gibi rahat hissedersin kendini bazen de kremayla birbirine tutturulan yer ve gök arasında sıkışmış gibi.
Bazen sıcakkanlı olasın gelir fırından yeni çıkmış gibi; bazen de dermanın yoktur akşama dolapta kalmış yaşlı ve bayat ekmek gibi.

Ardından benzer birkaç şey daha sorunca her uğradığımda benle uzunca muhabbet eden bakkal ilk defa bir an önce yok olup gitmemi istiyor. Hayırlı işler dileyip çıkıyorum ama birazdan geri dönüp aldıklarımın ücretini ödeyip ödemediğimi soruyorum. Kusura bakmayın bu aralar biraz dalgınım diyorum. Rafların birinde bir kremalı bisküvi alay edercesine sırıtıyor.

* * *

Yoğunuz..
Bir arkadaşımızın derdini dinleyemeyecek kadar yoğun. Oturup kendimizi düşünemeyecek kadar.. Yolumuzun üstünde gözümüze çarpan çiçeklerle ilgilenemeyecek kadar.. Bir kere bile tefekkür edemeyecek kadar..

Bir sabah kalkıp güneşin doğuşunu izleyemeden öleceğiz. Birbirimizi tanımadan öleceğiz..


Alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Lütfen Rahatsız Etmeyin! ,Lütfen Rahatsız Etmeyin! Öğretmen Forumu,Lütfen Rahatsız Etmeyin! yükle,Lütfen Rahatsız Etmeyin! download,Lütfen Rahatsız Etmeyin! indirmek istiyorum,Lütfen Rahatsız Etmeyin! ödev yükle,Lütfen Rahatsız Etmeyin! bedava, Lütfen Rahatsız Etmeyin! ÖDEV İNDİR,Lütfen Rahatsız Etmeyin! YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Lütfen Rahatsız Etmeyin! eğitimLütfen Rahatsız Etmeyin!dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe